Bee Bee komentáře u knih

Žena černé magie Žena černé magie Justin Gustainis

Naprosto mě ohromilo, že mě kniha až takhle bavilo. Tohle není zrovna můj šálek kávy, ale děj byl perfektní a postavy jsou tu reálné a baví. Líbí se mi víc pohledů na věc a to, jak je to všechno propletené. Rozhodně to stálo za přečtení.

29.07.2014 5 z 5

Dědictví bouře Dědictví bouře Rachel Caine (p)

Tahle série mi naprosto perfektně sedne. Líbí se mi téma správců počasí, i to, jak autorka do všeho zakomponovala džiny a nějak dokázala, že to není otřesný nebo přeplácaný. Každopádně mě nakrklo, že další díly v češtine nevyjdou.

29.07.2014 5 z 5

Zamilované duše Zamilované duše Stacey Kade

Druhý díl série byl o dost slabší než ten první, i tak se to ale dalo číst. Dost mi tu chyběl vtip z předchozího dílu, tady se všechno děje ve vážném duchu a všechno se točí kolem Alonina osobního dramatu - a ona je fakt dramaqueen. Will tu moc prostoru nedostal a postavy ostatních "Lovců duchů", jak jsem si je nazvala, mi připadaly dost nedotažené a spíš tak nějak do počtu. Co se děje týče, nebylo to nic překvapivého, ale bavilo mě to a přečetla jsem to během půl dne. Jsem zvědavá, co se bude dít příště, protože to přeci jen končilo dost zajímavě.

14.07.2014 3 z 5

Jak dokázat lásku Jak dokázat lásku Meg Cabot

Stejně jako předchozí díly, je i tenhle seskládán z různých e-mailovýc konverzací, účtenek a dalších úrývků, což mě baví. Je to příjemná změna. Co se děje týče, nešla bych do toho s velkým očekáváním, pro mě je to taková oddechovka od všech příšer a dystopií, co čtu prakticky pořád. Meg Cabot je úžasná autorka, a to hlavně v tom, že z naprostého klišé dokáže udělat čtivou knihu, která prostě baví. Ani teď tomu nebylo jinak a myslím, že z jejích knih asi nikdy nevyrostu.

14.07.2014 4 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Zase tady budu velebit Patriciu Briggs, ale podle mě je to jedna z nejtalentovanějších spisovatelek tohohle žánru. S postavami zachází naprosto úžasně a jak už jsem zmiňovala u předchozích dílů, je to jedná z mála - dvou - sérií, u kterých bych vám dokázala vyjmenovat všechny postavy i s příjmením a jejich životním příběhem.
Co se děje týče, autorka opět nezklamala a nedokázala jsem se odtrhnout ani na minutu. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

12.06.2014 5 z 5

Závist Závist Gregg Olsen

Když jsem knihu rozečítala, určitě jsem nečekala, že to bude taková bomba. Děj mě vtáhl a nepustil do posledního slova. Líbí se mi, že je Závist psána z více pohledů - popravdě si nedokážu představit, že by to tak nebylo. Autor umí perfektně pracovat s postavami a co se děje týče, baví mě, jak postupně rozkrývá veškeré události, které vedly k osudné noci, kdy Katelyn zemřela. Navíc se tu nezabýváme jen jednou věcí, ale dostáváme se na kobylku i dalším nevyřešeným záhadám. Abych to shrnula - děj rozhodně nenudí a postavy stojí za to.

12.06.2014 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Tohle už je na poli erotických románů taková klasika. Oproti prvnímu dílu série je to poněkud slabší odvar, ale jako plus musím říct, že tu mezi hlavními postavami není žádný psychicky narušený jedinec (alespoň ne zas tak moc). Jinak k tomu nemám moc co dodat, sem tam nějaký ten náznak humoru, ale jinak jedno klišé za druhým.

05.06.2014 3 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Tak tohle téma už je taková klasika. Nechápu, proč je teď takovej hit udělat z hlavní hrdinky citově rozbitou osobu, ale budiž. Ze začátku jsem k tomu přistupovala negativně, protože se mi to celý nezdálo. Ale když jsem hodila za hlavu jakýkoliv vazby na realitu, tak mě to chytlo. A ano, z části za to může pokérovanej kořen s piercingem, co zpívá v kapele a je tak sladce drsnej. Postavy jsou takové klišé, včetně Elliny spolubydlící Lily, ta je naprosto tuctová. Co se týče prostředí, ve kterém se děj odehrává, nejsem si jistá, jestli autorka moc nekoukala na Rychle a zběsile a takový ty gansta' nigga' klipy, ale budiž. Hodně mi to připomínalo Krásnou Katastrofu - jak zázemím hlavní hrdinky, tak pokérovanym krasavcem a celou zápletkou, akorát s menší dávkou humoru.
Každopádně - děj je jednoduchý a když nebudete stát nohama pevně na zemi a nebudete si pokládat otázky typu - jak je jenom možný, že se ze dne na den rozhodla odjet na školu a přijali ji, sehnala bydlení a peníze? apod., tak je to fajn.

