Bee - Komentáře

Všechno, úplně všechnoVšechno, úplně všechnoN. Yoon

Nápad je geniální a když jsem si přečetla anotaci, musela jsem tu knihu okamžitě získat. Nicméně mě to poměrně dost zklamalo, příběh na mě působil dost mělce, nedokázala jsem se sžít s žádnou postavou. Možná to způsobil styl psaní, který vlastně nedovoloval jít úplně tak do hloubky, jak bych potřebovala. Samotný závěr jsem očekávala již někde v počátku knihy, takže mě to ani nepřekvapilo. Je to rozhodně příjemná oddechovka, ale vracet se k ní nejspíš nebudu.

Možná jednouMožná jednouC. Hoover

Jednou za čas sklouznu k tomuto žánru a teď jsem dlouho na nic nemohla narazit. Až jsem narazila na tohle. Kniha má slibný rozjezd a pak jsem zjistila, že mě naprosto pohltila. Racionální část mysli na mě plive hned několik nedostatků, ale kniha na mě zapůsobila čistě na emocionální úrovni. Proto plný počet. Líbila se mi práce s postavami, jejich vztah a jejich rozhovory, ale nedokážu posoudit jejich reálnost. Člověk si běžně staví bariéry a většinou si nechává své myšlenky bezpečně v sobě. Možná na světě existuje pár lidí, kteří jsou schopni takové upřímnosti. Kdo ví?
Já už teď vím, že se ke knize jednou vrátím.

Psí posláníPsí posláníW. B. Cameron

Tady opravdu není, co dodat. Kniha mě naprosto nadchla, dojala, rozesmála, rozesmutnila, prostě všechno, co od knihy očekávám. Za mě super.

AlchymistaAlchymistaP. Coelho

Alchymista ve mně zanechal jenom a jenom pozitivní pocity. Když jsem kdysi dočítala Malého prince, nevěřila jsem, že ještě někdy zažiju tak příjemný pocit a dojetí po dočtení knihy. A ejhle, ono se to stalo znovu. Je nutné si uvědomit, co od téhle knihy čekat. Rozhodně ne nějakou super našlapanou knihu o hledání pokladu a dobrodružstvích v poušti, tohle je ryze filozofická četba, která má čtenáře myšlenkově někam nasměrovat. Za mě úžasné.

PosledníPosledníA. Oliva

Když je kolem knihy takový boom, tak mě to většinou zklame, ale tentokrát to vyšlo docela dobře. Námět mi prostě sedl a tak nějak mi přišel k chuti. Co se mi na tom nejvíc líbilo je, že to nebylo ani tak zaměřené na to, jak to chodí v při natáčení takové show - ačkoliv i to bylo dost zajímavé, nebo na vztahy mezi jednotlivými soutěžícími, ale naopak právě na hlavní hrdinku a to, jak vše prožívala a vykládala si zrovna ona. Je to hezká ukázka toho, jak lidská mysl funguje a vyrovnává se s událostmi. Pro mě byl Zooin vývoj dost pochopitelným, když vezmeme v úvahu vše co se stalo a spojíme to s jejími životními obavami. Takže za mě práce s postavami dobrý. Co se mi moc nelíbilo, byla až moc velká zřejmost toho, co se děje. Když se v úvodu něco dozvím, většinou jsem celou knihu na vážkách, zda je to opravdu tak nebo mám očekávat něco jiného. Tady jsem čekala nějaký brutální zvrat, který však nepřišel. I tak je to skvělé počtení a rozhodně knihu doporučuji.

Ještě jeden denJeště jeden denD. Levithan

Knihu jsem nedávno objevila s naprostým nadšením, protože předchozí díl mě totálně nadchnul. Měla jsem za to, že se jedná o pokračování, ale i tohle mě bavilo. Knihy z pohledu druhých osob mě většinou absolutně neberou - v mém případě to fungovalo jen u Krásné a Nádherné katastrofy od J. McGuire. Ale sem to tak nějak pasovalo, protože pro mě je příběh A. jedinečný a úžasný, co se týče nápadu a také názorů na život hlavního hrdiny. Kniha z druhého pohledu pro mě zajímavá byla skoro stejně, protože u hlavní hrdinky došlo k poměrně výrazným posunům ve vývoji osobnosti. Trochu jsem doufala, že se dějově dostaneme alespoň o kousek dál, ale ani mi to tak nevadilo. V tomhle příběhu nejde ani tak o zápletku jako o úžasné myšlenky a to u mě funguje.

