Hodnota krve

Hodnota krve https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464996/bmid_hodnota-krve-i1o-464996.jpg 4 42 14

Odstíny života série

< 2. díl

Některá pouta nelze ignorovat – o tom se Alexandra Goodwynová přesvědčila ve chvíli, kdy ji bohové přivedli zpět ze záhrobí, aby rozhodla odvěkou bitvu mezi dobrem a zlem. Od toho dne sice uběhl už nějaký pátek, ale Alex se k porážce svého osudového protivníka ani o krok nepřiblížila. Její pokračující neúspěch jí způsobuje problémy se spojenci i pořádnou bolest hlavy. Ta se ještě zhorší, když se ve městě objeví nový nepřítel a ohrozí vše, co je jí drahé. Jak má ale porazit nesmrtelnou příšeru z legend?... celý text

evineckY
12.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Opět super za 4,5 hvězdy !
Tento díl byl o velkém souboji v Vladem - upírem - Drákulou
Ale hlavně romantika - a jak se říká - když se dva hádají... vyhrává Matt :-)
No uvidíme v třetím díle, jak dopadne náš milostný trojúhelník a zápas s ďáblem.

„Teď půjdeme domů.“
„Myslíš…?“
„K tobě domů, jo.“ Tázavě jsem nadzvedla obočí. „Teda jestli jsem
pořád vítaná?“
„Vždycky.“
„Super, protože to místo miluju. Nejlepší výhled ve městě.“
Rádoby dotčeně si odfrkl. „Věděl jsem to. Jsi se mnou jen pro prachy.“
„Kdepak, mám ještě jeden důvod.“ Významně jsem ho zatahala za
opasek. „Měl jsi pravdu. Enormní je výstižný popis.“
Rozesmál se a ihned toho zalitoval, jak se znovu ozvala jeho raněná
žebra. Bolestivě se zašklebil. „Jsi neskutečná.“
Zazubila jsem se na něj a vzala ho za ruku, pevně propletla svoje prsty
s jeho. „Tak to se k sobě perfektně hodíme.

romca4180
05.06.2022 4 z 5

Chtělo by to další díl.. Snad nebudeme čekat 11 let :)

zuzak82
03.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Tento díl mě bavil víc než první. Milostný trojúhelník se docela rychle vyřeší a navíc se Gabe dostává s postupujícím dějem spíš do pozadí (díky za to). Přibylo více Matta, Devona a hláškující Varick. K tomu se na scéně objeví nový záporák, díky kterému přitáhne do týmu nová postava Selina.

Měla jsem podezření už v prvním díle, ale u druhého se mi to potvrdilo. Autorce podle mě moc nejdou psát vedlejší ženské postavy (Mikayla, Selina). Působí jako mrchy, nesympatické nebo nijaké. A když jsem četla od spisovatelky první díl nové série Mackenzie Sincler, kde se obě tyto vedlejší postavy objeví, tak se můj názor jenom prohloubil. Nevím, proč tomu tak je. Přitom hlavní postavy jsou fajn, možná by stačilo jim dát více prostoru a přímo je pozitivně zapojit do děje s Alex.

Hodnotím tedy nyní na 80% a jsem zvědavá na další díl.

Turante
02.01.2022 5 z 5

Druhý díl se mi opět moc líbil, spousta akce, nových informací i pokračování milostného vztahu. Už se nemůžu dočkat třetího dílu!

Kikina182
18.10.2021 5 z 5

Druhé díly bývají často vycpávkové a nedosahují kvality prvních. V případě Hodnoty krve to však ani v nejmenším neplatí. Všechno, co se mi líbilo na prvním díle je tady, ale ještě v mnohem větší míře. Autorka v knize prozrazuje další podrobnosti o fungování světa, představuje další nadpřirozené bytosti, odhaluje některá tajemství a spoustu jich naopak přidává. Tahle kniha je nadupaná akcí, ale zároveň nechybí ani jemnější scény. V knize se perfektně snoubí nebezpečí s přátelstvím a milostnou zápletkou. Tohle je zkrátka naprosto úžasný druhý díl, který kvalitou snad ještě předčil ten první.