14.05.2014 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Tohle je naprosto mimo od toho, co obvykle čtu, ale příjemně mě to překvapilo. Líbí se mi rozdělení do několika časových linií a víc pohledů na věc - většinou mě to rozčiluje, ale tady to sedí. Taky mě berou dopisy před každou kapitolou, je to originální nápad, který mě zaujal. Co se děje týče, je to neskutečná romanťárna a sem tam mě to neskutečně štvalo, ale přečkala jsem to a nakonec dočetla spokojená. Autorka umí skvěle pracovat s postavami a na tom stojí celá kniha.

06.05.2014 5 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Chápu, že tohle téma je teď opravdu populární, na druhou stranu nerozumím tomu, jak mohli nechat vyjít knihu, která je naprosto totožná nejmíň se dvěma filmy, které vyšly jenom od začátku tohohle tisíciletí. Postavy jsou pro mě neuvěřitelné a zápletka naprosto předvídatelná. Tajemná holka, která je uvnitř vlastně úplně rozbitá a křehká, a děvkař, kterému postelí prošla fůra holek, ve kterém to budí ochranářské pocity. Ha. Hlavním problémem pro mě je, že jsem nějak nepostřehla humor. Asi se ze mě stává totální sucháč, ale přísahám, že jsem se při knížce ani nepousmála, a to je podle mě hlavní kámen úrazu.
Ke konci už jsem asi byla ve vegetativním stavu, nebo už jsem se prostě těšila, až to bude za mnou, protože posledních pět stránek mě najednou chytlo. A proto z milosti tři hvězdy.

02.05.2014 3 z 5

Potomkovia Potomkovia Dan Wells

V postapokalyptickém světě se přeživší virusu RM snaží zplodit další děti. Ale jejich imunita se na ně nevztahuje a zoufalé pokusy vlády jsou k ničemu. Hlavní hrdinka, ač je mladá, je rozhodnutá, že přijde na to, jak virus vyléčit, aby lidstvo nevyhynulo. A lék vidí přesně tam, kam vláda nechce, aby se koukala.
Tohle téma je pro mě naprosto nesmrtelné. Atmosféra knihy se mi líbí a bere mě, že se tu nezabýváme zaláskovanými teenagery. Postavy jsou pro mě snadno uvěřitelné a autor měl vše perfektně promyšlené. Každá odpověď vzbuzuje jen další otázky, hlavní postavy dostanou pořádně zabrat a nic není takové, jak se zdá. Parádní.

02.05.2014 4 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Pokračování Manželské smlouvy není nijak závratně skvělé, je to spíš taková oddechovka a s tím jsem do toho šla. Celý děj se vlastně odehrával podle stejné osnovy jako díl první, ale i tak mě to bavilo, občas člověk asi potřebuje podobný žánr.. Každopádně zápletka je naprosto klasická - citově uzavřená žena s tajemstvím, a sexy, vášnivý ital. Každopádně se mi líbil smysl pro humor a zábavné okamžiky, které se tu udály a to beru jako plus. Není to nic závratného, ale na odložení očí to perfektně stačí :)

09.04.2014 3 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Moře klidu pro mě bylo velkým překvápkem, protože jsem nečekala, že by to mohlo být tak dobrý. Během prvních pár kapitol jsem si ještě říkala, že to bude oddechovka, ale pak mě kniha vtáhla do děje a já dočetla naprosto fascinovaná. Silnou stránku knihy jsou postavy, na těch stojí celý děj a autorka s nimi umí skvěle pracovat. Nastya tu prošla velkým vývojem a její osud, který nám Millay postupně odkrývala, udržuje pozornost po celou dobu čtení. Přiznám se, že jsem docela měkkota, brečím i u animáků, takže tohle na mě zabírá a pár slziček ukáplo. Konec se mi zdá naprosto perfektní - hezké zakončení a poprvé po dlouhé době nemám nějakou potřebu dalšího dílu nebo většího vysvětlení. A z Moře klidu se stala taková moje srdcovka, co bych mohla číst pořád.

