bartule

Blízko plameneBlízko plameneNora Roberts

Stejně jako u prvního dílu i tady se jedná převážně o FANTASY román a romantická linka je tam v pozadí. I zde je kniha zacílena na jednu dvojici a u té se láska rozvíjí. Opět čtivé, takovým poklidným tempem plynoucí příběh,který ale nechcete odložit. Jsem zvědavá na závěr.

13.01.2020

Co přetrvá věkyCo přetrvá věkyNora Roberts

Moc nechápu to nízké hodnocení.Kniha je fantasy román a to opravdu více fantasy než romantika,ta je tam na druhém místě a přistupujete-li ke knize s tímto očekáváním, čeká vás příjemný příběh. Úvod,odehrávající se v minulosti, byl naprosto super, poté plyne vše poklidným tempem, ale přesto je kniha velice čtivá a otáčíte stránku za stránkou. Romantická linka je zaměřena na jednu dvojici v každé knize a to milou,nenásilnou formou,která krásně doplňuje příběh. Co se mi moc líbilo i když autorka se nijak sáhodlouze nerozepisuje, že na vás úplně dýchá ta atmosféra toho místa,ta krásná krajina, zvířata a hned bych tam jela alespoň na dovolenou :-D

13.01.2020

Sedmé nebeSedmé nebeAdriana Michálková

Některé knihy vás uchvátí již při čtení prvních pár řádků a víte,že to bude dokonalé a toto je přesně jedna z nich. Naprosto krásně, čtivě napsaný příběh, u něhož nevíte které postavě více fandit a oblíbíte si všechny a hltáte stránku za stránkou. A i když někomu může vytanout na mysl podobnost s pár dalšími sériemi, určitě to neubírá na čtivosti a kniha má své osobité kouzlo. A teď honem na další díl :-D

Nejdražší dceraNejdražší dceraElizabeth Little

Kniha v podstatě čtivě napsaná, takže když už jsem se vždy donutila ji vzít do ruky,tak se četla pěkně (dobrý styl psaní) OVŠEM ten děj trochu pokulhává:-/ místy jsem i přeskakovala ta policejní hlášení atd. Přišlo mi, že se v knize dělá obrovský problém a tajnosti úplně zbytečně a uměle. No dobré 3 hvězdy

NádechNádechPenelope Douglas

Oddechové čtení na jedno odpoledne, ke konci obohacené i o erotiku. Čtivé k postavám si snadno vytvoříte vztah a i když se občas chovají jakoby jim bylo o pár let víc neubírá to na zážitku :-)

Slib mlčeníSlib mlčeníLinda Castillo

Tohle byla paráda od začátku až do konce. Příjemní vyšetřovatelé (což je poslední dobou zázrak), děj zajímavý od první stránky, čtivé, surové, drsné, perfektní.. Miluju Cartera a tohle je teď další famózní spisovatelka a série do sbírky. A nádherná obálka jako bonus.

04.11.2019

Modlitba za mlčeníModlitba za mlčeníLinda Castillo

Ještě lepší než první díl. perfektně psané, čtivé do začátku do konce, žádná hluchá místa. Drsné, syrové, hluboké a určitě vás to místy zasáhne. Miluju celý vyšetřovatelský tým. Tahle série je prostě skvělá.

MilenkaMilenkaDanielle Steel

Moje první Steel a moc pěkné :-) čtivé, sympatické postavy, děj hezky plynul, nic přeslazeného, takže zkusím i další její knihy. :-)

Jsem zpětJsem zpětBrenda Novak

Stejně jako první díl i tento byl velice čtivě napsaný a i přes daleko větší počet stran knížka ubíhala velice rychle. Napínavé, svižné a rozhodně se těším na další díl :-)

Jiný světJiný světDmitrij Rus

Super. Některé věci podobné jako v Šamanovi Mahanovi a pořád čekám kdy to přijde (nebudu prozrazovat pokud jste nečetli,taky super série) ,ale jinak super svět, postavy, profese, celé je to čtivé, děj rychle ubíhá a hned bych tam taky skočila :-D za mě parádní kniha :-)

KlanKlanDmitrij Rus

Paráda..aaach ten konec,ještě,že se můžu hned vrhnout na další díl :-D

DluhDluhDmitrij Rus

Opět parádní díl. Miluju ten svět, hned bych tam taky hupsla, jen ten konec i když jsem to trochu čekala, stejně mi ho bylo líto. :-( šup šup další díl.