Dvůr trnů a růžíDvůr trnů a růžíS. J. Maas

Četla jsem autorčinu předchozí sérii a naprosto jsem si jí zamilovala, takže jsem sáhla i po téhle knize. Trochu jsem se bála, že to bude jako přes kopírák, ale byla jsem příjemně překvapená, když jsem se setkala s poměrně odlišným typem hrdinky. Je tam jistá podobnost v lehce pohnutém osudu, ale tím to končí. Je pravda, že tato postava mi sice úplně nesedla, ale děj mi to vynahradil. Líbí se mi, že Feyre není přehnaná silačka a odvaha sama. Ve světě, ve kterém se ocitá, je jenom slabý člověk a na základě toho se vše odvíjí, což je příjemná změna, i když radši čtu z pohledu nakopávače zadků. Co se týče světa, do kterého autorka postavy umístila, nemám co vytknout a bavilo to. Další díly určitě číst budu. Několikrát :)

10.11.2016

Němý křikNěmý křikA. Marsons

Němý křik mě opravdu příjemně překvapil. Četlo se to skoro samo a zvládla jsem to na posezení. Hlavní hrdinka mi sedla už od prvopočátku, a co by to bylo za detektivku, kdyby detektivem nebyla trochu složitá osobnost s velice specifickými vyšetřovacími metodami. Co se děje týče, nemám k tomu co vytknout, stránky jsem doslova hltala, žádné části jsem ani nemusela přeskakovat. Nejsou tady sáhodlouhé popisy událostí a míst, naopak poměrně krátké kapitoly dobře posloužily k udržení čtenářovy pozornosti.
Co se zápletky týče, opravdu mě bavila. Za mě paráda, další díly určitě pořídím.

08.11.2016

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJ. Moyes

Tohle je už několikátá kniha od této autorky, co se mi dostala do rukou a musím říct, že absolutně nejsem zklamaná.
Námět je ohromný a autorka s tím skvěle pracuje. Dvě dějové linie jsou zvládnuté na jedničku. Osudy hlavních hrdinek jsou jako vždy dost pohnuté a to je skvělý způsob, jak si udržet čtenářovu pozornost. Sophiin život jsem sledovala napnutá jak kšanda až do poslední stránky. Válečné téma je pro mě vždy zajímavé a když si s tím autor poradí, určitě to za čtení stojí. V knihách většinou dostaneme příběhy vojáků, ale náhled do života obyčejných lidí je tu perfektní. Liv jako postava také fungovala dobře, takže za mě je určitě kniha, ke které se vrátím.

07.10.2016

VidořádVidořádS. Shannon

Když se mi Vidořád dostal do rukou, byla jsem nadšením bez sebe. Předchozí díl končil, jak je u sérií už zvykem, dost mlhavě, takže jsem byla zvědavá. Ani tentokrát mě to nezklamalo. Svět, který autorka vytvořila je komplexní a naprosto nový, takže se to čte skoro samo. Společnost vidoucích ve mně zanechala parádní dojem a líbí se mi, že tu máme spoustu postav s vlastním příběhem, někdy dost zamotaným, což jen přidává již zmíněné komplexnosti. Shannonová pracuje s postavami poměrně dobře a myslím, že zvládla i jejich množství. Prohnilost jasnovidecké společnosti je úžasná a prostředí celkově má takovou zvláštní atmosféru. Líbí se mi dokonce i vzhled postav. Paige jako hlavní postava mě baví, její povaha se postupem času vyvíjí a mění a s tím autorka pracuje také dobře.
Co se děje týče, ubíhalo mi to skoro samo. Četla jsem, že ho mnoho lidí považuje za zbytečně natahovaný, ale s tím já absolutně nesouhlasím. Naopak mi připadalo, že je to skvěle zmáknuté, postupně se nám odkrývají další a další informace o společnosti, ve které se děj odehrává, a vše to působí jako předehra k něčemu velkému, což přišlo. A mně se to moc líbilo. Kniha si celou dobu udržela tu zvláštní, ponurou atmosféru a to je za mě velké plus. Představa čekání na další díl je pro mě hrozná.

