bartule bartule komentáře u knih

Šamanova pomsta Šamanova pomsta V. Mahaněnko (p)

Nooo jsem trochu v rozpacích - na jednu stranu musím říct, že i tento díl byl čtivý, rychle ubíhal a zajímalo mě jak to skončí, na druhou stranu mi to přišlo trochu přitažené za vlasy :-( v podstatě jsem nepochopila pořádný důvod tak obrovské pomsty na konci jmenovaných hráčů a to až tak, že by kvůli tomu vraždili a přišlo mi, že tenhle bod byl nedomyšlený a prostě blbost :-( jsem naprostý fanda všech knih Šamana Mahana a na tento díl jsem se potom šíleném konci předchozího dílu strašně těšila,ale měla jsem asi velká očekávání a jsem trochu zklamaná- za mě toto nejslabší díl série ,ale jsem zvědavá co se ještě může stát v tom posledním.

02.07.2019 4 z 5

Až budu bez tebe Až budu bez tebe Kelly Rimmer

Krásné, dojemné, romantické a smutné :( Velmi hezky napsaná knížka se silným příběhem ,která se čte opravdu rychle. Och dlouho jsem tolik u knihy nebrečela :( .

28.06.2019 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Výborně napsaná kniha, v určitých pasážích kde vzpomíná na matku mi vstávaly chlupy na rukách a celkově mi z toho bylo úzko. Čtivé, svým způsobem hrůzné a rozhodně mě kniha bavila. Až do konce jsem byla rozhodnutá dát plný počet hvězdiček,ale po zjištění kdo je pachatel (dál nečtěte pokud nechcete přijít o překvapení) musím jednu odebrat,protože to mě zklamalo a to svou nelogičností :-( - v celé knize je pachatel vykreslován jako psychicky labilní ,emočně nestabilní jedinec se značnými výbuchy násilí,který nesnáší všechny ženy a nakonec zjistíte,že je to policista,který má nejvyšší prověrku ,byl ženatý a má dvě děti,které si nechal vzít ? to je prostě blbost ohromná :-( takže za to hvězdička dolu.

24.06.2019 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

noo prvních asi 140 stran jsem si říkala,že to je docela nuda a že se nic neděje. Potom se to ale začalo rozjíždět čím dál líp a pak už jsem jen hltala a hltala :-D Feyre byla většinu knihy pořád strašná kravka, Rhys no ten mi byl sympatický už v jedničce a teď sem mu držela palce celou knihu a je to prostě nejlepší postava a "zlatíčko¨ :-) a ten konec ? naštve,ale svým způsobem to nabízí hodně možností na trojku :-)

21.06.2019 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Nádherná obálka, krásny příběh. Čtivá, rychle plynoucí kniha,kterou jsem slupla na jeden nádech. :-)

17.06.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tak i já jsem se konečně pustila do opěvované série této autorky (moje prvotina od ní) a určitě nelituji :-) . Knížka je svižná,čtivá,děj opravdu dobře plyne, příjemné popisky postav i prostředí. Jen Feyre mi byla až do konce knihy spíš nesympatická a chvílemi mi přišla fakt natvrdlá - viz ta hádanka - to jako fakt nad tím tři měsíce usilovně přemýšlela a nic ji nenapadlo? :-D no Rhys je nakonec docela sympaťák a vypadá to ,že tam ještě sehraje svoji roli. Shrnuto až na pár drobností kniha velmi dobrá :-) teď mezi to lupnu zas nějaký thriller a půjdu na další díl :-)

13.06.2019 4 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Hodně dobrá kniha. Čtivá,napínavá a i když tam bylo pár věcí na kterými se zamyslíte a řeknete si "no to už asi ne" tak přesto to byla jízda a ten konec? pro mě překvapení a no nechtěla bych být na jeho místě

10.06.2019 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nejdříve jsem viděla první dvě série seriálu,naprosto si zamilovala znělku,prostředí a Jamieho. Dlouho jsem odolávala knihám i protože jsem se bála,že to nebude ono a ty nové obálky se mi nelíbí,ale pak se mi povedlo sehnat ty původní a vrhla jsem se na 1. díl. Čtivé,nikde to nedrhne, zajímavé a sympatické postavy a krásné prostředí. Prostě velmi příjemné strávené dva dny :-) a velké plus za nádhernou obálku i desky knihy pod obalem,to je prostě krása :-)

06.06.2019 5 z 5

Karmadontova šachovnice Karmadontova šachovnice V. Mahaněnko (p)

Napínavé,svižné,velmi čtivé. Opět máme kus nového prostředí a teda musím říct,že to nemohlo skončit hůř. Pořád ve mě hlodalo,že jto na něj hraje,ale že je to až taková mrcha a že to skončí až takhle do háje už aby byl další díl :-D

03.06.2019 5 z 5

Hrad fantomů Hrad fantomů V. Mahaněnko (p)

Propracovaný příběh,ve kterém se postavy posunují stále dál a a v každém díle se nám ukáže další kousek světa,více z dalších postav a prostě je to jízda :-) Miluju tuhle sérii.

