Bara52 Bara52 komentáře u knih

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Autorka přesně vystihla, co se vám může stát, když vás ovládnou domněnky a kam až vás to může dovést. Na první pohled se může zdát, že je to slátanina z červené knihovny, ale ten podtext, ten dojem co to ve mě zanechalo ... hodnotím rozhodně plným počtem.

13.11.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dlouho jsem se teto autorce vyhybala, protoze je tak komercni a profanovana. Ale moje prvni kniha a musim rict,ze super.Zacetla jsem se okamzite a tesila se na dalsi cteni,coz se mi stava jen u dobrych knizek. Konec by me vubec nenapadl, posledni kapitola tedy uz trochu zbytecna a pres caru, ale dojem z knihy to nezkazilo.

07.05.2021 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha se mi libila. Nenarocna, dobre se cetla, takovy klasicky autorcin styl. Nevim, jestli jsem nekdy cetla knihu, kde nebyla ani jedna postava vylozene kladna, tady jsou jsou nejakym zpusobem pokrivene, slabe nebo zkazene, neoblibila jsem si ani jednu, coz mi ale ve finale vubec nevadilo.

17.04.2023 4 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Pecka. Skoro v kazde kapitole me napadal dalsi vyvoj, a pokazde me hned v dalsi kapitole autorka vyvedla z omylu. Jeste 50 stran pred koncem jsem netusila! Kniha vyzaduje hodne pozornosti, doporucuji precist jednim dechem a neodkladat ????

21.12.2019 5 z 5

Hluboký sníh Hluboký sníh Brian Freeman

Musim se priznat, ze prvni tretina knihy mi moc nechutnala, az po precteni zdejsich recenzi jsem ji dala sanci a musim nakonec rict, ze je to jedna z tech lepsich knih. Kdyz nic predtim, tak nejvic me dostala konecna vypraveci kapitola prvni casti, kdy se shrnulo 10 nasledujicich let tak uzasnym zpusobem, ze pak uz jsem knizku neodlozila. Finale jsem vubec netipovala. Co je cilem cesty poutnika s dobrymi umysly ... ? Dokonale. Moc se mi libila i lehka mystika, ktere se pribeh jen tak lehounce dotykal. Fakt super, po delsi dobe plny pocet hvezd.

17.03.2024 5 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Miluju Luciny zazitky. Cetla jsem vsechny jeji knizky, u vsech jsem se dost nasmala, a do puntiku sdilim jeji nazory na chozeni po asfaltu, odpadky a individua nachazejici se v horach pobliz silnic a lanovek. Knizka pro me navic je inspiraci videt ruzna mista v CR, ktera jsem neznala. Za me nejstoprocentnejsich 100 %. Knizku jsem mela z knihovny, ale tak se mi libi, ze si ji koupim.

27.12.2023 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Paradni knizka, slupla jsem ji jako malinu, i kdyz ma pres 400 stran. Zezacatku mi prisla trochu jednodussi, ale pak se pribeh zacal vyvijet, a ke konci jsem jen otevirala pusu, protoze jsem nenachazela slov. Presne tak to mam rada

13.05.2023 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Velmi dobře napsané, ač je kniha objemná, nenudila jsem se ani chvilku. Ale připomíná mi to Jamese Pattersona nebo J.D. Robb, je to takové na stejné brdo, akorát čtivější. Navíc nemám moc ráda série o jednom dokonalém detektivovi, který v každé knize jediný přijde na všechny záludnosti a vyřeší případ, kdy všechny ostatní postavy jsou jen přicmrndávači :) Takže já současné nadšení z Tima Weavera zase tolik nesdílím.

28.01.2020 4 z 5

Půjdu s tebou Půjdu s tebou Lina Nordquist

Zajimava hniha, chvilku mi trvalo se zacist, ale pak jsem se tesila, az prijdu domu a budu cist dal - znamka dobre knizky...ale ,nekde sto stran pred koncem mi to zacalo pripadat uz trochu natahovane, prehnane. Proto me konec tolik neprekvapil, jak by asi mel. Nicmene tak nebo tak je to nejzvlastneji napsana knizka, co jsem cetla, ty metafory a slovni obraty! Uprime obdivuju jak spisovatelku, tak prekladatelku a redaktorku. Genialni.

31.07.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Autorka ma talent na velmi ctive knihy. I kdyz jsem nebyla nijak napjata, zapletka mi pripadala ponekud vsedni a lehce neuveritelna, tak jsem se do knizky okamzite zacetla a precetla ji asi za 3 dny. Z knizek za posledni dobu nejlepsi.

