baji42 baji42 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Opuštěný ostrov a rafinovaný vrah. Jedna z nejlepších detektivek vůbec. Doporučuji a s radostí dávám pět hvězdiček.

30.04.2021 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Přestože sci-fi příliš nevyhledávám, tato dnes již klasická kniha mě již 2x nadchla.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klenot české poezie.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi dobře napsaná kniha, která vás určitě zasáhne.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Velmi chmurná a depresivní kniha. Nicméně je zde i mnoho odkazů pro dnešní dobu. Je tu zřetelně vidět, co se může stát, když se věc, která by šla přejít mávnutím ruky nafoukne do obludně obřích rozměrů, jejichž ničivá síla se nedá zastavit...

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Silné, ale hodně bezútěšné a depresivní čtení. Přesto se mi, ale Hana líbila více.

01.12.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Jako většina knih od této autorky jde spíš o psychologický román než o detektivku. Dobré popisy, pěkný úvod, ale z mého pohledu hůře popsané charaktery postav. Autorka psát umí, její styl je vytříbený, chvílemi až poetický, horší je to u jejích knih s detektivní stránkou.

19.11.2023 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Velmi dobře napsaná kniha na mnohokrát zpracovávané téma. Tady jde ale o jedno z nejlepších zpracování podobného nápadu.

29.05.2021 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Jeden z klenotů české literatury. Poláčkův jemný a inteligentní humor miluji.

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Milá knížka, která vám ale dozajista vžene slzy do očí.

21.11.2021 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nádherná klasika

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Krásná kniha od mistra poutavého čtení. Myslím, že pokud by téma zpracoval někdo jiný, trochu by balancoval na hraně sladkobolných béčkových příběhů. Simmel ale dokáže i takovou věc napsat se vkusem.

29.05.2021 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q s komisařem Morckem v akci. Napínavý thriller, ale pokud se na tím člověk více zamyslí, celé je to spíš na efekt a v praxi absolutně nereálné. Ale detektivky a potažmo thrillery jsou prý pohádky pro dospělé, takže vlastně proč ne? :-)

01.11.2023 4 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Tradičně moc hezky napsaná detektivka. Přestože jsou autorčiny knihy často na hraně uvěřitelnosti a v tomto případě obzvlášť, kniha se četla hezky a vraha jsem samozřejmě neuhodla.

12.12.2023 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Ke knize jsem přistupovala s mírným despektem. Jednak mě trochu děsil počet stran, ale hlavně nejvyhledávám špionážní romány. Ale kniha měla takové reference, že mi to nedalo, a dobře jsem udělala. Kniha je čtivá, napínavá a stránky naskakují jako nic. Rozhodně to stálo za to.

01.12.2023 5 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Přečteno za dva dny, což hovoří za vše. Četla jsem také předchozí autorovy knihy a jeho styl se mi moc líbí. Výborné popisy prostředí a skvělé dialogy. Mimochodem musím pochválit obálku, povedla se.

17.08.2023 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Na tomto díle lze ukázat, jak Karel Čapek předběhl svou dobu. Některá jeho díla, mezi která patří i Matka, mají vizionářský nádech a jsou aktuální i dnes.

29.04.2023 5 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Výborná sci-fi, kterou přečtete jedním dechem. Můžu každému vřele doporučit.

27.04.2023 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Skvělý příběh, dnes již bohužel trochu neprávem opomíjený.

06.03.2022 5 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Vysoká hodnocení, která tu kniha má, jsou zcela zasloužená. Tuto detektivku jsem doslova zhltla. Četla jsem i prvotinu Poslední nadechnutí od stejného autora a byla také výborná. Oba tituly patří určitě k nejlepším krimi příběhům, které u nás v posledních letech vznikly.

14.10.2021 5 z 5