09.04.2014 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Musím se přiznat, že k erotickým románům už jsem opravdu hodně skeptická, proto jsem Nabíječi tak dlouho odolávala. Nakonec mě asi ukecala hláška na obálce, která tvrdí, že se jedná o druhou nejvtipnější knihu roku.
Kupodivu - je to pravda. Tohle je totiž erotický román, jak má být - nejsou tu divní lidé s psychologickými poruchami a fakt prapodivnými choutkami a úchylkami, žádná hysterka, ani holka, kterou nedokážete pochopit, ani když se sebevíc snažíte. Je to příběh o celkem normálních lidech, plný humoru a neskutečně dvojsmyslných hlášek, které jsou často tak peprné, že naprosto vynahrazují absenci sexu na každé druhé straně na jedno brdo, jako to vídáme v jiných knihách.
S Nabíječem jsem se neskutečně pobavila, nedošlo k žádnému odumření mozkových buněk a celkově to stálo za přečtení :)

02.04.2014 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Absolutně jsem netušila, co od toho mám čekat, ale ani náhodou mě to nezklamalo. Líbí se mi, že jsme taky dostali pohled druhé strany a ač jsem vlastně četla to samé, neztratilo to humor. Dostala jsem taky spoustu dalších detailů, které autorka v prvním dílu vypustila. Jako bonus tu máme scénu o X let později, což mě naprosto nadchlo, protože jednička mi přišla ukončená strašně na rychlo. Travis Maddox je prostě pan úžasňák a z jeho pohledu se to zdá ještě lepší než od Abby, která to přeci jenom prožívala trochu jinak, než on. A navíc už víme, kde se vzala ta přezdívka Holubička. Tohle bych mohla číst pořád dokola :)

22.03.2014 5 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Na pokračování Monumentu jsem se hodně těšila a nezklamalo mě to. Kniha je rozdělená na dva pohledy - Deanův a Alexův, rozdělených bratrů. Největším plusem téhle série jsou podle mě postavy, protože jsou snadno uvěřitelné a opravdu reálné. Někdy až moc. Navíc si myslím, že přítomnost malých dětí naprosto mění celou atmosféru knihy. Děj je plný zvratů a napínavých situací, u kterých jsem to musela na chvíli odložit, jinak by mi nejspíš rupla žíla na čele, a závěr totálně famózní. Ten konec jsem opravdu neviděla přicházet, a to mě bere.

17.03.2014 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Série se každým dílem zlepšuje a zlepšuje - o předchozím dílu jsem tvrdila, že je bezkonkurenční, ale tohle mě naprosto dostalo. NAPROSTO.
Postavy se neustále vyvíjejí - tím neustále myslím doopravdy neustále - a u děje rozhodně neočekávejte jednoduchou zápletku, kterou vidíte přicházet od první strany. Ne, ne, ne.. Autorka nenechala jediné hluché místo, kde by se nic nedělo. Dějové linie se proplétají a rostou, akce je tu fůra a samotný závěr mě totálně rozsekal. Po dočtení bych nejradši vzala stříbrný kolík a šla probodávat srdce některým postavám. A ten cliffhanger mě skoro zabil.

03.03.2014 5 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Kniha se nese ve zvláštním duchu a i když jsou některé situace těžko uvěřitelné, bavilo mě to. Líbí se mi, že je kniha rozdělená na současnost a minulost a je to perfektně rozvržené, že to baví. Rozhodně to stálo za přečtení :)

26.02.2014 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Když jsem si Hledání Aljašky odnášela domů, byla jsem hodně skeptická, protože jsem věděla, že to Hvězdám nemůže sahat ani po kotníky. Ach, mé hloupé, naivní já. Po kotníky to samozřejmě nesahá, protože tyhle dvě knihy se vůbec nedají srovnávat. Obdivuju autora za to, že dokáže psát o tak rozdílných věcech a zní přitom věrohodně. Úžasně pracuje s postavami, takže bych ani nemrkla, kdybych je někde potkala na ulici a zjistila, že jsou skuteční. Nechybí tomu neuvěřitelnej smysl pro humor - v jednu chvíli jsem se tak hlasitě smála, že jsem musela vypadat jako totální magor.. Líbí se mi rozdělení knihy na "Předtím" a "Potom", protože to funguje jako perfektní hnací motor a nedokázala jsem to odložit. Abych to ukončila - určitě budu číst každou Greenovu knihu.

24.02.2014 5 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Kniha se četla skoro sama, bavilo mě to, i když to autor neudělal Enderovi moc jednoduché. Dětskou psychologii bych tu nezmiňovala, o tom tahle kniha není. Co se děje týče, mě se prostředí výcvikové školy líbilo se vším všudy a konec byl parádní.

14.02.2014 5 z 5