25.12.2022 4 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Ja teda nevim, hodnoceni excelentni, ale ja odkladam presne na 164 strane. Pripada mi to jako cteni pro divky, liznute zahadou a nadprirozenem. Styl psani je hodne naivni, a hlavni hrdinka mi neskutecne leze na nervy, jako by spadla z visne fakt. Mrzi me, ze se nedozvim rozuzleni, ale vzhledem k tomu, ze tady mam z knihovny knih vic, zamirim s chuti spise k nim.

07.11.2022 2 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Ctive to bylo dost, libilo se mi, jak je ten pribeh hezky vystaveny - postupne se vse odkryvalo presne v pravou chvili. Ale jednu hvezdicku ubiram za konec. Sice jsem trosku aaaachla v ramci prekvapeni, ale nebylo to zas az tak hlasite. Jakoby tomu konci lehounce neco chybelo, uplne jsem tomu neuverila. Ale pribeh celkove super.

26.10.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Pri 96% bych cekala, ze me to vystreli ze sedacky...ale nestalo se, bohuzel. Propracovany, smysluplny pribeh, ale za prve nemam moc rada serie knih s jednou super postavou, a za druhe nemam moc rada serie knih, kde ta jedna postava prozije cca 10 zivotu, protoze ty udalosti a zazitky by ani za 5 zivotu nestihla. Navic je podobnych knizek dneska vsude plno.

11.04.2022 4 z 5

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Precteno za chvilku, po dlouhe dobe knizka, ktera me fakt zaujala a nemohla jsem se odtrhnout. Pribeh je takovy uderny, zbytecne se nenatahuje, pritom dava dokonaly smysl,ani clovek nema pocit, ze i kdyz nema 350 stran, tak ze by o neco prisel. Plny pocet bodu :)

17.03.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Trochu slabsi kniha. Docetla jsem do konce, nicmene zadny efekt prekvapeni se nedostavil, spis efekt trapnosti, jakoze slovo autorky: "hmm, cely pribeh tady varim uplne z vody, a jak bych ho ted ukoncila?" Nacez se zrodil uplny nesmysl :)

01.02.2022 2 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Nevim,co si o tom myslet. Dej me chytil az nekdy od poloviny, do te doby jsem i preskakovala text - o nic jsem neprisla. Namet divne jamy, ktera vas schlamstne a nasledne vyplivne zpatky jine, by byl super, ale proc tam proboha byla ta zapletka s gamblerstvim a vymahaci? Prislo mi,jak kdyby to autorka pripsala az na konci puvodniho pribehu, aby mela cim vysvetlit smrt tech dvou. Navic se mi moc nelibil zaver, co vlastne bylo v te jame nebylo nijak vysvetleno, a Epilog, kdy tam chlapecek autista chodi kamaradit s Benem a Annie? Jakoby jama historicky sezrala a vyplivla jen tyhle konkretni dva. No proste za me knizka nesmysl.

26.06.2021 1 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Jak tady vetsina pise, zezacatku knizka moc nezaujala, dokonce jsem premyslela,ze ji odlozim.Ale jen diky komentarum,ze stoji za to to precist do konce jsem vydrzela a - pecka! Vubec by me nenapadlo,jak je to ve skutecnosti. Jednu hvezdu ubiram za trochu nechytlavou prvni pulku - i kdyz otazka je, kdyby byla prvni pulka knizky zazivnejsi,mela bych pak pocit te bomby a vyvalenych oci?Rozhodne vydrzte a doctete :)

02.06.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Uz dlouho jsem necetla nic tak dobreho, brilantne vystaveny pribeh s perfektnim nejasnym koncem. Obecne ma spisovatelka talent vykreslit veci tak, ze se do nich uplne vzijete. Perfektni knizka

23.05.2021 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Mam rada pribehy zalozene na skutecnych udalostech,i kdyz tento byl teda extremne smutny a drsny. Pripomina mi Kvety z pudy od V.C. Andrews,s tim rozdilem,ze tyto udalosti se skutecne staly. Jedine co mi vadilo, ze tolik gramatickych chyb jsem snad v knizce v zivote nevidela!Chybejici pismena, spatne sklonovani, dlouha pismena misto kratkych.Chvilemi me to docela rusilo, mozna proto jsem se do knizky nezacetla tak,jak by si zaslouzil pribeh.

01.12.2019 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

První kniha, kterou jsem od autorky četla a tak mě pohltila, že jsem i zapomněla na neúplný konec :) Umístění na Falklandách bylo hrozně zajímavé, podání ze tří úhlů tří osob mě vyloženě bavilo. Je pravda, že chybělo rozklíčování ostatních únosů, ale mě se prostě četla víc než dobře.

20.11.2019 5 z 5