06.10.2016

Půlnoční korunaPůlnoční korunaS. J. Maas

Mně se tenhle díl snad líbil ještě víc, než ten první. Je pravda, že tomu určitě chybí ty velký, krvavý bitky z prvního dílu, ale děj je opravdu hodně komplexní, vyvíjí se tu hned několik dějových linií a dostáváme se k více pohledům na věc. Výjimečně mi ani není proti srsti ta er-forma, kterou ve většině případech opravdu nemusím. Královský dvůr je plný tajemství a hlavně intrik a každý se musí mít na pozoru. Přibyly tu i nové postavy, z nichž některé byly opravdu průhledné a tak nějak už jsem tušila, k jakému závěru kniha směřuje, ale to na hodnocení vůbec nic neubírá, protože i tak jsem se stěží odtrhla od čtení.
Některé postavy jsou poněkud mělké, ale vynahrazuje to komplexnost hlavních postav, hlavně tedy Celaeny a také Chaola, který v tomto díle má poměrně velkou roli. Když ve mě kniha nechá po přečtení takový dojem, jaký zanechala, určitě si zaslouží pět hvězd :)

09.09.2016

Skleněný trůnSkleněný trůnS. J. Maas

Tak jsem objevila další sérii, kterou naprosto zbožňuju. Autorka má výborný styl psaní, kniha mě zaujala prakticky okamžitě a začetla jsem se ani nevím jak. Přečteno na jeden zátah. Zápletka je skvostná a příběh plný záhad, takže vás to přímo nutí číst dál a zjišťovat. Trochu jsem se bála, když jsem zavětřila další milostný trojúhelník, ale nakonec se to vyvíjelo poměrně dobře. Celaena je postava podle mého gusta, opředená tajemstvím a povahově mi sedla. Líbilo se mi, jak ji autorka vylíčila komplexně, není to jen vražedkyně, ale má spoustu dalších vlastností a manýrů, takže to nemá chybu.
Navíc jsem se zamilovala do Chaola, to sérii taky hodně pomohlo :)

09.09.2016

ZemětřasZemětřasC. Priest

Tak tohle je naprosto mimo mojí obvyklou knižní tématiku, ale jakmile jsem Zemětřasa v knihovně zahlédla, musela jsem si ho půjčit. Rozhodně to za přečtení stálo, bavilo mě rozdělení pohledů a celkově i situace za zdí a obyvatelé zamořeného města. V knize celou dobu vládne taková zvláštní atmosféra, která vás nutí číst dál. Určitě to za přečtení stálo.

RváčRváčN. Leonard

Představovala jsem si akční knihu, která mi vyrazí dech, ale nakonec se z toho vyklubala celkem sympatická oddechovka. Námět je perfektní a děj se odvíjí přirozeným tempem, jen mi to prostě připadá lehce přitažené za vlasy, něco, co se ve skutečném světě nemůže dít. I když, kdo ví, možné je všechno. Finn je sympaťák, nejde mu nefandit a všechno ostatní už jde stranou :)

25.08.2016

Kde hvězdy stále záříKde hvězdy stále záříT. Doller

Námět knihy se mi opravdu líbí, dějově mi to také vyhovovalo, ale přišlo mi to takové nedotažené. Autorka nešla moc do hloubky, vztahy mezi postavami byly podivné, vyklubaly se z ničeho nic, a kromě dvou víceméně hlavních postav, byli ostatní jako komparz, aby se zaplnilo místo v knize.
Celá Calliina životní situace zněla jako přitažená za vlasy, možná si s ní autorka nedokázala dost dobře poradit. Knihu jsem dočetla se smíšenými pocity, určitě by to mohlo být lepší, kdyby se autorka více zaobírala postavami jako takovými a některými myšlenkovými pochody.