31.05.2019 5 z 5

Tajemství Temného hvozdu Tajemství Temného hvozdu V. Mahaněnko (p)

Pokračuji ve čtení plynulým tempem a je to pořád super jízda :-) prostě tahle série mě chystla a nepustila :-)

31.05.2019 5 z 5

Kartosský gambit Kartosský gambit V. Mahaněnko (p)

Cesta Šamana pokračuje a vy sním opět prožíváte každý úkol, každý bod dovednosti a těšíte se na každý posun v ději,který se vyvíjí opravdu zajímavě. Opět super.

27.05.2019 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Naprostá pecka. Nechápu,že jsem na tuto knihu narazila až teď. Povinná četba pro všechny milovníky hry wow .Po prvních stránkách vtáhne do děje a už nepustí - co den to jeden díl a naprostá závislost. Pokud nevíte čím rozečíst vaše ratolesti doma tak tohle je ideální volba :-)

27.05.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tak tohle byla opravdu super knížka. Po dlouhé době sympatičtí vyšetřovatelé (žádní namachrovaní, sprostí alkoholici) Děj napínavý,svižný. Vraždy stylu Chrise Cartera a to se mi líbí a doufám,že se rozjíždí slibná série, protože ten konec tomu rozhodně nasvědčuje. Prostě super :-)

23.05.2019 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Až na to,že hlavní hrdinka je úplně mimo a je totálně neschopná a otravná a přesto se všude nacpe,stejně jako Simon je kniha dobrá :-) Uvidíme dál :-)

20.05.2019 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Nemůžu si pomoc a možná je to i tím,že jsem nejdřív viděla 1.sérii seriálu než zjistila,že jsou knihy a tam je to trochu jinak,ALE Clary je taková blbka - pořád se do všeho plete a pak jí jen zachraňují, do všeho kecá,ale nic neumí,nikoho ještě nenapadlo ji začít trénovat a ten jakoby vztah se Simonem hrůza :-( ke konci se to už začalo trochu hýbat a snad další díl bude i hlavní hrdinka snesitelnější. Jinak kniha jako taková je dobrá :-)

20.05.2019 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tento díl byl ještě o chlup lepší než první a jestli bude vzrůstající tendence i u dalších dílů tak se nemohu dočkat :-) I když v podstatě "padoucha" znáte hned na začátku (ale jen u jednoho případu) vůbec to neubírá na zajímavosti,čtivosti a napínavosti celého příběhu. Vážně moc povedené dílo :-)

16.05.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Seznámení s touto spisovatelkou a nebyla jsem zklamaná. Sice nemůžu říct, že bych si napětím kousala nehty, ale je to čtivé, rychlé, postupně napínavější a i když jsem ke konci pachatele tušila neubírá to nic na dojmu. Velmi dobře napsané :-) určitě budu pokračovat v sérii :-)

13.05.2019 4 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Super kniha,čtivá,zajímavé prostředí, sympatické postavy i napínavý děj. Já jsem spokojená. Zhltla jsem to naposezení.

08.05.2019 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

No já tedy asi vybočím podle hodnocení,ale za mě byl toto nejslabší díl celé série :-/ První polovinu knihy se prostě nic nedělo,ani žádné důležité informace prostě nic,zhruba v té polovině mi i Lia pěkně lezla na nervy s tou svojí umanutostí. Pak se to začalo trochu rozjíždět,ale stejně bych řekla,že na to,že to byl poslední díl,tak nic moc. :-( Komizar spadl z útesu, Venda se hned skamarádila se všemi královstvími okolo a nakonec i Lia bude s Rafem když pořád kladli důraz na to jak to nejde- no asi jsem trochu zklamaná :-( Takže celkové hodnocení série jako povedené,čtivé, ale ta poslední kniha hm.....

08.05.2019 3 z 5