baji42 baji42 komentáře u knih

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Kdyby se autorka omezila pouze na detektivku, dala bych o hvězdičku víc. Tady to vypadá, že pouze Erika je jediná těhotná žena na světě :-)

26.01.2023 3 z 5

Koukám se okolo Koukám se okolo Ivanka Devátá

Moc hezké odpočinkové čtení.

26.01.2023 4 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Moc hezká klasika a mimo jiné krásně popsána atmosféra anglického venkova.

21.01.2023 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Kniha byla i zfilmovaná. Ve své době to byl bestseller a kdo nechtěl být "out" musel si ji přečíst. Ale k plnému počtu mi tam něco přece jen chybělo.

20.01.2023 4 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Četla jsem jako holka a tehdy jsem byla nadšená. Ale i po létech musím znovu ocenit jednoho ze zakladatelů hororového žánru.

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Jako vždy skvělá detektivka ze zajímavého prostředí archeologických vykopávek.

Sexy život Sexy život Jitka Asterová

Oddychovka, čtení na dovolenou.

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Další velice zajímavá kniha tohoto autora. Neotřelý námět i zvláštní atmosféra netradičního prostředí.

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Zajímavá detektivka jejíž prostřednictvím se seznámíme s nepříliš známou částí pyrenejského poloostrova.

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Moc hezká kniha, kterou ale rozhodně více ocení ženská část čtenářů.

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Velmi nesympatická hlavní hrdinka a poměrně zdlouhavé a ne úplně logické vyšetřování. Rovněž autorčin styl mi příliš nesedí.

26.12.2022 2 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Kniha se moc dobře četla. Velice originální nápad s netradičním prostředím výletní lodi. Závěr byl trochu moc přitažený za vlasy, ale celkově hodnotím kladně.

Ryzlink ostrý jako nůž Ryzlink ostrý jako nůž Věra Fojtová

Taková česká klasika. Nenadchne, ale na druhou stranu zase neurazí. Kdo má rád víno a kraj, kde se pěstuje, tuto knihu jistě ocení.

23.10.2022 3 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Už samotná hlavní myšlenka s hrou na lháře mi přišla trochu moc uměle našroubovaná. Rovněž přátelství 4 žen, které na "písknutí" všeho nechají a okamžitě přiběhnou je trochu za hranou uvěřitelnosti. A takhle by šlo pokračovat. Přesto Ruth Ware psát umí a věřím, že další kniha bude lepší.

24.09.2022 3 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Moc hezká detektivka. Tak trochu jako od Agathy Christie a úplně jiná, než tato autorka píše obvykle.

06.03.2022 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Skvělý příběh, dnes již bohužel trochu neprávem opomíjený.

06.03.2022 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Zajímavý námět, kniha je čtivá, ale existují mnohem lepší thrillery. Angela Marsons je z mého hlediska lehce nadhodnocená.

25.01.2022 3 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Hodně překombinované a dost nesympatická hlavní hrdinka. Je to ten druh detektivek, u kterých nemá cenu si lámat hlavu s nějakou logičností. Čte se to díky krátkým kapitolám dobře a o nic jiného tu asi nejde.

29.12.2021 3 z 5

Skála Skála Peter May

Moc hezká kniha, která by spíš patřila do kategorie dobrodružných. Detektivní zápletka je tam skoro na vedlejší koleji.

29.12.2021 5 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Adam Hamdy