VypravěčkaVypravěčkaJ. Picoult

Jodi Picoult si v poslední době našla stálé místo v mé knihovně. Po dočtení Až na konec všech dní jsem byla přesvědčená, že už se tomu nic nevyrovná, ale Vypravěčka to dokázala. Určitě bych od knihy neočekávala nějakou akčnost nebo dobrodružství, ten největší skvost se totiž odehrává přímo v hlavní hrdince. Téma holocaustu je věc, o které by se mluvit mělo, aby se na něj nezapomnělo. Autorka o tom píše realisticky, ale zároveň tuto tématiku zvládla poměrně citlivě. Líbí se mi i vyprávění babičky, postava Josefa Webera je také úžasně zpracovaná a ten konec nemá chybu. Bavil mě i vývoj Saginy osobnosti, byla to uvěřitelná postava a poměrně sympatická. Autorka s postavami opravdu skvěle pracuje, dokáže popsat vývoj osobnosti vlivem okolností jako by to sama prožila. Za mě skvělé čtení a určitě se k tomu ještě vrátím.

Mladí vyvoleníMladí vyvoleníM. Lu

Když jsem se ke knize konečně dostala, byla jsem nadšením bez sebe, protože sérii Legenda nejde nemilovat. I přes slibný začátek pro mě kniha byla zklamáním. Zpočátku mě to zaujalo, protože to bylo něco nového a čekala jsem nový, vymakaný svět. Náběh tam byl, ale potom už to šlo z kopce, a myslím si, že za to můžou postavy. Hlavní postava je taková nemastná, neslaná. O Adelin se vlastně dozvíme jen to, k jakým povahovým rysům má sklony, ale nějak pro mě jako postava postrádá hloubku. Ostatní mi přišli naprosto mělcí, bez osobnosti, jen jako křoví k hlavní hrdince, a to je velká ztráta pro děj. Knih jsem dočetla jen tak tak a docela mě to mrzelo, protože předchozí autorčiny knihy byly neodložitelné. Zkusím další díl, třeba se to zlepší.

25.08.2016

Až na konec všech dníAž na konec všech dníJ. Picoult

Jodi Picoult jsem si v poslední době dost oblíbila a líbí se mi od ní prakticky všechno, ale tohle je pro mě zatím její nejlepší kniha. Líbí se mi střídání pohledů a flashbacky, ve kterých postupně rozkrýváme pravdu o tom, co se skutečně stalo a co k tomu vedlo. Zároveň chválím práci s postavami, protože jsem jim to prostě věřila - např. reakce Melanie Goldové byla perfektní, bavil mě i vztah Emily s Chrisem. Dějově to pro mě bylo zajímavé, knihu jsem doslova nebyla schopná odložit a dnešek přežívám v práci jako zombie. Takže za mě určitě pět hvězd.

15.07.2016

Ohnivý dotykOhnivý dotykP. Briggs

Tohle je prostě moje srdcovka. V okamžiku, kdy vychází kniha od Briggsové, všeho nechávám a čtu, dokud není konec. Budu už jako zaseklá deska, ale musím znovu říct, že spolu s autorským duem, který stojí za sérií Kate Daniels, se (alespoň pro mě) jedná o nejlepší knihy tohohle žánru.
Co se týče děje, nemám jako vždy co vytknout. Na politikaření fae se těším už od chvíle, kdy vyhlásili svoji nezávislost - trošku mě možná zklamalo, že se toho nestalo víc, ale bavilo mě to. Autorka má svět vymyšlený do posledního detailu, nikdy nenarazíte na slepá místa nebo něco, co nedává smysl. To samé si troufnu říct o postavách, které jsou perfektně propracované a neustále se vyvíjejí. Navíc se tento svět stále rozšiřuje o další postavy, které i ve svém počtu působí reálně a uvěřitelně. Líbí se mi, že Mercy není přehnaná hrdinka a ví, co si může dovolit - i když je schopná na to všechno vzápětí zapomenout a nechat se přizabít. Adam je prostě Adam, brala bych ho všemi deseti :)
Škoda jen čekání na další knihy.

30.06.2016

NeslyšnoNeslyšnoR. Mead

Možná jsem měla od knihy až moc velká očekávání. Jak autorka sama zmínila, většinou píše jiné charaktery a Fej je absolutně odlišná hrdinka, která mi až tak k srdci nepřirostla. Námět se mi líbil, je nápaditý a prostředí je vykreslené parádně, avšak spousta je toho nedotažená. Hodně se mi líbilo, jak je tu popisován zvuk, který je v tomto světě neznámý. Postavy mi celkově k srdci nepřirostly, byly na můj vkus poměrně mělké a rozhovory mezi nimi byly občas dost zvláštní. Myslím, že Richelle Mead víc sedí akčnější hrdinové a jiné prostředí.