Alfa samecAlfa samecVi Keeland

Ze začátku mi v knize docela vadily všechny ty vyloženě vulgární výrazy, protože působily tak nuceně " jde přeci o erotický román" ! , ale později se děj rozjel a zmiňované výrazy už měly svoje místo a smysl a ke konci knihy jsem se chvílemi culila jak blázen. Oddychovka na jedno odpoledne s krásnou obálkou. Čivé, zábavné, milé.

04.11.2019

Dóm řetězůDóm řetězůS. Erikson (pseudonym)

Tuhle sériu musíte buď milovat a nebo ji vzdáte pokud nemáte nervy první třetinu každého dílu tápat mezi novými postavami a zdánlivě nenavazujícím dějem. Tento díl jak jinak začátek chaos, říkala jsem si proč já to vlastně čtu,ale jelikož vím, že tyhle knihy miluju a vždycky to potom začne všechno do sebe zapadat tak vždy vytrvám i když teda Karsa Orlong byla pěkně nepříjemná postava a dost mi lezl na nervy na začátku knihy :D S narůstajícím počtem stránek stoupalo i mé nadšení a hltala jsem a hltala a zase naprosto bravurní počin. Spousta postav, nahuštěný děj, ale naprosto super záležitost. :-)

02.09.2019

Hádanka jménem OliverHádanka jménem OliverLiz Nugent

Tahle kniha vás hned na první straně vtáhne do děje a pak se začíná pomalu rozmotávat příběh z pohledu několika postav. Ze začátku mě to velmi bavilo hlavně to střídání postav, celé je to svižné. Ale bohužel čím víc kapitol přibývalo, tím méně zajímavější mi to připadalo :-/ Přišlo mi , že je jsou tam některé postavy zbytečné (nudné) a v podstatě ani to rozuzlení ke kterému celá kniha směřovala nebylo žádné "spadla mi brada" :-/ váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdy,protože je to psáno čtivě,ale prostě když má místo gradace kniha opačný spád tak musím dát jen 3 .

08.08.2019

Nenadálá láskaNenadálá láskaBarbara Cartland

Krásné, oddychové, je to sice jednoduchý příběh bez nějaké hlubší myšlenky, ale pohladí duši a srdce. Správné čtení na k vodě, nebo na večer ( je to krátké, takže je to opravdu na chvilku :-) ) Kdo miluje tohle období krásných šatů, kočárů, vévodů a krásné přírody určitě si přijde na své :-)

31.07.2019

Sběratel trofejíSběratel trofejíSarah Flint

Tento díl mi přišel malinko méně napínavý než první, přesto se jedná o velmi povedenou, čtivou a rychle ubíhající knihu. Co mě nesmírně sedí je parta vyšetřovatelů, kteří jsou konečně po kupě jiných thrillerů sympatičtí a neutápějí se věčně v alkoholu, prášcích a podobně a normálně spolu spolupracují a i když má hlavní vyšetřovatelka taky svůj osobní problém ,nezasahuje ji do práce a je normální - za to ohromné PLUS. Kniha tedy velmi povedená a určitě si přečtu další díl :-)

25.07.2019

Dvůr křídel a zmaruDvůr křídel a zmaruSarah J. Maas

dlouho mě od této série odrazovalo přirovnání ke krásce a zvířeti (říkala jsem si,že to znám a bude to nuda ) a teď to přirovnání nechápu, protože pominu -li ,že je tam ze začátku kletba,kterou zruší láska, tak to nemá vůbec nic společného a jen to té sérii dle mého škodí.
Teď hodnoceni - naprosto skvělý další díl,čtivý, i přes množství stránek (jedině dobře :-D) rychle ubíhající děj. Miluju Rhyse i celou jejich družinu,jediný kdo mi lezl na nervy byla elain. Trochu mě teda zklamalo, že hrozná předem prohraná bitva nakonec skočila bez jediné oběti z hlavních postav i tu amren tam nakonec vrátily,což teda působilo dost nepřesvědčivě no :-/ . Ale shrnuto - celá série byla super.

