barahousko barahousko komentáře u knih

Svedená Svedená Portia Da Costa

Když bere človek do ruky erotickou knížku, musí počítat s tím, že bude erotická. Ale tohle bylo moc. V první půlce knihy nebylo nic jiného než sex, aspon že byla zmínka o tom, že on je muž a ona žena, od knížky jsem čekala i nějaký příběh, který jsem zde postrádala.

20.02.2015

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Miluji příběhy Carla Morcka. Autor u kterého se vždy těším, jakmile vyjde další knížka...Jeho knížky jsou plné napětí, které mi nikdy nedovolí přestat číst.

12.03.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Ze začátku jsem byla z knížky trošku rozpolcená, každá kapitola (ne nějak dlouhá) je vyprávění jiné osoby a až postupem času se v tom člověk začal orientovat a zjišťovat (spíš pamatovat tedy), jak jsou postavy spjaté. Hned po zapatování si, kdo je kdo, mě ale knížka uchvátila a přečetla jsem jí během dvou dnů. Očekávala jsem tedy chvilku trošku jiný konec, takže pro mě byl malinko překvapující:-) První knížka od této autorky a určitě si budu chtít přečíst další.

26.03.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Mě osobně se knížka líbila takovým způsobem, že jsem nechtěla čekat na českou verzi druhého dílu a proto jsem zbytek trilogie četla v angličtině. Touto knížkou jsem zařadila mezi mé oblíbené žánry i erotické romány. Jistě to není četba na každý den, ale proč do ruky nevzít takovouto knihu lehkou na čtení po náročném dni v práci/škole. Za mě palec nahoru

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Kam se hrabe padesát odstínů šedi na sérii Crossfire. Tyto knížky jsou mnohem lepší, milovníci erotickýc románů si zde také přijdou na své, a stejně tak i ti, kteří preferují příběh. Za mne mnohem lepší než Šeď, všechny tři díly jsem přečetla za jeden víkend a od té doby patří Sylvia Day mezi autory, od kterých čtu vše.

06.03.2015 5 z 5

Když je láska slepá Když je láska slepá Luisa Buresch

Knížka se mi naprosto líbila, ať už je to stylem, jakým je napsaná či příběhem. Není to klasický zaláskovaný román, je to čtení, kde si člověk představuje, že se to odehrává jemu. Naprosto normální příběh ze života a nic vymyšleného, žádne ulítlé fantazie ať už se to týká sexu, bohatství, nic takového. Za mě palec nahoru

05.03.2015

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Knížka mě naprosto uchvátila, ze začátku jsem se musela delší dobu orientovat mezi postavama, ale po pár stránkách jsem přesně věděla, kdo je kdo. Super napsané a po dlouhé době zase trošku jiné čtení. Určitě doporučuji přečíst a já se těším na Alici:-)

12.05.2015 5 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Super knizka, libila se mi mnohem vic nez prvni dil...za nedelni dopoledne precteno

03.05.2015

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Knizka me moc bavila, byla super. Styl psani se mi libil,jak se menil uhled pohledu z Amelie na Kate. Napi ava byla take a clovek mel do posledni stranky moznost si pribeh vykladat po svem,jak to opravdu bylo.

26.04.2015

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

knížka se mi líbila, nenáročné pohodové čtení. Přičítám plus stylu psaní - dopisy. Jen se mi zdál příběh velmi podobný knížce od Davida Nichollse - Jeden den, která se mi líbila o trochu víc.

13.04.2015

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Wau...tak tahle knížka byla napínavá až do posledních stránek...a mé očekávání, kdo je zloduch...špatné...super autorka a už se těším na další její knížky

05.04.2015

Jeden den Jeden den David Nicholls

Díky této knížce jsem poznala super autora, od kterého čtu knížky ještě než vyjdou v ČR. Vždy se na ně tak těším, že je čtu již v aj. Krásný příběh dvou mladých lidí, bohužel se smutným koncem. Tato knížka dostála popularity hlavně díky zfilmovaní a jako jeden z malá případů i film stál za shlédnutí.

17.03.2015

Zapletený Zapletený Emma Chase

zatím asi nejslabší erotická knížka, kterou jsem kdy přečetla. Určitě se autorce musí nechat styl, jakým psaní pojala, že knížku vypraví hlavní hrdina (muž) stylem nacházím se v situaci a následně, jaká skutečnost ho k tomu dovedla. Příběh byl naprosto normální, ani žádné napětí, a ani té erotiky jsem zde moc nenašla. Jsem z knížky trošku zklamaná:-)

16.03.2015 2 z 5

Podlehni Podlehni Maya Banks

Lehce erotické, nechybí ani zápletka a nelehká minulost hlavních hrdinů. konec byl lehce předvydatelný, ale o to bych řekla v těchto knížkách nejde. Ideální kniha na odpolední relax u kávy, protože delší dobu není pro přečtení číst. Ale člověk si u knížky super odpočine.

12.03.2015

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Další knížka od Greena, která byla fajn...Jednoznačně patří mezi mé oblíbené autory a jeho knížky jsou naprosto ideální pro takovéto "holčičí" upuštění páry, kdy stačí lehký náznak něčeho smutného a hned se protrhne přehrada slz. Tato knížka byla druhá, co jsem od něj zatím přečetla a už se moc těším na papírová města. Krásně napsané a příběh je naprosto normální, nesmyšlený. Za mě určitě palec nahoru:-)

09.03.2015 5 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Jedna z mála knížek, u které řeknu, že film byl lepší. Rozhodně bych zde přeskakovala pasáže, kde fandí fotbalu, asi nejsem dostatečná fanynka na to, abych četla o tom, jak někdo skanduje. Začátek knížky byl lehce až nudný a až od druhé půlky je zde nějaký zajímavý děj. Určitě si od tohoto autora přečtu ještě Mathewa a uvidím, nerada soudím podle jedné knížky.

23.02.2015

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Neskutečně smutná kniha. Jen při představě se mi kutálely slzy jak hrachy a to i přesto, že jsem knížku četla v MHD. Dojemně napsané stylem, který člověk čte jedním dechen. Kniha se zařadila mezi mé oblíbené, ale věřím, že pro někoho to tak zajímavá kniha nebude, já jsem citlivka a díky mé představivosti si vše moc beru (i když takovou tragédii, jaká je popsána v knize doufám nikdy nezažiju a nedokážu si vůbec představit jaké pocity měli chlapci)

19.02.2015

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Obraz světa koncentračních táborů a jak silná může být mateřská láska. Kniha mne dohnala k slzám.

A mimochodem, s filmem se nedá srovnávat....Příklad toho, že kniha je vždy lepší.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Jedna z mých oblíbených knih, četla jsem i jako divadelní hru. A díky této knížce jsem si oblíbila Shakespeara jako autora a věřím, že nejsem jediná. Každému doporučuji a ne jen proto, že to bývá jako povinná literatura ve škole.

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Knížka mne naprosto uchvátila. Obávala jsem se klasického ženského románů s americkým happyendem, ale opak byl pravdou. Konec jsem naprosto nečekala a knihu jsem přečetla jedním dechen, určitě doporučuji