klarka009
27.08.2021 5 z 5

Po dočtení Odstínů života jsem neváhala a ihned si koupila toto pokračování. Velmi jsem si tuhle sérii oblíbila a to z velké části díky hlavní hrdince Alex. Stala se mojí nejoblíbenější sarkastickou hrdinkou :D Její hlášky já miluju a to, jak se s nikým nemaže :) myslím, že by jsme byli velmi dobré kamarádky :D jsem velmi ráda, že se tu vyřešil ten pro mě neoblíbený milostný trojúhelník :D je zde opět spousta příšer, které já prostě můžu :) přibylo i pár nových postav a tím se dostávám k mé další velmi oblíbené postavě a tou je démon Varick. Jeho slovní přestřelky s Alex mě strašně baví a dokonce je mám i uložené, abych se k nim mohla víckrát vracet :D to prostě chcete číst. Varick je dokonalá postava :D Objeví se další záporák, ale stále to není ten na kterého čeká Alex a díky kterému ji vrátily zpět do života. Ale musím říct, že bitva s ním na konci knihy mě velmi bavila. Oba dva díly moc doporučuji :)

tessalovesbooks
11.08.2021 4 z 5

Musím říct, že se nestačím divit, protože ano, Odstíny života se mi sice líbily, ale tohle bylo tak stokrát lepší než jednička. Dokonce bych se nebála přirovnat Hodnotu krve k nějaké zahraničí fantasy, tak nadšená z toho jsem. Styl psaní a některé prvky příběhu mi hodně připomínaly například Sarah J. Maas, ale především je zde velká podobnost s Lovci stínů od Cassandry Clare, takže pokud jste fanoušky některé z této dvou autorek, neměla by vás Hodnota krve minout. V tomto pokračování se konečně dozvídáme odpovědi na některé zásadní otázky, které mně osobně už od předchozího dílu dost vrtaly hlavou a taky zde objevujeme více celý ten fantasy svět. Musím říct, že ten má autorka opravdu propracovaný do nejmenšího detailu a já se nestačila divit, co všechno tam nevymyslela. Najdete zde snad všechny typy postav, co byste ve fantasy čekali - přes upíry, vlkodlaky, čarodějnice, démony, až po samotného Drákulu. Díky tomu, že je zde neustálá akce a taky díky čtivému stylu psaní autorky budete mít nejspíš problém se od knihy jen tak odtrhnout a já ji měla přečtenou opravdu za chvilku. Jediné, co bych vytkla a co je spíš možná nějaký můj osobní problém, je ta romantická linka. Už v prvním díle se zde rýsoval romantický trojúhelník, což se tady poměrně vyřešilo, ale stejně jsem z té romantiky nebyla kdovíjak odvařená a podle mě by vůbec neuškodilo, kdyby se na ní trochu ubralo, někdy mi už totiž přišla vážně otravná (hlavní hrdince jde totiž pomalu o život, ale na sex si čas udělá).

4,5⭐/5⭐ Jak říkám, ta romantická linka mi prostě nesedla, ale i přesto to byla fakt skvělý. Pokud jste fanoušky fantasy a ještě jste tuto sérii nečetli, tak to určitě honem napravte, protože podle mě nebudete litovat.

Acourtofbook
02.04.2021 4 z 5

Bee
10.03.2021 5 z 5

Na pokračování jsem se opravdu těšila a musím říct, že rozhodně nejsem zklamaná. Takhle příjemnou urban fantasy už jsem dlouho nečetla, a ani jich už moc (kvalitních) nevychází. Nebudu zacházet tak daleko a srovnávat s těmi top sériemi typu Kate Danielsové, ale už se to tam pomalu blíží. Dějově mě to dost bavilo, má to takový ten klasický vývoj, který mě v knihách fakt bere, líbí se mi příšery, které nám autorka servíruje v poměrně štědrých porcích a celá tahle parta mě moc baví. Nejsilnější stránkou příběhu jsou ale podle mého dvě věci: smysl pro humor a vztah Alex k jedné konkrétní postavě, na kterém je tenhle díl vybudovaný. Moc, ale opravdu, opravdu moc mě baví ty hlášky, co v knize padají. Je to hrozné klišé, ale pobavilo mě to a do těchto příběhů to tak nějak patří.
Co se týče postav... Autorka výborně pracuje s Alex a jejími "nápadníky". Dokáže tam probudit skvělou chemii a má to bezvadnou jiskru. Ale abych jen neopěvovala, připadá mi, že neumí psát ženské postavy. Ať už Mikayla, Selina nebo třeba Moira mají obrovský potenciál, se kterým si autorka ještě tak úplně neporadila, takže zůstal nevyužitý. Ale s chlapama to šlape na výbornou. A mám na mysli hlavně jednoho konkrétního, který mě bavil mooc a těším se, co bude dál.
Za mě Hodnota krve rozhodně stojí za přečtení.