17.07.2019

Andělé smrtiAndělé smrtiPatricia Gibney

Nejprve pozitiva - Určitě napínavý, čtivý, rychle ubíhající děj, u kterého vám v určitých pasážích (hlavně popisky z minulosti v klášteře) bude naskakovat husí kůže. Paní spisovatelka píše velice poutavě a celá kniha ubíhá rychle, kapitoly jsou krátké kniha si drží napětí a čtivost až do samého konce. No celá církev a její zvěrstva vám budou otvírat nůž v kapse zvlášť uvážíme -li, že se podobné věci děly a stále dějí a nikdo s tím moc nedělá :( až doteď by si kniha zasloužila plných 5 hvězdiček .

Bohužel jednu musím odebrat a to za věc, která mě v poslední době nesmírně vadí u spousty knih a to za nesympatické vyšetřovatele,kteří prostě musí mít spousty problémů , chlastají, nebo jsou závislí na prášcích, nejsou schopni jednat se svými kolegy atd - stejně jako je tomu tady - hlavní vyšetřovatelka je troska, která se nesmí napít,aby nebyla alkoholička, cpe se neustále prášky, odsekává všem kolegům, odbornou pomoc samozřejmě nevyhledá a je prostě na pěst - nevím co je to za trend poslední dobou,ale opravdu mě to silně vadí :-/ navíc jako by autorům nedošlo,že by to ve skutečnosti takhle opravdu nemohlo fungovat,protože by buďto dostala padáka, nebo nařízenou terapii :-/ no za to jsem musela hvězdičku odebrat.

13.07.2019

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Noo tohle bylo zklamání :( Originální téma,které slibuje něco nového a zajímavého,ale tím to bohužel končí. Celý ten svět je nedomyšlený, některé věci vzájemně vůbec nedávají smysl, něco je tam úplně navíc,protože to není ani víc vysvětleno (tonisté ?) Celé je to bohužel ploché a bez nějaké akce. První polovina knihy byla naprostá katastrofa - nudná, naprosto bez nějaké akce,postavy bez hlubšího smyslu,takže když jedna zemře bylo mi to úplně jedno a neodložila jsem knihu jen proto, že většinou zatnu zuby a dočtu a když to má takovou obrovskou reklamu ,tak tam přeci něco být musí... no poslední třetina už byla zajímavější,konečně se něco dělo,jedna z postav se začala taky trochu projevovat a slibuje ,že snad další díl bude lepší než tento. Proto za ten konec tři a půl hvězdy

09.07.2019

Šamanova pomstaŠamanova pomstaV. Mahaněnko (pseudonym)

Nooo jsem trochu v rozpacích - na jednu stranu musím říct, že i tento díl byl čtivý, rychle ubíhal a zajímalo mě jak to skončí, na druhou stranu mi to přišlo trochu přitažené za vlasy :-( v podstatě jsem nepochopila pořádný důvod tak obrovské pomsty na konci jmenovaných hráčů a to až tak, že by kvůli tomu vraždili a přišlo mi, že tenhle bod byl nedomyšlený a prostě blbost :-( jsem naprostý fanda všech knih Šamana Mahana a na tento díl jsem se potom šíleném konci předchozího dílu strašně těšila,ale měla jsem asi velká očekávání a jsem trochu zklamaná- za mě toto nejslabší díl série ,ale jsem zvědavá co se ještě může stát v tom posledním.

02.07.2019

Až budu bez tebeAž budu bez tebeKelly Rimmer

Krásné, dojemné, romantické a smutné :( Velmi hezky napsaná knížka se silným příběhem ,která se čte opravdu rychle. Och dlouho jsem tolik u knihy nebrečela :( .