24.06.2016

Magie změnyMagie změnyI. Andrews

Jako vždy nemám absolutně co vytknout. Čtení mi uteklo tak rychle, že jsem se až upřímně podivila, že už je konec. Opět musím zmínit, že autorská dvojka naprosto dokonale pracuje s postavami. Dokázali vytvořit celý komplexní svět plný uvěřitelných postav, které jsou propojené, vypracované a uvěřitelné (když nebereme v potaz skutečnost, že to jsou všechno namakaní, krutopřísní zabijáci, ale komu by zrovna tohle vadilo?). A ten humor! U téhle série se křením jako blázen pokaždé, když nějakou knihu otevřu.
Co se děje týče, je skvostný, plný akce a klasických hrdinských kousků, které sice končí jako obvykle, ale to už asi ke Kate patří a vůbec mi nevadí, že je to už taková zaběhlá klasika. Navíc tu přibývají momenty, kdy Kate dohání vlastní rodina a to mě prostě baví, protože všech sedm knih k tomu směřovalo a myslím, že nás čeká skvělé vyústění.

24.06.2016

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyC. Hoover

Autorku jsem si celkem oblíbila, ale předchozími díly si nasadila laťku hodně vysoko a tento příběh pro mě byl mnohem slabší. Dějová linie jede po předvídatelné koleji, kdy je čtenáři od počátku jasné, jak se bude vztah hlavních postav vyvíjet, ale styl psaní je příjemný a je z toho nakonec taková oddechovka.
Určitě zmíním ještě flashbacky do minulosti - mužský pohled se zde autorce lehce nezdařil, ale když to opominu, jsou tyto výlety do minulosti značným plusem jinak předvídatelnému ději.
Sice to bylo slabší, ale zase se to četlo samo, a když zrovna nemáte náladu na nějaký majstr štyk, určitě je to dobrá volba.

21.04.2016

NevítaníNevítaníS. Jordan (pseudonym)

Po dlouhé době jsem pustila do tohoto žánru a vůbec mě to nezklamalo. Námět nemá chybu a neuvěřitelně se mi líbí, jak je tu popsán postupný vývoj celé situace. Hlavní hrdinka je vytržena ze svého spokojeného a, co si budeme povídat, také perspektivního a do detailu naplánovaného života, a během chvíle ztratí naprosto všechno. Autorka s touto postavou pracuje skvěle, její vývoj je pochopitelný, myšlenkové pochody také. Co se děje týče, máme tu jen pohled hlavní hrdinky a myslím si, že velkým plusem jsou různé útržky rozhovorů, SMSek a nařízení vlády, které navozují perfektní atmosféru. Vše se ubírá předvídatelným směrem, ale čtenář je stále ve střehu a já si to opravdu užila. Takže za mě dobrý. Na další díl se chystám.

13.04.2016

Jeden denJeden denD. Nicholls

Jako první jsem před pár lety viděla filmové zpracování a rok co rok na něj koukám znovu. Takže když jsem konečně narazila na knihu, neváhala jsem a pustila se do čtení. A nezklamalo mě to.
Líbí se mi, že můžeme vidět hlavní postavy "růst" a vyvíjet se. Dostáváme takový průřez životem a zároveň i vztahem obou protagonistů a jako velké plus musím zmínit, že to vůbec není žádný slaďák od Nicholase Sparkse, to by totiž celý tenhle příběh zkazilo. Je to psáno realisticky a zábavně, u některých pasáží jsem se smála neuvěřitelným způsobem. Nechybí tu samozřejmě i negativní chvíle v životech postav, ale to patří k životu a je to tu pojato tak, jak to je. A to se mi líbí.
Co se týče závěru knihy, nemělo to chybu, autor stále pokračuje v realistickém duchu a tak nějak mi to tady sedlo. Určitě doporučuji k přečtení.

