Bee - Přečtené (568)Potrhaná křídla
? - červenec 2017
Potrhaná křídla 2014, R. Sepetys


V šedých tónech
? - červenec 2017
V šedých tónech 2013, R. Sepetys


Všechno, úplně všechno
? - červenec 2017
Všechno, úplně všechno 2015, N. Yoon

Nápad je geniální a když jsem si přečetla anotaci, musela jsem tu knihu okamžitě získat. Nicméně mě to poměrně dost zklamalo, příběh na mě působil dost mělce, nedokázala jsem se sžít s žádnou postavou. Možná to způsobil styl psaní, který vlastně nedovoloval jít úplně tak do hloubky, jak bych potřebovala. Samotný závěr jsem očekávala již někde v počátku knihy, takže mě to ani nepřekvapilo. Je to rozhodně příjemná oddechovka, ale vracet se k ní nejspíš nebudu.


Možná jednou
? - červenec 2017
Možná jednou 2017, C. Hoover

Jednou za čas sklouznu k tomuto žánru a teď jsem dlouho na nic nemohla narazit. Až jsem narazila na tohle. Kniha má slibný rozjezd a pak jsem zjistila, že mě naprosto pohltila. Racionální část mysli na mě plive hned několik nedostatků, ale kniha na mě zapůsobila čistě na emocionální úrovni. Proto plný počet. Líbila se mi práce s postavami, jejich vztah a jejich rozhovory, ale nedokážu posoudit jejich reálnost. Člověk si běžně staví bariéry a většinou si nechává své myšlenky bezpečně v sobě. Možná na světě existuje pár lidí, kteří jsou schopni takové upřímnosti. Kdo ví? Já už teď vím, že se ke knize jednou vrátím.


Cesta ze ztracena
? - červenec 2017
Cesta ze ztracena 2008, C. Ahern


Sto jmen
? - červenec 2017
Sto jmen 2013, C. Ahern


Konec hlídky
? - červenec 2017
Konec hlídky 2016, S. King


Zhubni
? - červenec 2017
Zhubni 2012, R. Bachman (pseudonym)


Všichni jsme hleděli vzhůru
? - červenec 2017
Všichni jsme hleděli vzhůru 2016, T. Wallach


Psí poslání
? - duben 2017
Psí poslání 2013, W. B. Cameron

Tady opravdu není, co dodat. Kniha mě naprosto nadchla, dojala, rozesmála, rozesmutnila, prostě všechno, co od knihy očekávám. Za mě super.


Alchymista
? - duben 2017
Alchymista 2005, P. Coelho

Alchymista ve mně zanechal jenom a jenom pozitivní pocity. Když jsem kdysi dočítala Malého prince, nevěřila jsem, že ještě někdy zažiju tak příjemný pocit a dojetí po dočtení knihy. A ejhle, ono se to stalo znovu. Je nutné si uvědomit, co od téhle knihy čekat. Rozhodně ne nějakou super našlapanou knihu o hledání pokladu a dobrodružstvích v poušti, tohle je ryze filozofická četba, která má čtenáře myšlenkově někam nasměrovat. Za mě úžasné.


Poslední
? - duben 2017
Poslední 2017, A. Oliva

Když je kolem knihy takový boom, tak mě to většinou zklame, ale tentokrát to vyšlo docela dobře. Námět mi prostě sedl a tak nějak mi přišel k chuti. Co se mi na tom nejvíc líbilo je, že to nebylo ani tak zaměřené na to, jak to chodí v při natáčení takové show - ačkoliv i to bylo dost zajímavé, nebo na vztahy mezi jednotlivými soutěžícími, ale naopak právě na hlavní hrdinku a to, jak vše prožívala a vykládala si zrovna ona. Je to hezká ukázka toho, jak lidská mysl funguje a vyrovnává se s událostmi. Pro mě byl Zooin vývoj dost pochopitelným, když vezmeme v úvahu vše co se stalo a spojíme to s jejími životními obavami. Takže za mě práce s postavami dobrý. Co se mi moc nelíbilo, byla až moc velká zřejmost toho, co se děje. Když se v úvodu něco dozvím, většinou jsem celou knihu na vážkách, zda je to opravdu tak nebo mám očekávat něco jiného. Tady jsem čekala nějaký brutální zvrat, který však nepřišel. I tak je to skvělé počtení a rozhodně knihu doporučuji.


