banánovépyré banánovépyré komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Losos v kaluži je skvělá milá kniha. Smutná. Veselá. Plná mouder a životů, s nimiž se jako čtenář ztotožníte. Svěží vyprávění a text, který vás zaujme nejen tím, kde a jak se odehrává :)

11.12.2018 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Co mají společného Autismus & chardonnay a Malý princ? Možná víc, než byste čekali. Zajímavé a krásnè čtení a slova plná něhy :)

19.05.2018 5 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Skvěle napsaná kniha, která vás chytne od první stránky a nenechá ani chvilku v klidu. Jen těžko se od ní odchází, tak dobře je napsaná, a pokud od ní fakt neodejdete, tak ji asi podobně jako já přečtete za nějakých šest sedm hodin... zajímavá témata, zajímavě a dobře vykreslené postavy a hlavně skvěle zpracované a vyprávěné. Na prvotinu opravdu nadmíru povedené. Výjimečná nová autorka :-)

10.03.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Hodně zajímavé téma, hodně dobře napsané a hlavně hodně dobře promyšlené :-) Poslední paní Parrishová je knížka, která se vám podle mě dostane nejen pod kůži, ale i do hlavy - a poslední paní Parrishová je zároveň někdo, o kom se opravdu chcete dovědět víc. Liv Constantine se podařilo napsat postavy tak živě, uvěřitelně a dobře, že vás prostě budou bavit a zajímat, je to skvělé čtení! Už se těším na další knihu, na které prý autorky pracují :-)

20.02.2018 5 z 5

Měla jsi vůbec někdy rodinu? Měla jsi vůbec někdy rodinu? Bill Clegg

Maličký mnohovrstevnatý román o tom, co to vlastně znamená mít rodinu, jak moc je taková naše "rodina" vrostlá do celé naší existence a každého dne našeho bytí, do našeho já, a že to někdy mohou být třeba i lidé, s nimiž nás nepojí pokrevní příbuzenství. Příběh seskládaný jako mozaika pocitů a pohledů, jako portfolio životů, které si byly blíž, než vůbec tušily. Pro mě rozhodně jeden z nejsilnějších románů, které jsem za poslední dobu četla.

25.10.2017 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Možná, že kdybych ho četla někdy v pubertě, tak by mi dal víc. Ale dostal se mi do ruky později, v době, kdy už jsem za sebou měla jednak jiné knihy od Coelha a jednak jiné knihy s podobnou tematikou a poselstvím. Takže můj čtenářský prožitek byl poněkud méně hluboký. Ale rozumím tomu, že ta knina může být pro někoho důležitá a přelomová :) Pro mě nebyla. Ovšem asi se to tak mělo stát :)

24.05.2017 3 z 5

Rakvičky Rakvičky Irena Dousková

Irena Dousková je skvělá autorka a s každou knihou jakoby trošku jiná. Rakvičky jsou vlastně civilní příběhem, tak trochu stopovací road movie, příběhem s motivem cesty, v němž i cesta může být cíl. Lidi. Vztahy. Osmdesátky. A život, jak ho známe.

24.04.2018 5 z 5

Zasluhuje zemřít Zasluhuje zemřít Lisa Jackson

Dobře a čtivě napsané, člověk se nemůže odtrhnout. Není to sice žádná velká literatura, ale o to přece u čtení vůbec nejde. Hlavní je čtenářský zážitek a to, jak si knihu užijete. A myslím, že Lisa Jackson opravdu umí psát, vykreslit postavy i vygradovat příběh - takže tohle si užijete; obzvláště pokud máte tento typ literatury rádi.

16.05.2017 4 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Nemůžu souhlasit s tím, že by to bylo nudné a nezajímavé.

Už dlouho jsem nečetla nic tak dobrého. Autorka vypráví příběh z několika konců zároveň, splétá a rozplétá před vámi podivnou a až přízračnou motanici životních osudů (i běsů) nejen dvou hlavních protagonistů, ale taky všech těch, kteří se jim promítli do existence. Skvěle pracuje s jazykem a vyprávěcími styly, vytváří dokonalou atmosféru, z níž čtenáře místy mrazí, skládá příběh jako mozaiku z malinkých barevných oblázků a každou stránkou vám jí trošku přidá i trošku rozboří. Teprve až na konci před sebou máte kompletní obraz plný barev a šílených tónů, emocemi podbarvené dílo, od něhož nemůžete jen tak odejít. Jeden z těch velkých příběhů, co vám budou ještě dlouho ležet v hlavě, které vás přinutí přemýšlet nad sebou zase trošku jinak...
Myslím, že se to opravdu povedlo! A česká obálka je skvělá :-)

21.10.2016 5 z 5

Manželský sex Manželský sex Jesse Kornbluth

Kniha má přebal, který vás bude bavit, a potah (jasně zelený), se kterým vám bude hezky. Taková milá a fajn vztahová jednohubka.
Myslím, že je to text, u kterého se nebudete nudit, a to ani ženy, ani muži. Není dlouhý a slupnete ho před spaním se skleničkou vína, napsaný je svěže a chytlavě, takže i když nečteme velký existenciální román, nutí nás text tak trochu přemýšlet i o nás samých.
Inu, únik z nudy manželského sexu může nabýt rozličných podob - ale nesmíme to přehnat.

