barcc85 barcc85 komentáře u knih

Bohužel - knihu jsem nedočetla do konce ...a to jsem si jí běžela koupit hned v den vydání,jelikož první díla autora, pro mě byly naprosto skvělé.

23.10.2016 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Neuvěřitelně silný příběh dvou duší, ...duší, které prostě jen chtěly žít ....

23.10.2016 5 z 5

Zdraví v ohrožení Zdraví v ohrožení Josef Jonáš

Povinné čtivo o jedné velice smutné sladké pohádce....

01.05.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Skvělé!!!!

28.03.2016 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Povinná četba každého rodiče!!!
Úžasně jednoduše a lidsky psaný pohled do vnitra našich dětí i těch malých dětských "já" v nás.....

16.02.2016 5 z 5

Kniha mě jen usvědčila v tom, že uklízením si lze srovnat a uklidnit mysl a že v pořádku se lépe žije :). Princip úklidu jenž je v knize popsán, realizuji roky (ač asi né tak extrémně) a jsem spokojená :).

Doporučuji všem "shromaždovačům" a věčným "bordelářům"....ač se obávám, že jen přečtení knihy je v ničem nezmění :)

20.11.2015 4 z 5

Kuchařka ze Svatojánu 2 - Zahrada na talíři Kuchařka ze Svatojánu 2 - Zahrada na talíři Eva Francová

Zajímavé recepty, první odzkoušen a výtečný. Doporučuji všem co mají rádi zeleninu na různé způsoby...a to nejsem vegan ani vegetarián :)

16.10.2015 5 z 5

Jak zatočit s únavou Jak zatočit s únavou Sohère Roked

Skvělá kniha psána pohledem lékařky.....pohled na různé příčiny únavy....osobně jsem se v jedné našla, začala dodržovat doporučení a skutečně se cítím lépe. Vřele doporučují všem, které nespoléhají jen na léky....Upozorňuji, že se nejedná o duchovní nauky, ale o vysvětlení toho jak a proč tělo reaguje na různé podněty tak, že dojde až k vyčerpání,chronické únavě....a samozřejmě návod jak k těmto podnětům přistupovat a řešit je.

16.10.2015 5 z 5

Zaříkávač nemocí Zaříkávač nemocí Jan Hnízdil

Ač pana Hnízdala znám z médií, toto byla pro mě první kniha a proto ji musím hodnotit jako povinnou četbu všem.
S pohledem na mašinérii jménem zdravotnictví a farmacii, či na přístup k nemocem, musím naprosto souhlasit. Taková malá osvěta všem slepě věřícím :)

17.02.2015 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Další z příběhů jenz vas pohltí od první stránky!

24.01.2015 5 z 5

Tato kniha se mi líbila více než-li stoletý utíkající stařík :).
Humoristický příběh, linově jednoduchý s milionem neuvěřitelných zápletek....tak daleko od reality světa, až se musíte smát a to mnohdy nahlas.
Doporučuji všem čtenářům pro chvíle pohody, dovolených, odpočinku :)

22.10.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jednoduše a prostě popsaný příběh obyčejného člověka, resepektive dítětě, během válečných let. Příběh je však položen na emocích a uvědomění si vztahových maličkostí a materiálních hodnot, kterých si v našem "blahobytu" neuvědomuje.

26.05.2014 5 z 5

vřele doporučuji - napínavý příběh chytrého otroka :)

05.11.2013 5 z 5

Kniha byla dobrým ukočením předchozích dílů avšak v některých pasážích byla zbytečně zdlouhavá. Rovněž mi přišlo, že byla zbytečně rozšířena o velikou řadu nových osob.
I přes to mě však kniha bavila, přečetla jsem jí s chutí a zájmem o finální rozuzlení příběhu lisbeth.

16.07.2013 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

I druhý díl proslulého Miléna jsem přečetla s radostí a chutí. Posledních 150 stránek byly plné překvapení a odhalení. Po dočtení jsem se ihned vrhla na díl třetí - neb mé vědomí prahlo po zjištění jak se příběh vyvíjí dále :)

28.05.2013 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Začetla jsem se až kolem 150 strany - kniha není špatná, je to klasika, ale celkově na mě oproti jiným dílům Jane Austenové působila dost nudně.
Doporučuji však všem milovníkům staré anglie.

02.04.2013 3 z 5

Milovníci Egypta přečtoku rychle a zaujatě :)

Chlapec v pásikavom pyžame Chlapec v pásikavom pyžame John Boyne

Smutné říkat úchvatné nad podstatou tohoto příběhu, ale pojetí úchvatné zkrátka bylo ...Pojetí války a kompromisu židé x nacisté z pohledu dítětě, je odlišnou literání zkušeností válečné tématiky.
Doporučuji - těmto tématou ne nadarmo se vyhýbat.

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Pro milovníky afriky, keni jako stvořené. Podložené realitou a o to zajímavější. Při čtění jsem byla schopna živé představy bídy, života, krajiny i kultury daného světa.
Doporučuji.

29.03.2013 5 z 5

První pyramida: 2. Imhotepovo svaté město První pyramida: 2. Imhotepovo svaté město Bernard Simonay

Pro milovníky Egyptských dějin vřele doporučuji. Poutavý příběh, četlo se samo :)

29.03.2013 4 z 5