Dívčí hrob

Školní autobus vezoucí osm hluchoněmých školaček a jejich učitelky zastaví na kansaské silnici, aby se vyhnul děsivé autonehodě. Vzápětí však vyjde najevo, že zastavit byla osudová chyba. Venku totiž čekají tři nebezpeční vrazi a hluchoněmé dívky se stávají jejich rukojmími. Trestanci se uchýlí do opuštěné budovy bývalých ja... celý text

Trestanci se uchýlí do opuštěné budovy bývalých jatek, odkud vznášejí požadavky a vyhrožují, že nebudou-li jejich podmínky splněny, zavraždí každou hodinu jednu dívku. Následuje dvanáctihodinové obléhání plné napětí, během něhož se dva geniální mozky - vůdce uprchlých vězňů a policejní šéf - utkají ve válce nervů. Muži zákona jsou si plně vědomi, že v případě jejich neúspěchu se mohou bývalá jatka až příliš snadno znovu proměnit na dům smrti - v jeden obrovský dívčí hrob… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1335/divci-hrob-1335.jpg 4.3421

A Maiden´s Grave (1995)

Literatura světová
Vydáno:, Domino

DickBach

Velmi dobrá kniha, nervydrásající příběh a neskutečně realisticky vypracovaný. Osobně bych možná vynechala pasáž s policistkou, to možná bylo trošinku "okaté", ale i tak perfektní práce.

haki34

Kniha dobra, ctiva, napinava, jako u Deavera byva zvykem ... Trocha prekvapeni a kombinace na zaver, na muj vkus az moc nasili , krve, brutalita docela podrobne vykreslena ..( zejmena pasaze se znasilnenim ucitelky.) Vybral take dobre tema - clovek nahledne do sveta hluchychonemych....
Oblibeny spisovatel meho muze, precetla jsem diky tomu, ze mi knizka prisla pod ruku.. Az takove podrobne popisy nasili nemusim, pak se mi ty pasaze dlouho vraci v podvedomi ... Pro milovniky Deavera ale jiste doporucuju....

katushah

Bylo to celkem drsný. Ona samotná tato nemoc a navíc u mladých dívek působí hrozně, natož když se tyto dívky stanou terčem kriminálníků. Občas mi z té knihy běhal mráz po zádech. Jedna z nejlepších knih od Deavera.

Pavlnka

Super knížka. Konec podle mě trochu přestřelený, ale hodně mě zaujala nejen samotným dějem - vyjednávání, ale i informacemi ze světa Hluchých. Chvílemi byla poměrně dost drsná, ale to asi k tomuto tématu patří.

Niu
29.12.2016

Jsem fanda Jefferyho Deavera. Mám ráda jeho Lincolna Rhyma, Amelii Sachsovou a Kathryn Danceovou. Proto je pro mne výzvou sáhnout po knize s novými detektivy. Arthur Potter je další hrdina, kterého přidám k výše zmíněným. Dívčí hrob byl opravdu strhující kniha. Líbí se mi představa, že i příběh se dá vystavět na třech hlavních aktérech - vyjednavač, únosce a rukojmí. Deaver zas přišel pro mne s něčím novým. Bezmoc, strach, naději, netrpělivost, aby bylo vše správně ... Tyhle všechny a další pocity umí Deaver ve mně vyčarovat.

Schamila
29.11.2016

Hodně napínavé, místy hodně drsné - určitě má na to vliv zvláštní prostředí děje a účastníci děje, tohle je prostě Deavero.

Danuše7
07.09.2016

Vymítit zlo trvá někdy dlouho a stojí to velke oběti. Často životně nespravedlivé.

Vicky26
16.08.2016

Opět jen Chvála! Deaver nikdy nezklame

katy238
25.05.2016

Psychologická hra únosce a policisty začíná. Oba ví, že na konci zůstane pouze jeden vítěz. Ani jeden nechce být poraženým. Čas ukáže, na čí stranu se převáží váhy osudu a štěstěny. A právě čas neúprosně běží. Psychologický thriller, napětí až do poslední chvíle, nečekané zvraty. Deaver se vším všudy.

Tabby
18.05.2016

První kniha co jsem od Deavera četla a nebyl tam Lincolm Rhyme.
Kniha se mi občas zdála až zdlouhavá a u některých pasážích jsem si říkala že to ani nemohl napsat ten autor, kterého mám tak ráda. Na konci si ovšem opravil reputaci a konec mě opět dostal, byl plný nečekaných zvratů a překvapení.

jaja1989
07.05.2016

Krásně popsaný příběh o statečnosti hluchoněmé učitelce, ale bylo to zdlouhavě popsané postupy, které mě nebavili a postavy mi taky splývali, nebyli moc dobře popsány, zato znásilnění bylo až moc popsáno.
Za to konec byl fakt nečekaný.

biki
30.01.2016

Kromě toho, že je to vynikající thriller, je zde v tomto typu literatury naprosto ojedinělý pohled do světa sluchově hendikepovaných.

