Balthazar Balthazar komentáře u knih

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Kniha mě nezaujala, dočetla jsem ji jen proto, že ji mám jako výzvu pubertální dívka bez sebevědomí narazila na krásného chytrého vědce čekajícího jen na ni. Nechápu jak se s takovým sebevědomím vůbec někam dostala

23.04.2023 1 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Originalni, takovou knihu jsem ještě nečetla, opravdu je to originál, který zatím nemám s čím porovnat. Myšlení postav je zcela rozdílné, přesto je stále něco spojuje a nekonfliktně, se jejich myšlení a dramatický děj prolíná až ke konečnému klidu a vyrovnání, ktery hlavní postava celý život hledá

21.04.2022 4 z 5

Afrikou domů na kole Afrikou domů na kole Jan Tomšíček

Jako bych projela Afriku s Honzíkem, pěkně psané, svižné. Napsané s láskou a respektem ke každé zemi a jejím obyvatelům.

13.04.2022 5 z 5

Africké putování Africké putování Jan Pospíšil

Naprostá ztráta času, autor mě vyloženě štval jednoduche a o ničem

01.04.2022 1 z 5

Super, doporučuji, zábavné, poučné, jako vždy

28.03.2022 3 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Klasika

11.03.2022 4 z 5

Metráček aneb Nemožně tlustá holka Metráček aneb Nemožně tlustá holka Stanislav Rudolf

Tato knížka ovlivnila mé dětství, ráda jsem si ji přečetla znovu

25.02.2022 4 z 5

Teplouš Teplouš William Seward Burroughs

Stojí za přečtení

05.01.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásně napsano, pobrečela jsem si trochu, zasmála, v paměti mi jistě zůstane

06.12.2021 4 z 5

Na kole přes Afriku Na kole přes Afriku Tadeáš Šíma

Doporučuji, perfektni cestopis, svižný, zábavný, příjemné vyjadřování, rozhodně pro mě jeden z nejlepších

03.12.2021 5 z 5

Lháři, lháři Lháři, lháři Sarah Flint

Asi nejslabší ze série, ale i tak celkem zajímavy dej, který nenudil a pokud vyjde další díl, určitě zase vyrazím do knihkupectví ????

24.05.2020 3 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Uf, jelikož jsem si dala za úkol vlastnit a přečíst vše od Kinga, tak jsem musela, ale vážně doufám, že další díly budou o něčem. Nemít ta kniha tak málo stránek, tak ji asi odložím, většinou mě totiž kniha drží až do pozdních nočních hodin a já ne a ne usnout, u této jsem se najednou probudila na otevřené knize... Dost slabé

24.05.2020 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Super knížka, i delší dobu po přečtení mi pořád kousky příběhu prolétaji hlavou. Chápu hlavní hrdinku, proč se chovala tak naivně i její pozdější bezradnost. Už se těším na další knihy této autorky.

18.05.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Úžasný příběh, nebýt některých zbytečně dlouhých popisů situace, bych knihu asi přečetla jedním dechem. Takhle sem ji měla na pár dní a mezitím stihla přečíst i jiné. Každopádně u druhé poloviny knihy jsem se začetla a knihu zavřela až k ránu na poslední stránce, nakonec jsem ráda, že jsem ji četla

25.02.2020 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Zase jsem se pobavila, super příběh, moc hezky se čte, škoda jen, že je tak krátká, klidně bych s nimi strávila více času ???? určitě stojí za přečtení, zpříjemní vám jedno až dvě deštivé odpoledne.

08.11.2019 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Není to jedna z mých oblíbených "kingovek", ale i tak se mi líbila. Jako každá jeho kniha

07.07.2019 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Super *****

26.06.2019

Tma Tma Jozef Karika

Trhlina mnohem lepší, ale i tato kniha má něco do sebe, zoufalost a strach jsou velmi pěkně vyjádřené... I ten konec byl zajímavý, nečekala sem to, přečteno za pár hodinek

26.06.2019 3 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Tato kniha mě velmi bavila, dle reklam jsem čekala trochu větší brutalitku,

26.06.2019 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Perfektní, hned jsem koupila i druhou knihu autorky

26.06.2019 5 z 5