Prostá pravda
? - únor 2017
Prostá pravda 2007, J. Picoult


Desátý kruh
? - únor 2017
Desátý kruh 2007, J. Picoult


Královna stínů
? - únor 2017
Královna stínů 2016, S. J. Maas


Dědička ohně
? - únor 2017
Dědička ohně 2016, S. J. Maas


Jeden plus jeden
? - únor 2017
Jeden plus jeden 2015, J. Moyes


Ještě jeden den
? - únor 2017
Ještě jeden den 2016, D. Levithan

Knihu jsem nedávno objevila s naprostým nadšením, protože předchozí díl mě totálně nadchnul. Měla jsem za to, že se jedná o pokračování, ale i tohle mě bavilo. Knihy z pohledu druhých osob mě většinou absolutně neberou - v mém případě to fungovalo jen u Krásné a Nádherné katastrofy od J. McGuire. Ale sem to tak nějak pasovalo, protože pro mě je příběh A. jedinečný a úžasný, co se týče nápadu a také názorů na život hlavního hrdiny. Kniha z druhého pohledu pro mě zajímavá byla skoro stejně, protože u hlavní hrdinky došlo k poměrně výrazným posunům ve vývoji osobnosti. Trochu jsem doufala, že se dějově dostaneme alespoň o kousek dál, ale ani mi to tak nevadilo. V tomhle příběhu nejde ani tak o zápletku jako o úžasné myšlenky a to u mě funguje.


Dvůr trnů a růží
? - listopad 2016
Dvůr trnů a růží 2016, S. J. Maas

Četla jsem autorčinu předchozí sérii a naprosto jsem si jí zamilovala, takže jsem sáhla i po téhle knize. Trochu jsem se bála, že to bude jako přes kopírák, ale byla jsem příjemně překvapená, když jsem se setkala s poměrně odlišným typem hrdinky. Je tam jistá podobnost v lehce pohnutém osudu, ale tím to končí. Je pravda, že tato postava mi sice úplně nesedla, ale děj mi to vynahradil. Líbí se mi, že Feyre není přehnaná silačka a odvaha sama. Ve světě, ve kterém se ocitá, je jenom slabý člověk a na základě toho se vše odvíjí, což je příjemná změna, i když radši čtu z pohledu nakopávače zadků. Co se týče světa, do kterého autorka postavy umístila, nemám co vytknout a bavilo to. Další díly určitě číst budu. Několikrát :)


Němý křik
? - listopad 2016
Němý křik 2016, A. Marsons

Němý křik mě opravdu příjemně překvapil. Četlo se to skoro samo a zvládla jsem to na posezení. Hlavní hrdinka mi sedla už od prvopočátku, a co by to bylo za detektivku, kdyby detektivem nebyla trochu složitá osobnost s velice specifickými vyšetřovacími metodami. Co se děje týče, nemám k tomu co vytknout, stránky jsem doslova hltala, žádné části jsem ani nemusela přeskakovat. Nejsou tady sáhodlouhé popisy událostí a míst, naopak poměrně krátké kapitoly dobře posloužily k udržení čtenářovy pozornosti. Co se zápletky týče, opravdu mě bavila. Za mě paráda, další díly určitě pořídím.


Dívka, již jsi tu zanechal
? - říjen 2016
Dívka, již jsi tu zanechal 2015, J. Moyes

Tohle je už několikátá kniha od této autorky, co se mi dostala do rukou a musím říct, že absolutně nejsem zklamaná. Námět je ohromný a autorka s tím skvěle pracuje. Dvě dějové linie jsou zvládnuté na jedničku. Osudy hlavních hrdinek jsou jako vždy dost pohnuté a to je skvělý způsob, jak si udržet čtenářovu pozornost. Sophiin život jsem sledovala napnutá jak kšanda až do poslední stránky. Válečné téma je pro mě vždy zajímavé a když si s tím autor poradí, určitě to za čtení stojí. V knihách většinou dostaneme příběhy vojáků, ale náhled do života obyčejných lidí je tu perfektní. Liv jako postava také fungovala dobře, takže za mě je určitě kniha, ke které se vrátím.