NikiVai
24.11.2015

Skvělý napínák od začátku do konce. Už dlouho se mi nestalo, že bych byla "nucená" číst i během vaření, ve vaně nebo dlouho do noci. Dívčí hrob prostě nešel odložit :)

jasmína
17.11.2015

Výborná detektivka, jen popisy znásilňovacích scén a zvláště nechutný "Medvěd"mi přišly už trochu moc..... To je jedinà výhrada.

konicekbily
22.10.2015

Napnuto až to samého konce, povedlo se mu to!!!

limitkaa
09.08.2015

Začátek trošku drhnul,ale když se člověk začetl dále rozevřel se před ním důmyslně propracovaný příběh o lidech, předsudcích a subjektivní pravdě, kterou vnímá každý jinak. Kniha a autor mě opravdu nadchli. Jednu hvězdičku jsem ubrala za občasnou zmatenost v postavách, chvíli trvalo než si zapamatujete postavy a kdo jim jak říká. Za mě perfektní detektivka a už se těším a další jeho knihy.

Terinka14
20.07.2015

Opravdu úžasná kniha. Detaily byly chvílemi tak živé, až to bolelo. Nadchlo mě, že kniha byla vyprávěná z různých pohledů. to, že dívky byly hluché mě také nadchlo. Jelikož jsou mé vědomosti o únosech podložené Americkými filmy, dělalo mi značné potíže rozhodnout se, co je správné. Věděla jsem, že je pitomost, že bych jako rukojmí sebrala pistoli a všechny postřílela, ale bolelo mě, že vyjednávač jen vyjednával. :) Konec mě překvapil a to v dobrém slova smyslu. Velmi všem doporučuji!

Nunynka
17.07.2015

Myslela jsem si,že Lincolna Rhyma nic nepřekoná,ale tahle knížka to dokázala. Napínavé od začátku do konce a hlavně opět skvělý konec. Doporučuji!

Market = )
09.05.2015

No jo, to je tak, když začnete před víkendem cestou do práce číst zajímavou knížku a v sobotu se rozjede tak, že nic neuděláte, ale musíte číst do tří a zbytek domlasknete v neděli dopo :-/. Až na podle mě zbytečný konec (neoceňuju genialitu krkolomných zvratů, spíš mě otravují...) vážně bezva :-).

ellescorpio
14.11.2014

Tak jsem asi černá ovce, ale tohle je první knížka, co jsem od Jefferyho nedočetla a to mám, až na pár kousků z počátku tvorby nespadajících do žádné řady, přečteno všechno. Horko těžko jsem se prokousala do třetiny a s vidinou, že mě čeká přes 200 stran vyjednávání jsem to vzdala.

Paja Ch.
06.08.2014

Knížku jsem si vzala na dovču a četla jsem si na pláži a musím říct, že se mi nechtělo ani do moře, jak jsem do toho byla zapálená.

rasken
14.04.2014

Autora a jeho knihy mám rád. Poutavě napsaná kniha. Oceňuji současně nápad a myšlenku příběhu. Kdo má rád (jak se dnes píše Thrillery) detektivky, hrr na ni.

KKK
10.04.2014

Tak to se zase podařila věc.A to že holky neslyší,to bylo dost dobrý.

VladkaBU
10.04.2014

... po přečtení prvních pár stránek jsem usoudila, že asi nic moc, ale postupně se z toho stával čtivý, napínavý příběh. Jsem ráda, že jsem četla dál.

gilt
20.03.2014

Napínavé, chvílemi brutální, ale skvělé čtení. Překvapivé vyvrcholení! Fantastické!

Ladys
16.02.2014

Celkem dobrý nápad, ale místy jsem měl nutkání přeskočit děj. 3/5

koki.veru
04.02.2014

Tuhle knížku jsem zhltla během pár dnů. Dokázala mě jednoznačně totálně pohltit. Prostě nádhera!!

Hana H.
18.01.2014

Jedním dechem

Kodetka
29.12.2013

Opět výborná kniha. Člověk toho moc neví o vyjednávání, kdy je na jedné straně vyjednavač a na druhé únosce s rukojmím. Tento příběh to popisuje dokonale, i při velkém množství policejních složek a hodností se stejně neztrácíte, máte neustále přehled o veškerém dění. I stvoření chladného zla v postavě Loua a bojácné Melanie, která je nakonec hrdinkou knihy, je dokonalé. Doporučuji.

Ctibi
21.11.2013

začnete a neskončíte dřív než na poslední stránce, hodně dobrý