12.04.2016

Dám ti slunceDám ti slunceJ. Nelson

Musím se přiznat, že když jsem kolem téhle knihy kroužila, vždycky mi proběhlo hlavou, že to určitě bude nějaká "trapná motivační kniha, na kterou momentálně nemám čas". Ale nedalo mi to a jeden výtisk jsem ukořistila v knihovně. Jaké pak bylo moje překvapení, když jsem se po pěti minutách začetla takovým způsobem, že jsem to přečetla na jeden zátah! ( a navíc zjistila, že to s motivační knihou nemá pranic společného )
Rozhodně jsem nečekala takový krásný a poutavý příběh, přistihla jsem se, že jsem po dlouhé době opět četla nedočkavě a nemohla se odtrhnout.
Podle mě je velkým plusem rozdělení knihy na dva pohledy a různé časové úseky a určitě také skvělá práce s postavami a hlavně jejich psychologií. Celé je to navíc psané opravdu zvláštním stylem.
Kniha je podle mě naprosto geniální, a budu se opakovat - krásná. Autorka nádherně pracuje s postavami a dokáže udržet čtenáře napnuté jako kšandy. Za mě rozhodně pět hvězd a musím si ji okamžitě pořídit do sbírky.

12.04.2016

ŠvábiŠvábiJ. Nesbø

Tak druhý díl byl pro mě lepší, než ten první, i když to pořád nebylo ono. Dějově mi to sedlo, ale opět se tu vyskytovaly naprosto zdlouhavé popisy, které mě prostě neberou. Každopádně zápletka byla skvělá a napínavá. Trochu mi to chybí dynamika a akce, Harry Hole je navíc dost zvláštně melancholická osobnost, ale snad mu přijdu na chuť.

05.08.2015

Netopýří mužNetopýří mužJ. Nesbø

Když už jsem se vrhla na severské detektivky a spisovatelské duo Lars Kepler ve mně zanechalo takový nadšení, nemohla jsem opomenout tuhle sérii. Musím už zpočátku říct, že mě to docela zklamalo. Harry Hole jako hlavní postava je pro mě zatím záhadou, chvílemi mi byl dost sympatický, ale ve valný většině mi prostě nesedl. Asi to není můj typ hlavního hrdiny.
Co se děje týče, taky mám co vytknout - celkem zajímavou zápletku tady otravují popisy všeho možného - opravdu, autor popisuje snad všechno a pro mě až neuvěřitelně otravně. Na druhou stranu se mi líbily různé bajky, kterými je příběh protkaný. Práce s postavami, ta mi tady prostě nesedla, já jim to prostě nežrala, nějak jsme se nikomu nedostali na kobylku. Ale celý případ byl dost zajímavý, takže se zmítám někde mezi dvěma a čtyřma hvězdama díky naprosto protichůdným pocitům. Rozhodla jsem se pro tři.

29.07.2015

StalkerStalkerL. Kepler

Kniha mě bavila od začátku do konce. Za návrat Erika jsem byla opravdu ráda, nemělo to chybu. Bylo to dost napínavé, i když to bylo poprvé, co jsem to rozuzlení viděla přicházet někdy od poloviny knihy, vůbec mi to ale nevadilo, bavilo mě to stejně. Joonna je prostě týpek a bez něj by ty knihy nejspíš nestály za nic. Každopádně ten konec mě naprosto dostal, jsem zvědavá na další díly.

Písečný mužPísečný mužL. Kepler

Tak tohle je naprostá špica. Autoři nám celou sérii hází drobečky informací a v tomhle díle se konečně rozjede očekávaná akce a navíc se dostaneme na kobylku Joonovi. Určitě se tu musím zmínit, že jsem si hodně oblíbila Sagu, a to už v předchozích dílech. Tady s ní máme víc akce a to je prostě super. Byl to snad nejakčnější díl a taky podle mě zatím nejlepší.

Svědkyně ohněSvědkyně ohněL. Kepler

Třetí díl série opět neměl chybu. Joona je tu tentokrát jako pozorovatel, ale ani to mu nebrání v jeho stylovém vyšetřování. Tenhle případ se mi líbil zatím nejvíc, když jsem rozečítala část o Floře, valila jsem oči z důlků a přemýšlela, co to má jako znamenat, ale postupem času se ukázalo, že je to prostě dokonalá zápletka, na kterou bych vůbec nepřišla.
Joona jako hlavní postava válí, ze všech osob, které se v sérii mihnou ho mám opravdu nejradši. Celá série určitě stojí za přečtení.

