Beky Online Beky komentáře u knih

Štvanice Štvanice Lucy Foley

No, tak já jsem teda čekala něco jiného než to, čeho se mi dostalo.
Název knihy mi přijde vcelku zavádějící, příběh sice čtivý, ale takový nijaký.
Jo, super, všude řešené vztahy bývalých spolužáků a to je v podstatě celé.
Za mě fakt ne, jsem zklamaná!

06.02.2021 2 z 5

Jedináček Jedináček Mie So (p)

Celkově to bylo čtivé, ale napětí na úrovni nula. Čtenáře žene dopředu spíš jen zvědavost, KDY a CO se vůbec stane, a ono se vlastně nestane nic...
Neměla jsem dojem, že bych četla thriller, ale spíš nějakou nepovedenou detektivku s 10ti letou holkou, která to v hlavě nemá úplně v pořádku.
Co mi v knize VŮBEC nedává smysl, je vsunutý příběh o sériovém vrahovi, který mi tam zkrátka nezapadá a nijak přímo ani s celým dějem nesouvisí.
Mělo to být jen něco jako náznak dalšího "jedináčka" a snaha poukázat na to, že děti už se jako vrazi rodí, respektive vyrůstají ...?

31.01.2021 3 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Z celé knihy mám smíšené pocity...
Ono námět byl super, ale to zpracování, alespoň pro mě, vcelku nic moc...
Neustálá věta, která se opakuje snad pořád, mi lezla pěkně na nervy!
Chápu, že amnezie a život s ní není jednoduchý a jsou tedy činy a věci zmatené, jako to bylo i tady v příběhu, ale na druhou stranu odvaha Flory mě dost překvapila a taky pár dalších věcí, které se nakonec vyvrbí :)

31.01.2021 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Na to, jaké bylo kolem knihy "haló" jsem vcelku zklamaná.
Darcy píše dobře, hlavně tedy ty tzv. duchařiny, ovšem tohle se jí, podle mě, nepovedlo... :(
Strašně protahované, vleklé, začátek až moc o ničem a hlavně všude a pořád samá omáčka!
Ke konci, kdy už se mělo rozluštit, KDO za vším stojí, už se konečně nějaká akce děla a děj odsejpal, ale to je tak vše...

27.01.2021 3 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Opravdu bravurně napsaná kniha!
Strhující, napínavé, plné spousty zvratů a překvapivých odhalení. Mělo to spád, grády a neuvěřitelně propracované psychologické hry, které jsou po celou dobu příběhu...

Za konec bych autorovi ovšem usekla ruce!!!!

25.01.2021 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Na můj vkus poněkud pomalejší rozjezd, ale jak už čtenář ví, která bije, tak to jede! :)) Strhující a napínavý thriller s několika
nečekanými zvraty a "efektním" koncem. :)

08.01.2021 4 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Tohle je povinná četba každého kočkomila! Neuvěřitelně dojemný příběh o vzájemné lásce a oddanosti člověka a kocoura tuláka... Málem mi puklo srdce :)

07.01.2021 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Perfektní vyvražďovačka s dokonale syrovými popisy, napětím už od samotného začátku, překvapivými zvraty a psychologickými hrátkám od autora :)) !!!

03.01.2021 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Já si nemůžu pomoct, ono zatím každá kniha autora pro mne byla NĚCO.
Karika má dar vyvolávat ve čtenáři napětí a touhu číst a číst dočíst knihu do konce.
Závěr byl fakt drsný a nečekaný, nicméně jsem pořád zmatená z toho, CO se tam tedy vlastně dělo, když byl v tom srubu ... Ale to se asi nedozvím, prostor pro fantazii ponechán. :)

30.12.2020 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Napínavé, strhující, mělo to grády, člověk celou dobu nevěděl co bude nebo nebude, perfektně zpracované téma únosů a psychologie u lidí. Povedená věc! :)

29.12.2020 5 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Stejné téma, přitom zcela jiné zpracování.
I tak dosti syrové, drsné, dojemné a emotivní.
Moc děkuji za rozšíření obzorů v oblasti koncentračních táborů a příběhů přeživších z jiného úhlu pohledu!

27.12.2020 5 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Totální smršť, jízda, strhující, napínavá, drsná, syrová, nepředvídatelná, autentická, mrazivá a prostě brutálně peckovní! :))

25.12.2020 5 z 5

Vzorná chůva Vzorná chůva Sheryl Browne

Napínavé, dynamické, strhující.
Ikdyž je už od začátku jasný záměr nové chůvy, bavilo mne sledovat intriky a svinstva, kterých se dopouštěla jen proto, aby dosáhla svého. :)

25.12.2020 3 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Hezká a příjemná oddechovka :)
Jen mě maličko zklamalo, že je to vlastně vše jen o pečení, protože jsem trochu doufala, že mi třeba kniha pomůže naučit mít se ráda, což se nestalo :D, ale příběh to byl strašně milý, příjemný a nenásilně romantický :))

23.12.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Fakt hodně drsné a psycho dílo :))
Přečetla jsem to takřka jedním dechem a možnost zvolit si, zda byl příběh skutečný či nikoliv, je taky pecka. :)
Akorát vím, že já tam na výlet nikdy nepojedu, preventivně :D

22.11.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Fakt hodně drsné a psycho dílo :))
Akorát vím, že já tam na výlet nikdy nepojedu, preventivně :D

22.11.2020 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Tak to byla jízda! :)
Knihu jsem v podstatě nemohla odložit, protože jsem prostě Musela vědět, co se bude dít dál.
Strhující a napínavé od první stránky! :)

26.10.2020 5 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Tak byla to zase změna, nešlo zde jen o syrový příběh přežití, ale měli jsme možnost nahlédnout i do života, který autorka měla možnost prožít PO.
Zajímavé bylo i dozvědět se něco o psychice a psychologii člověka po tom všem, čím si museli projít.

12.10.2020 4 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Tak do hororu to má daleko...
Tohle bych tipoval spíše na psychologickou záležitost, než nějakou kruťárnu a vraždírnu
Zpočátku je to hodně vleklé a člověk čte čistě jen ze zvědavosti, než aby byl pohlcen dějem.
Až tak ve 3/4 knihy dochází k nějaké "akci" a vcelku očekávaný konec.

10.10.2020 3 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

To jako fakt je celá kniha jenom o jedné malé hnusné lži?!
Fakt se tam neděje nic dalšího, co by čtenáře mohlo zajímat?!
To se teda silně nepovedlo. Nuda, nuda, nuda.

08.10.2020 1 z 5