BookEater
26.02.2021 5 z 5

Příjemné čtení, těším se na další vývoj a spisovatelce vzdávám hold! Holt kdo umí, umí!

voody99
11.02.2021 5 z 5

No....... Otázka je co teď ???
Asi doufat že Lusy má v šuplíku nachystán další díl a to nejlépe na příští měsíc. Hold musím čekat ( snad ne moc dlouho, prosím) Bylo to prostě skvělé.

Jjezevec
08.02.2021 5 z 5

Skvělá a zábavná fantasy.
Musím ale kromě autorky pochválit i nakladatelství, kniha je prodávána jako e-book za velmi solidní a vstřícnou cenu.

OriginalChelle
05.02.2021 4 z 5

Séria Odstíny života je ako štýlom písania, tak i prostredím, do ktorého je dej zasadený, inšpirovaná americkou "školou" mestskej fantasy. V druhej knihe sa znovu stretnete so spasiteľkou Alex, ktorá má rozhodnúť zápas medzi dobrom a zlom, len stále netuší ako. Alex a jej priateľom lovcom skomplikuje život postava z minulosti jedného z nich, ktorá so sebou privedie priam legendárneho nepriateľa.
Kniha nevybočuje z roviny, ktorú si autorka stanovila pri jednotke - text plynie rýchlo vďaka svižným, najmä humorným dialógom, absencii zdĺhavých opisov a scénam, v ktorých sa neustále čosi deje. Ak sa necháte pohltiť dejom, máte na večer o zábavu postarané. Dôležitou súčasťou série sú vzťahy - priateľské, no hlavne romantické - a s nimi súvisiaca dráma, ktorej tam nájdete požehnane. Dočkáte sa emócií, prekvapujúcich milostných rozhodnutí i ľahkej erotiky. Pripájam varovanie pre odporcov milostných trojuholníkov. V knihe je skrátka príliš veľa sexy chlapov, aby v tom mala Alex od začiatku jasno.
Hlavný zloduch vám bude na pohľad známy, no autorka mu dodala svojský šmrnc a zaujímavú backstory. Viac priestoru konečne získava autorkina pôvodná mytológia. Prvý diel sotva poodkryl tajomstvá Alexinho poslania - dvojka otvára dvere a necháva čitateľov vidieť celý širší obraz. Súboj s Diablom ale ostáva v nedohľadne. Snáď sa v tretej časti autorka viac zameria na veľký zápas, ktorý nám sľubovala už anotácia 1. časti.
Kým v prvej tretine knihy nemáte poňatia, čo bude jej pointou, neskôr začne byť zápletka jednoduchšia a viac predvídateľná. Avšak vynahradia vám to zaujímavé nové scenérie, väčší priestor pre spoznávanie obľúbených postáv a predovšetkým akčné finále. Ak obľubujete romantickú a osobnostnú drámu odohrávajúcu sa na fantastickom pozadí, toto môže byť čítaním pre vás.

zaandulee
05.02.2021 5 z 5

Na tuto knihu jsem se opravdu moc těšila, jelikož první díl jsem si zamilovala. Moc mile mě překvapil a celkově jsem si čtení velice užívala.

Doufala a věřila jsem, že tento díl bude stejně dobrý nebo ještě lepší než předchozí.......a s radostí mohu tvrdit, že se to splnilo. Autorka si v pokračování příběhu vede výborně. Kniha je opět VELMI čtivá, nešlo se ani odtrhnout. S postavami, které již známe z minulého dílu, jsem nadmíru spokojená, a některé z těch nových jsem si ihned oblíbila. (Varick ♥)

Při čtení jsem se opět neustále usmívala, byla jsem napjatá v dobrodružných momentech.....prostě tomu nic nechybělo a nemůžu ani nic vytknout. Maximálně to, že si budu muset počkat na pokračování. :D Už se nemůžu dočkat. Knihu velmi doporučuji, stojí za přečtení! ♥