Vidořád
? - říjen 2016
Vidořád 2015, S. Shannon

Když se mi Vidořád dostal do rukou, byla jsem nadšením bez sebe. Předchozí díl končil, jak je u sérií už zvykem, dost mlhavě, takže jsem byla zvědavá. Ani tentokrát mě to nezklamalo. Svět, který autorka vytvořila je komplexní a naprosto nový, takže se to čte skoro samo. Společnost vidoucích ve mně zanechala parádní dojem a líbí se mi, že tu máme spoustu postav s vlastním příběhem, někdy dost zamotaným, což jen přidává již zmíněné komplexnosti. Shannonová pracuje s postavami poměrně dobře a myslím, že zvládla i jejich množství. Prohnilost jasnovidecké společnosti je úžasná a prostředí celkově má takovou zvláštní atmosféru. Líbí se mi dokonce i vzhled postav. Paige jako hlavní postava mě baví, její povaha se postupem času vyvíjí a mění a s tím autorka pracuje také dobře. Co se děje týče, ubíhalo mi to skoro samo. Četla jsem, že ho mnoho lidí považuje za zbytečně natahovaný, ale s tím já absolutně nesouhlasím. Naopak mi připadalo, že je to skvěle zmáknuté, postupně se nám odkrývají další a další informace o společnosti, ve které se děj odehrává, a vše to působí jako předehra k něčemu velkému, což přišlo. A mně se to moc líbilo. Kniha si celou dobu udržela tu zvláštní, ponurou atmosféru a to je za mě velké plus. Představa čekání na další díl je pro mě hrozná.


Půlnoční koruna
? - září 2016
Půlnoční koruna 2016, S. J. Maas

Mně se tenhle díl snad líbil ještě víc, než ten první. Je pravda, že tomu určitě chybí ty velký, krvavý bitky z prvního dílu, ale děj je opravdu hodně komplexní, vyvíjí se tu hned několik dějových linií a dostáváme se k více pohledům na věc. Výjimečně mi ani není proti srsti ta er-forma, kterou ve většině případech opravdu nemusím. Královský dvůr je plný tajemství a hlavně intrik a každý se musí mít na pozoru. Přibyly tu i nové postavy, z nichž některé byly opravdu průhledné a tak nějak už jsem tušila, k jakému závěru kniha směřuje, ale to na hodnocení vůbec nic neubírá, protože i tak jsem se stěží odtrhla od čtení. Některé postavy jsou poněkud mělké, ale vynahrazuje to komplexnost hlavních postav, hlavně tedy Celaeny a také Chaola, který v tomto díle má poměrně velkou roli. Když ve mě kniha nechá po přečtení takový dojem, jaký zanechala, určitě si zaslouží pět hvězd :)


Skleněný trůn
? - září 2016
Skleněný trůn 2015, S. J. Maas

Tak jsem objevila další sérii, kterou naprosto zbožňuju. Autorka má výborný styl psaní, kniha mě zaujala prakticky okamžitě a začetla jsem se ani nevím jak. Přečteno na jeden zátah. Zápletka je skvostná a příběh plný záhad, takže vás to přímo nutí číst dál a zjišťovat. Trochu jsem se bála, když jsem zavětřila další milostný trojúhelník, ale nakonec se to vyvíjelo poměrně dobře. Celaena je postava podle mého gusta, opředená tajemstvím a povahově mi sedla. Líbilo se mi, jak ji autorka vylíčila komplexně, není to jen vražedkyně, ale má spoustu dalších vlastností a manýrů, takže to nemá chybu. Navíc jsem se zamilovala do Chaola, to sérii taky hodně pomohlo :)


Zemětřas
? - srpen 2016
Zemětřas 2011, C. Priest

Tak tohle je naprosto mimo mojí obvyklou knižní tématiku, ale jakmile jsem Zemětřasa v knihovně zahlédla, musela jsem si ho půjčit. Rozhodně to za přečtení stálo, bavilo mě rozdělení pohledů a celkově i situace za zdí a obyvatelé zamořeného města. V knize celou dobu vládne taková zvláštní atmosféra, která vás nutí číst dál. Určitě to za přečtení stálo.


