Afrikou domů na kole

V knize je barvitě líčena cesta na kole z Kapského Města do Chocně. Ta trvala 5 měsíců a 20 dní a autor při ní našlapal 13 600 km. K tomu ještě nutno přičíst asi 800 km auty v místech, kde to bylo pro kolo nesjízdné nebo kde bylo nebezpečno, 600 km vlakem přes Núbijskou poušť a 1700 km loděmi přes Asuánskou přehradu a Středozemní moře. Celkem tedy 16 700 šťastných kilometrů, i když místy pořádně dramatických. 3. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26092/afrikou-domu-na-kole-uwP-26092.jpg 4.639
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Cykloknihy

Kniha Afrikou domů na kole

Ála41
16.08.2019

Moc milá, pěkná kniha.... Zase z jiného soudku, než obvykle čtu a fakt příjemná změna. Autor takový,, svůj,,... Ale klobouk dolů před ním. Fakt milá kniha. Možná sáhnu i po nějaké jeho další knize.

bruntal
29.12.2018

Vtipný, poutavý cestopis o neuvěřitelném cykloputovani, plný zajímavých postřehů o přírodě i domorodých obyvatelích.

shantaram
20.07.2017

Pan Tomšíček má více skvělých knížek,rád od něj čtu jeho cestopisy.

petr3954
08.07.2017

To dobrodružství se mí líbilo. Celé to jel v jedněch trenkách, které pral tak desetkrát :-)

Pawlisman
11.09.2014

Myslím, že vskutku jedna z nej cyklistických knih. Kniha pohltí. Exotika a rozpálené cesty mezi černoušky a spaní mezi palmami, včetně rozličných problémů a odvážného a kvalitního vyprávění.

allebra
09.07.2014

Vyprávění Jana Tomšíčka bylo tak sugestivní, že jsem pak cestovala po Africe i v noci ve snu! Kniha se moc pěkně četla, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí, těším se na jeho další cestopisy.

Danafantom
04.08.2013

Mně prostě pan Tomšíček a jeho vyprávění, prosté, ale inteligentní, fascinuje.

Souhvezdi
26.12.2012

líbí se mi knihy pana Tomšíčka a jeho styl vyprávění,je prostě svůj a to oceňuji,obdivuji co dokázal