04.05.2016 5 z 5

Ruce houslisty Ruce houslisty Alena Ježková

Urcite jedny z nejlepsich povidek, ktere jsem kdy cetla. Na malem prostoru velka sila, velky pribeh, koncert slov a skveleho psani.
Budu se k nim rada vracet, protoze ted zijou se mnou.

18.09.2021 5 z 5

Překročit všechny hranice Překročit všechny hranice Annie Ward

Velmi dobře napsané, skvěle zpracovanè postavy, neotřelé a sugestivní prostředí a i hodně zajímavý příběh. Kniha zaujme od první stránky a už se moc těším na další autorčiny texty, rozhodně se je na co těšit!

16.09.2019 5 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Jepice je opravdu skvělé čtení :-) A když si navíc vezmete, že to je prvotina? Prostě boží. Je to skvěle napsané, poctivě a pokorně, autorský styl je příjemný a kniha rychle ubíhá, nic neskřípe, čte se prostě skvělě - i když se v ní skrývá spletitý a do dvou časových rovin umístěný příběh. Postavy nejsou černobílé, myslím, že se je podařilo vykreslit opravdu dobře, vyprávění má spád a dialogy jsou vtipné. Charlie Priest je postava, kterou jsem si oblíbila už od prvních stránek a jsem hrozně zvědavá, jak s ním bude James Hazel pracovat dál - a že se dá pracovat krásně! Skvělé britské čtení, které byste si neměli nechat ujít, ať už máte rádi thrillery nebo prostě jen dobré knihy.

21.03.2018 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Skvěle napsaný a vystavěný thriller, nebývale propracované postavy a ve zkratce načrtnutá psychologie všech hlavních protagonistů, lidské slabosti i síly a hrůzy jednání zlomeného člověka. Opravdu dobré čtení :)

29.11.2017 5 z 5

Budu vším, čím mě chceš mít Budu vším, čím mě chceš mít Mindy Mejia

Opravdu skvělá knížka. Velmi dobrá zápletka a dokonale propracované postavy, střídání vyprávěcích perspektiv je taky opravdu moc dobře zvládnuté a dodává knize na síle, spádu a čtivosti. Vůbec by mě nenapadlo, že se do toho příběhu tak ponořím. Už se těším, co si pro nás Mindy Mejia připraví dál :-)

31.10.2017 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Krásná, milá, plná hudby :)
Tahle knížka mě dostala. Nebudu se dlouze rozepisovat - pokud máte rádi příběhy, zajímavé lidi/postavy a hudbu, jděte do toho. Jemné, milé, krásné, skvělé.

17.05.2017 5 z 5

Co jsme si neřekli Co jsme si neřekli Rory Dunlop

Vtipná, svěží a skvěle napsaná knížka.
Příběh se všemi zmatky, které s sebou přináší mezilidská komunikace - takže všechno, s čím se čtenář dokáže ztotožnit, ať už stojí na jakékoli straně barikády (tedy ať už je mužem či ženou). Myslím, že to je čtení, které vás bude bavit, u kterého se zasmějete, které vás ale taky přinutí trošku přemýšlet a možná i jít do sebe, právě tím uvědoměním, jak si někdy všechno zbytečně komplikujeme jen proto, že si něco "myslíme".

16.05.2017 5 z 5

Lidská komedie Lidská komedie William Saroyan

Neuvěřitelná. Silná. Velká. A přitom úplně maličká knížečka. Saroyan se dotýká lidských srdcí a duší...

21.10.2016 5 z 5

Skřítci Skřítci Maciej Szymanowicz

Nádhernost, kterou všichni potřebujeme pro svoje děti, současné či budoucí!

07.06.2019 5 z 5

Fantom Fantom Susan Kay

Úžasná a silná kniha. Hutná, místy těžká, plná citu a napsaná tak skvělé, že se nemůžete odtrhnout. Ale když dočtete, jako by od vás někdo odtrhl kus, který už jste za těch pár dní považovali za součást sebe sama. Nádherný příběh, skvěle propracované postavy a práce s prostředím. Asi se nebojím říct, že je to jedna z nejlepších knih, co jsem četla a opravdu dokonale zpracovaný příběh Fantoma Opery :-)

20.02.2019 5 z 5