baji42 baji42 komentáře u knih

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Oddychová, příjemná četba pro ženy.

09.03.2023 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Romantická oddychovka.

Hodiny Hodiny Agatha Christie

Trochu příliš přitažené za vlasy, ale to bývá v autorčiných knihách dost často. Přesto musím její knihy hodnotit kladně, jelikož se nejedná o literaturu faktu, ale dostává zde prostor fantazie a schopnost vytvořit zajímavý příběh. V Hodinách mě ale vedlejší špionážní linka trochu nudila.

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Začátek mě hodně zaujal, ale postupně se tempo trochu zvolnilo a nakonec musím hodnotit jen třemi hvězdami. Škoda, potenciál tam byl větší.

07.03.2023 3 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Celkem slušná severská detektivka od osvědčené autorky. Píše hezky, ale ten rodinný příběh Eriky a Patrika mně tam pořád nějak vadí.

07.03.2023 4 z 5

Džungle před tabulí Džungle před tabulí Evan Hunter (p)

Skvěle napsaná kniha. Výborně vykreslené postavy a strhující příběh. Po jejím přečtení jsem ráda, že jsem se nestala učitelkou, jak jsem v dětství chtěla :-)

06.03.2023 5 z 5

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

Kniha slibovala, že vás z ní bude mrazit. Bohužel, možná někoho mrazilo, mě ne. Od tohoto autora už jsem něco četla, pan Tománek si vybírá závažná témata, ale jeho styl mi nesedí. Nevím, jestli je to záměr, ale chvílemi mi přijde tak naivní, jako by to psal nějaký student, zkoušející poprvé své literární dovednosti. A rovněž námět mi nepřišel příliš originální, podobné už tu byly, i když uznávám, že přijít s něčím novým, je stále obtížnější.

06.03.2023 2 z 5

Čmelák – Láskyplné povídky Čmelák – Láskyplné povídky Halina Pawlowská

Příjemná oddychovka.

06.03.2023 4 z 5

Druhá láska Druhá láska Nora Roberts

Červená knihovna slabší úrovně. Zklamání.

06.03.2023 2 z 5

Bláznova smrt Bláznova smrt Václav Erben

Milovníky moderních severských detektivek bude možná trochu pomalejší tempo nudit, ale já musím dát opět 5 hvězdiček. Michal Exner má prostě šarm.

Denár v dívčí dlani Denár v dívčí dlani Václav Erben

Klasika se sympatickým detektivem staré školy s chováním gentlemana. Nenudí ani po létech.

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Pěkná kniha, autorka píše krásným stylem, i když je to spíše čtení pro ženy, než aby to byla klasická detektivka.

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Napínavý thriller se zajímavou zápletkou, skoro strašidelným prostředím a s neobvyklou slovní hříčkou.

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Autorův styl mi příliš nesedí. Píše krátké věty, jako třeba Kepler, ale k takovému psaní je potřeba přece jen trochu více literárního umu. Jeho stylu schází lehkost. Vše působí tak nějak upachtěně. Hlavní postavy postrádají uvěřitelnost a některé jejich dialogy vyznívají spíše jako parodie. Uvěřitelnosti ubírá i kombinace klasické policie s "civilními detektivy". Dva body dávám za to, že se jedná o tuzemského autora.

19.02.2023 2 z 5

Osamělý mrtvý muž Osamělý mrtvý muž Václav Erben

Velmi dobře napsaná starší detektivka, která nás zavede do pražské ZOO socialistické éry. Ve všech Erbenových knihách ale nenajdete žádné prvky poplatné této době a autor se soustřední pouze na příběh, který by se mohl odehrát v kterékoliv jiné době.

06.02.2023 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Čtení pro ženy. Na můj vkus dost erotiky, ale to je pro tento žánr dnes zřejmě nezbytné.

06.02.2023 3 z 5

Viděla jsem vraždu Viděla jsem vraždu Agatha Christie

Nebylo to úplně špatné, ale přece jen má tato autorka mnohem lepší díla. Tady bylo hodně věcí uměle "šroubovaných" a trochu nelogických. Začátek byl skvělý, ale pak to poněkud ztrácelo napětí. Některé pasáže uprostřed knihy byly zdlouhavé a skoro nudné.

04.02.2023 3 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Od této autorky spíše průměrná kniha.

30.01.2023 4 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Kniha se četla sama! Moc dobře napsaná, až jsem se chvílemi bála.

30.01.2023 5 z 5

Umírající dandy Umírající dandy Mari Jungstedt

Pokud by se autorka oprostila od zbytečných vedlejších dějových linek, jednalo by se o celkem hezké a zajímavé detektivky.

27.01.2023 4 z 5