Rváč
? - srpen 2016
Rváč 2013, N. Leonard

Představovala jsem si akční knihu, která mi vyrazí dech, ale nakonec se z toho vyklubala celkem sympatická oddechovka. Námět je perfektní a děj se odvíjí přirozeným tempem, jen mi to prostě připadá lehce přitažené za vlasy, něco, co se ve skutečném světě nemůže dít. I když, kdo ví, možné je všechno. Finn je sympaťák, nejde mu nefandit a všechno ostatní už jde stranou :)


Kde hvězdy stále září
? - srpen 2016
Kde hvězdy stále září 2014, T. Doller

Námět knihy se mi opravdu líbí, dějově mi to také vyhovovalo, ale přišlo mi to takové nedotažené. Autorka nešla moc do hloubky, vztahy mezi postavami byly podivné, vyklubaly se z ničeho nic, a kromě dvou víceméně hlavních postav, byli ostatní jako komparz, aby se zaplnilo místo v knize. Celá Calliina životní situace zněla jako přitažená za vlasy, možná si s ní autorka nedokázala dost dobře poradit. Knihu jsem dočetla se smíšenými pocity, určitě by to mohlo být lepší, kdyby se autorka více zaobírala postavami jako takovými a některými myšlenkovými pochody.


Mladí vyvolení
? - srpen 2016
Mladí vyvolení 2016, M. Lu

Když jsem se ke knize konečně dostala, byla jsem nadšením bez sebe, protože sérii Legenda nejde nemilovat. I přes slibný začátek pro mě kniha byla zklamáním. Zpočátku mě to zaujalo, protože to bylo něco nového a čekala jsem nový, vymakaný svět. Náběh tam byl, ale potom už to šlo z kopce, a myslím si, že za to můžou postavy. Hlavní postava je taková nemastná, neslaná. O Adelin se vlastně dozvíme jen to, k jakým povahovým rysům má sklony, ale nějak pro mě jako postava postrádá hloubku. Ostatní mi přišli naprosto mělcí, bez osobnosti, jen jako křoví k hlavní hrdince, a to je velká ztráta pro děj. Knih jsem dočetla jen tak tak a docela mě to mrzelo, protože předchozí autorčiny knihy byly neodložitelné. Zkusím další díl, třeba se to zlepší.


Vypravěčka
? - srpen 2016
Vypravěčka 2014, J. Picoult

Jodi Picoult si v poslední době našla stálé místo v mé knihovně. Po dočtení Až na konec všech dní jsem byla přesvědčená, že už se tomu nic nevyrovná, ale Vypravěčka to dokázala. Určitě bych od knihy neočekávala nějakou akčnost nebo dobrodružství, ten největší skvost se totiž odehrává přímo v hlavní hrdince. Téma holocaustu je věc, o které by se mluvit mělo, aby se na něj nezapomnělo. Autorka o tom píše realisticky, ale zároveň tuto tématiku zvládla poměrně citlivě. Líbí se mi i vyprávění babičky, postava Josefa Webera je také úžasně zpracovaná a ten konec nemá chybu. Bavil mě i vývoj Saginy osobnosti, byla to uvěřitelná postava a poměrně sympatická. Autorka s postavami opravdu skvěle pracuje, dokáže popsat vývoj osobnosti vlivem okolností jako by to sama prožila. Za mě skvělé čtení a určitě se k tomu ještě vrátím.


Až na konec všech dní
? - červenec 2016
Až na konec všech dní 2002, J. Picoult

Jodi Picoult jsem si v poslední době dost oblíbila a líbí se mi od ní prakticky všechno, ale tohle je pro mě zatím její nejlepší kniha. Líbí se mi střídání pohledů a flashbacky, ve kterých postupně rozkrýváme pravdu o tom, co se skutečně stalo a co k tomu vedlo. Zároveň chválím práci s postavami, protože jsem jim to prostě věřila - např. reakce Melanie Goldové byla perfektní, bavil mě i vztah Emily s Chrisem. Dějově to pro mě bylo zajímavé, knihu jsem doslova nebyla schopná odložit a dnešek přežívám v práci jako zombie. Takže za mě určitě pět hvězd.


