barcc85 barcc85 komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Tento díl je sám o sobě skvělý...napínavý, odhaluje nové charaktery, plno nových postav,míst...neskutečna fantazie paní autorky, o tom žádná!!!
Nicméně na druhou stranu, pro mě je to právě to místo,kde narážím. Ja zkrátka asi neumím tolik fantazie ihned zpracovat. Po přečtení mám dojem,ze mi někde něco uteklo a že příběhu úplně nerozumím,ač mě kniha nesmírně bavila.Nejspíše ho budu muset prostudovat znovu a nebo se mi vše spojí v dalším díle???

31.05.2021 4 z 5

Klidný Buddha na dobrou noc Klidný Buddha na dobrou noc Nagaraja Dharmachari

A co říká budha???...věta kterou na mě volají jakmile příběh končí. Ponaučení,hezké pohádky, krásné ilustrace,... Za nás všechny moc povedené.

25.05.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Jsem žena, pár let po pětatřicítce....a přesto jsem si tuto knihu užila. Rozhodně nepatří do rukou jen mladým...
Ano, rozumím tomu,ze někomu může přijít jako přehnaný romantický blábol, nicméně jsem přesvědčena že zrovna k této knize to prostě patří....prostě si vzpomenout na tu první lásku, na ty pocity, očekávání, překvapení,emoce...vrátila jsem se o 20 let zpět a vůbec mi to nevadilo.
Nehledě na to,že se mi pohled Edwarda líbil více,nežli Belly a že mi kniha poskytla plno nových informací a hlubší prolnutí celého příběhu.

24.05.2021 5 z 5

Uzdravení od bolesti zad Uzdravení od bolesti zad John E. Sarno

Ach ty všemocné emoce!!!

13.05.2021 5 z 5

Neobyčejná přátelství v přírodě Neobyčejná přátelství v přírodě Emilia Dziubak

Jako vždy překrásné ilustrace...a plno zajímavých informací o kterých jsem doposud neměla tušení.

Možná někdo namítne ze kniha je encyklopedii....a tudíž je pro starší, přesto doporučuji všem. 3 lety synek ji miluje...umí již převyprávět různá zvířecí spojenectví a tolik legrace při předvádění,jak to mezi zvířaty funguje, už jsme si dlouho neužili.

01.05.2021 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

....život!!! .... pro miliony lidí této kultury běžné starosti, pro "náš svět" silná krutost bytí.

Povinná četba!

25.04.2021 5 z 5

Mystický léčitel - Léčivá síla ovoce a zeleniny Mystický léčitel - Léčivá síla ovoce a zeleniny Anthony William

Nazvala bych to herbář....akorát se to netýká květin, ale konkrétně zeleniny a ovoce.
Jsem nadšena a i přes roky zajímání se o zdravou stravu, je mi tato kniha velkým přínosem.

22.04.2021 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Tolik lásky, bolesti a smutku...k vlasti i k těm nejbližším.

Silný příběh, ..a mé trpké uvědomění si pomíjivosti světa, člověka!

11.01.2021 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Pár vět, které mi už nějaký čas zůstávají v hlavě.... "výchova dítěte ale nemůže být pohodlna. To nejde. Je to ohromná zátěž. Je to náročné. Je to ubijejici.....
Ale všechny věci, které mají hodnotu, jsou přeci těžké. Vychova se musí odmakat!!!"

Jak já, s vámi drazí pánové souhlasím. U většiny kapitol jen souhlasně kyvu!!! Povinna četba všem, kterým záleží na zdravém vývoji svých dětí i na vývoji rodinných vztahů.

03.03.2020 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Velice čtivě sepsaná historická fakta (a něco málo k tomu navíc...)... prosím zařadit do povinné školní četby!!

08.10.2019 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

První dáma a přesto obyčejný člověk s velikým srdcem, vírou, chutí do života...Vytříbený literární jazyk, který dokáže získat čtenáře i u popisu obyčejných životních věci, nadhled, emoce.
Krásné dílo, krásné paní ❤️

21.07.2019 5 z 5

Příběhy z vesMíru Příběhy z vesMíru Anie Songe

Podstata příběhu ok, ilustrace hezké, ale..... celkově mám z knihy pocit, jako ze slohové práce školáka. Jazykově nevyzrálé, žádný spád, místy až moc "naivity?"....celkově se mi kniha četla špatně a byla jsem z ní spíše zklamaná.

Po Továrně na sny, bohužel zklamání.

22.05.2019

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Pokud bychom drželi minutu ticha za každou oběť holocaustu, mlčeli bychom prý 11 let!!!!..... Jsem však přesvědčena, že pokud bychom to samé udělali za každý "násilně zvrácený lidský osud", mlčeli bychom rovněž sakra dlouho...

Važme si toho v jaké době žijeme.
Kniha psaná velikým srdcem!!!! Takové knihy by se měly stát povinnou četbou.

05.05.2019 5 z 5

Sbírka pohádek pro 5leté děti Sbírka pohádek pro 5leté děti kolektiv autorů

Mám doma vášnivého čtenáře...pozorně poslouchá i v necelých 4 letech. Pohádky pěkné, ilustrace ještě hezčí :).

02.05.2019 4 z 5

Malý princ (převyprávění) Malý princ (převyprávění) Agnes de Lestrade

Překrásné ilustrace a malý princ v podání pro ty nejmenší....vřele doporučuji.

02.05.2019 5 z 5

Lali cvičí jógu Lali cvičí jógu Hana Luhanová

A balanc zkoušíme všude!!!...Ať je nám 1, 3 nebo 34 let :).
Synek knihu miluje.

24.04.2019 5 z 5

Už se nestydim za své odpolední šlofiky...!!!! Byt maminka dvou malych deti, je někdy co se spanku týče, náročná pozice....teď už rozumím tomu co se mnou děje, když se sejdou noci chudé na spánek. Jakoby autor psal občas i o mě. Děkuji za osvětu. Každá kapitola mě bavila a něco mi dala...

08.02.2019 5 z 5

Než jsi přišel na svět Než jsi přišel na svět Howard Schwartz

Milé... Takove pohlazeni 'pro duši' ❤️

12.01.2019 5 z 5

Nová biokuchařka Hanky Zemanové Nová biokuchařka Hanky Zemanové Hana Zemanová

Moje nová vařící "bible".

06.12.2018 5 z 5

Kniha radosti Kniha radosti Douglas Carlton Abrams

Jednou větou:
Veliké pohlazení na duši!

06.12.2018 5 z 5