28.06.2019

Maminčin mazánekMaminčin mazánekSarah Flint

Výborně napsaná kniha, v určitých pasážích kde vzpomíná na matku mi vstávaly chlupy na rukách a celkově mi z toho bylo úzko. Čtivé, svým způsobem hrůzné a rozhodně mě kniha bavila. Až do konce jsem byla rozhodnutá dát plný počet hvězdiček,ale po zjištění kdo je pachatel (dál nečtěte pokud nechcete přijít o překvapení) musím jednu odebrat,protože to mě zklamalo a to svou nelogičností :-( - v celé knize je pachatel vykreslován jako psychicky labilní ,emočně nestabilní jedinec se značnými výbuchy násilí,který nesnáší všechny ženy a nakonec zjistíte,že je to policista,který má nejvyšší prověrku ,byl ženatý a má dvě děti,které si nechal vzít ? to je prostě blbost ohromná :-( takže za to hvězdička dolu.

24.06.2019

Dvůr mlhy a hněvuDvůr mlhy a hněvuSarah J. Maas

noo prvních asi 140 stran jsem si říkala,že to je docela nuda a že se nic neděje. Potom se to ale začalo rozjíždět čím dál líp a pak už jsem jen hltala a hltala :-D Feyre byla většinu knihy pořád strašná kravka, Rhys no ten mi byl sympatický už v jedničce a teď sem mu držela palce celou knihu a je to prostě nejlepší postava a "zlatíčko¨ :-) a ten konec ? naštve,ale svým způsobem to nabízí hodně možností na trojku :-)

21.06.2019

Papírová labuťPapírová labuťLeylah Attar

Nádherná obálka, krásny příběh. Čtivá, rychle plynoucí kniha,kterou jsem slupla na jeden nádech. :-)

17.06.2019

Dvůr trnů a růžíDvůr trnů a růžíSarah J. Maas

Tak i já jsem se konečně pustila do opěvované série této autorky (moje prvotina od ní) a určitě nelituji :-) . Knížka je svižná,čtivá,děj opravdu dobře plyne, příjemné popisky postav i prostředí. Jen Feyre mi byla až do konce knihy spíš nesympatická a chvílemi mi přišla fakt natvrdlá - viz ta hádanka - to jako fakt nad tím tři měsíce usilovně přemýšlela a nic ji nenapadlo? :-D no Rhys je nakonec docela sympaťák a vypadá to ,že tam ještě sehraje svoji roli. Shrnuto až na pár drobností kniha velmi dobrá :-) teď mezi to lupnu zas nějaký thriller a půjdu na další díl :-)

13.06.2019

IzolovanýIzolovanýSebastian Fitzek

Hodně dobrá kniha. Čtivá,napínavá a i když tam bylo pár věcí na kterými se zamyslíte a řeknete si "no to už asi ne" tak přesto to byla jízda a ten konec? pro mě překvapení a no nechtěla bych být na jeho místě

10.06.2019

CizinkaCizinkaDiana Gabaldon

Nejdříve jsem viděla první dvě série seriálu,naprosto si zamilovala znělku,prostředí a Jamieho. Dlouho jsem odolávala knihám i protože jsem se bála,že to nebude ono a ty nové obálky se mi nelíbí,ale pak se mi povedlo sehnat ty původní a vrhla jsem se na 1. díl. Čtivé,nikde to nedrhne, zajímavé a sympatické postavy a krásné prostředí. Prostě velmi příjemné strávené dva dny :-) a velké plus za nádhernou obálku i desky knihy pod obalem,to je prostě krása :-)

06.06.2019

Karmadontova šachovniceKarmadontova šachovniceV. Mahaněnko (pseudonym)

Napínavé,svižné,velmi čtivé. Opět máme kus nového prostředí a teda musím říct,že to nemohlo skončit hůř. Pořád ve mě hlodalo,že jto na něj hraje,ale že je to až taková mrcha a že to skončí až takhle do háje už aby byl další díl :-D

03.06.2019

Hrad fantomůHrad fantomůV. Mahaněnko (pseudonym)

Propracovaný příběh,ve kterém se postavy posunují stále dál a a v každém díle se nám ukáže další kousek světa,více z dalších postav a prostě je to jízda :-) Miluju tuhle sérii.

31.05.2019