Ohnivý dotyk
? - červen 2016
Ohnivý dotyk 2016, P. Briggs

Tohle je prostě moje srdcovka. V okamžiku, kdy vychází kniha od Briggsové, všeho nechávám a čtu, dokud není konec. Budu už jako zaseklá deska, ale musím znovu říct, že spolu s autorským duem, který stojí za sérií Kate Daniels, se (alespoň pro mě) jedná o nejlepší knihy tohohle žánru. Co se týče děje, nemám jako vždy co vytknout. Na politikaření fae se těším už od chvíle, kdy vyhlásili svoji nezávislost - trošku mě možná zklamalo, že se toho nestalo víc, ale bavilo mě to. Autorka má svět vymyšlený do posledního detailu, nikdy nenarazíte na slepá místa nebo něco, co nedává smysl. To samé si troufnu říct o postavách, které jsou perfektně propracované a neustále se vyvíjejí. Navíc se tento svět stále rozšiřuje o další postavy, které i ve svém počtu působí reálně a uvěřitelně. Líbí se mi, že Mercy není přehnaná hrdinka a ví, co si může dovolit - i když je schopná na to všechno vzápětí zapomenout a nechat se přizabít. Adam je prostě Adam, brala bych ho všemi deseti :) Škoda jen čekání na další knihy.


Neslyšno
? - červen 2016
Neslyšno 2016, R. Mead

Možná jsem měla od knihy až moc velká očekávání. Jak autorka sama zmínila, většinou píše jiné charaktery a Fej je absolutně odlišná hrdinka, která mi až tak k srdci nepřirostla. Námět se mi líbil, je nápaditý a prostředí je vykreslené parádně, avšak spousta je toho nedotažená. Hodně se mi líbilo, jak je tu popisován zvuk, který je v tomto světě neznámý. Postavy mi celkově k srdci nepřirostly, byly na můj vkus poměrně mělké a rozhovory mezi nimi byly občas dost zvláštní. Myslím, že Richelle Mead víc sedí akčnější hrdinové a jiné prostředí.


Magie změny
? - červen 2016
Magie změny 2016, I. Andrews

Jako vždy nemám absolutně co vytknout. Čtení mi uteklo tak rychle, že jsem se až upřímně podivila, že už je konec. Opět musím zmínit, že autorská dvojka naprosto dokonale pracuje s postavami. Dokázali vytvořit celý komplexní svět plný uvěřitelných postav, které jsou propojené, vypracované a uvěřitelné (když nebereme v potaz skutečnost, že to jsou všechno namakaní, krutopřísní zabijáci, ale komu by zrovna tohle vadilo?). A ten humor! U téhle série se křením jako blázen pokaždé, když nějakou knihu otevřu. Co se děje týče, je skvostný, plný akce a klasických hrdinských kousků, které sice končí jako obvykle, ale to už asi ke Kate patří a vůbec mi nevadí, že je to už taková zaběhlá klasika. Navíc tu přibývají momenty, kdy Kate dohání vlastní rodina a to mě prostě baví, protože všech sedm knih k tomu směřovalo a myslím, že nás čeká skvělé vyústění.


Valérie a týden divů
? - červen 2016
Valérie a týden divů 2005, V. Nezval

Stín kapradiny
? - červen 2016
Stín kapradiny 1998, J. Čapek

Slavík zpívá špatně
? - červen 2016
Slavík zpívá špatně 1926, J. Seifert

Rozmarné léto
? - červen 2016
Rozmarné léto 1926, V. Vančura

Tři povídky
? - červen 2016
Tři povídky 1975, G. Flaubert

Čas odejít
? - květen 2016
Čas odejít 2015, J. Picoult


Vlk samotář
? - květen 2016
Vlk samotář 2013, J. Picoult


1 2 3 4 5 6 7 >