Paganiniho smlouvaPaganiniho smlouvaL. Kepler

Tenhle díl mi připadá ještě lepší, než ten první, i tak jsem oběma dala po pěti hvězdách. Atmosféra knihy je skvělá, autoři vás drží napjaté celou věčnost a ty případy prostě nemají chybu.
Líbí se mi, že jsme se tady trošku dostali na kobylku Joonovi, protože podle mě je to skvělá hlavní postava. Je to perfektně promyšlené, děj ubíhá ani nevíte jak a je to totálně neodložitelná kniha.

HypnotizérHypnotizérL. Kepler

Fííha.. detektivky skoro vůbec nečtu a je naprostá náhoda, že jsem narazila na Stalkera a zjistila, že tahle série existuje. A jsem za to fakt ráda, protože to prostě nemělo chybu!!
Od začátku až do konce jsem byla napnutá jak kšanda a nakonec jsem to přečetla během jednoho odpoledne, protože, jak jsem zjistila, od knih této dvojice se neodchází. Pokud se chystáte tuhle sérii rozečíst, doporučuju vám začít během dovolené, protože zavírat ji kvůli tomu, že vystupujete z vlaku, to se prostě nedá.
Zápletka je perfektní, napětí by se dalo krájet a práce s postavami je bezvadná. Lars Kepler je pseudonym pro manželský pár, který píše společně, a to potvrzuje mou domněnku, že nejlepší knihy vždy vzejdou ze spolupráce ženy a muže.

SplynutíSplynutíJ. Baggott

Tak na tohle jsem se opravdu hodně těšila a nezklamalo mě to. Autorka má opravdu zvláštní styl psaní a trošku mi tu nesedla ta er forma, ale to už je věc preferencí. Postavy jsem si oblíbila už v prvním díle, některé víc, jiné zase míň, ale jsou perfektní. Námět knihy by v rukou jiného autora asi nebyl tak parádní, ale Julianna Baggot si s tím skvěle poradila, svět který vytvořila je prostě úžasný - i když si nejsem jistá, co to vlastně vypovídá o mně.
Rozjezd knihy je takový pomalejší, ale pak to určitě stojí za to. Atmosféra je celou dobu naprosto geniální, dalšího dílu už se nemůžu dočkat.

VzdorVzdorS. Crossan

Na druhý díl jsem se opravdu těšila. Musím říct, že to je poprvé, co jsem se setkala s dvoudílnou sérií, ale řekla bych, že tady je to i celkem dobře. Podle mě byl totiž druhý díl o dost slabší. Kvůli dlouhému prostoji mezi knihami, jsem si znovu přečetla jedničku, a v porovnání s ní tu je trochu horší práce s postavami. Některé se změnily k nepoznání, další už mi nepřipadaly tak reálné, jako v předchozím díle. Co se děje týče, chvílemi mi to připadalo dost uspěchané, hlavní hrdinové běhali z místa na místo a bylo to dost zmatečné.
Samozřejmě to má hodně plusových bodů za námět, ze kterého jsem unešená ještě teď. Líbí se mi prostředí, ve kterém se to odehrává, a když opomenu zmatečný děj a prapodivné chování některých jedinců, byl to celkem zajímavý zážitek.

ElitaElitaK. Cass

Když jsem rozečítala první díl, neměla jsem tucha o co půjde a co od toho čekat a naprosto božsky mě to překvapilo... Takže když jsem se konečně dostala k dalšímu dílu, byla jsem celá natěšená, ale musím říct, že teď už to nebylo ono. Dějově mi to nepřišlo nic moc, ale nejvíc mě štvala hlavní hrdinka. America je v tomhle díle úplně na odstřel - její nerozhodnost, změny názorů, to, že se po ničem nepídí, místo, aby věci řešila, radši propukne v pláč.. Sem tam se ještě objevily chvíle, kvůli kterým jsem si ji oblíbila, ale mockrát ne. Aspen a Maxon jsou pro mě kapitola sama o sobě. Postavy se chovají nepochopitelně, nevěřila jsem jim to a děj mi nepřišel tak promyšlený, jak by mohl být. Čekala jsem od toho víc, ale oddechovka to byla supr. Další díl i tak budu číst, snad se tím autorka vrátí znovu do sedla.

DárceDárceL. Lowry

Tohle byla kniha přesně podle mého gusta a musím říct, že byla naprosto dokonalá. Je sice krátká a psána poměrně jednoduše, jenže si myslím, že zbytečné natahování by Dárci jen uškodilo. Myšlenka knihy je perfektní a přiznám se, že jsem ji ještě nebyla schopná pustit z hlavy. Ač nejsem fanda takových konců, uznávám, že jiný by se tam prostě ani nehodil. Určitě je to perfektní kniha na zamyšlení a já se k ní ještě několikrát vrátím.

Rubínový kruhRubínový kruhR. Mead

Popravdě se přiznám, že po předchozích dílech, který byly fakt našlapaný, jsem očekávala něco trochu víc, ale i tak mě to bavilo, tak jako mě baví valná většina autorčiných knih. Díl mi připadá slabší i co se týče postav, ale i tak jsem jim to věřila a bavili mě.
Co se děje týče, máme tu míň akce, ale i tak se posuneme dál, Sydney s chladnou hlavou řeší, co se vyřešit má, akorát ten Adrian byl lehce plonkovej. Hlavní zápletka je zřejmá už od začátku - najít Jill, ale máme tu, jak už je zvykem, i několik vedlejších linií, což si myslím, že je dobře a Mead to zvládá skvěle. Čtení mě bavilo a hrozila jsem se konce, ale když jsem dočetla, byla jsem naprosto spokojená, i když bych zvládla dalších 20 dílů, ale tak už to prostě je. Rozhodně stojí za přečtení celá série.

Magie ničiváMagie ničiváI. Andrews

Tak to bylo naprosto boží. Fakt.
Nevím, jak je to možné, ale tenhle díl byl snad ještě lepší, než ten předchozí. V téhle sérii jsem si oblíbila snad každou postavu - nemusím snad říkat, že mými favority jsou Kate a Curran, ale takový Derek, Ascanio nebo třeba Jim jsou taky úžasňáci. Co se týče postav, nemám autorům absolutně co vytknout. Skvěle s nimi pracují, jsou uvěřitelné - pokud jste schopní skousnout fakt, že ovládají všemožný druhy magie a jsou to všechno namakaný týpci, který byste naštvat prostě nechtěli - a hlavně TEN HUMOR. Málokdy se u něčeho tak zasměju jako u této série. Humorem mi to sedlo perfektně.
Děj.. co k němu dodat. Jako vždy je to nabitý akcí a jako plus určitě musím zmínit, že kdykoliv čekáte, že se to bude odvíjet nějakým směrem, zaručeně se mýlíte a stane se něco, po čem složitě musíte sbírat svoji spodní čelist zpod sedadla vlaku. Bavila jsem se každou vteřinu a v nejbližší době si to přečtu znova. Jsem opravdu zvědavá, co přijde dál, protože nemám tucha, co si představit. Jediný, co autorům vytknu, je to, že od doby, co jsem Kate Daniels začala číst, mi veškerá další četba už nepřipadá tak dobrá jako dřív. Postavili laťku hodně vysoko.

30.06.2015

Kdybys mě teď vidělaKdybys mě teď vidělaC. Ahern

Tohle byla v pořadí třetí knížka, kterou jsem od autorky četla, ale musím říct, že špičkovému PS: Miluju tě, u kterého jsem střídavě brečela a řvala smíchem, a stejně tak i S láskou, Rosie, se to zdaleka nevyrovná. Rovnou se přiznám, že jsem některé pasáže knihy přeskakovala, protože mě to prostě nebavilo. Postavám jsem moc nevěřila a chyběla tomu šťáva. Snad příští její kniha pro mě bude lepší.

17.06.2015

Mihotavé stínyMihotavé stínyP. Briggs

Připravte se, opět tady budu opěvovat Patriciu Briggs. Neměla jsem sebemenší pochybnost o tom, že to bude boží a měla jsem pravdu. Některé povídky pro mě možná byly trochu slabší (možná bych snížila hodnocení na 4,5 hvězdy), ale perfektně mi to vynahradil ten zbytek. Svět, který Briggsová stvořila, je pro mě naprosto úžasný - zároveň mi tím zkazila každou další knihu z tohoto prostředí, protože nic už není tak dobrý, jako bylo před Mercedes, ale whatever. Nejradši mám povídky o Branovi a Samuelovi. Oba jsou pro mě svým způsobem nejzáhadnějšími postavami obou sérií, takže se mi náhled do jejich životů hodně líbil. Určitě se k tomu budu vracet.

17.06.2015

1 2 3 4 >