Áža707 Áža707 komentáře u knih

Tiny Pretty Things Tiny Pretty Things Dhonielle Clayton

Nádherná představení, u kterých člověk tají dech, dokonalý elegantní tanec a těžká dřina. Asi nikdo z nás si reálně nedovede představit, co vše stojí za jedním jediným vystoupením.

Jenže nejde jen o náročnost tréninku, opakování stejných póz a následné ošetřování ran na nohou. V této knize najdete mnohem víc: Přátelství, nenávist, faleš, problémy s rodinou, náběh na anorexii či bulimii, jiné psychické problémy, nemoci, rasismus, drogy, konkurence, manipulace a špatná rozhodnutí. A to je jen základní výčet.

Při čtení tohoto příběhu se mi tajil dech, a říkala jsem si: to snad ani není možné. Příběh vypraví tři hlavní hrdinky Bette, Gigi a June. Všechny jsou na prestižní baletní škole, a snaží se dosáhnout dokonalosti a dostat nejlepší role. Každá si za tím jde po svém. Upřímně musím říct, že mi nejvíce příjemná byla Gigi, i když je lehce naivní a dlouho ji věci nechavají chladnou. Bette je zakomplexovaná a snaží se překonat svou sestru za každou cenu, jen aby dosáhla uznání od matky. Ke konci knihy jsem ji začínala mít trochu ráda. U June jsem nechápala, proč si dlouho nechávala (s prominutím) srát na hlavu a šikanovat svojí bývalou kamarádkou. Jede hlavně sama za sebe a nebere na nikoho ohledy. Dokonce je jí řečeno, že z toho důvodu nemůže být skvělou baletkou.
Z vedlejších postav mě překvapila Elizabeth, která působí jako šedá myška, ale to co provedla jsem nechápala. Ale nejen ona je zajímavá vedlejší postava. Nejvíc mě upoutalo, co má vlastně Henri za plány, protože je to velmi zvláštní kluk.

Příběh se čte doopravdy skvěle a rozhodně lépe poznáte tento, na pohled dokonalý svět. Je vidět, že autorky si daly záležet, aby to bylo reálný pohled až vám z toho jde mráz po zádech.

Knihu mohu jen a jen doporučit, protože mě hodně zaujala a získala jsem díky ní nový pohled na tuto problematiku. S napětím jsem očekávala nové intriky a problémy, které nastanou. Musím se hodně snažit, abych vám vše nevyspoilerovala.

Doufám, že se brzy dočkáme překladu dalšího dílu, jelikož tento skončil tolika otázkami, které nebyly zodpovezeny a čtenář je doopravdy napnutný.

⭐ 5/5

05.01.2021 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhý díl měsíčních kronik a retelling na Červenou Karkulku se mi líbil stejně jako první díl a možná i o trochu víc. Seznamujeme se s novou postavou Scarlet, která pátrá po své babičce, kterou někdo unesl. Na scéně se objeví i tajemný cizinec Vlk. Obě dvě postavy jsem si oblíbila a
I u Scarlet jsem měla problém se do příběhu začíst, ale po 100 stránkách se děj rozběhl a já se nemohla odtrhnout.

V příběhu sledujeme více linii, ale hlavní jsou části s Cinder na útěku a Scarlet s Vlkem. Líbilo se mi, jak se obě části vyvíjeli a nakonci spojení obou hlavních linek bylo úžasné.

Překvapilo mě, jak rychle Scarlet uvěřila Vlkovi, ale naprosto jsem neočekávala, co se stalo na konci.

Celá myšlenka Smečky a geneticky modifikovaných lidi mě zaujala a doufám, že i v dalším díle se s nimi nějak potkáme.

Rozhodně se těším na další díl Měsíčních kronik ????

⭐ 4,5/5

07.08.2020 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Přečetla jsem si anotaci a jelikož momentálně mě baví číst "dívčí" románky, tak jsem si říkala, že to prostě zkusím.

Eden jede na prázdniny za otcem a velmi se netěší, protože s tátou nemají nejlepší vztah. Vše se obrátí o 360°C a prázdniny jsou nakonec velmi zajímavé.

Kniha se mi líbila, je skvělé napsaná a moc dobře se četla a od půlky mě hodně zajímalo, jak to celé dopadne ???? Celý příběh neobsahoval jen lásku, která je svým způsobem zakázaná, ale i přátelství a prázdninová dobrodružství a hlavně i témata, které je dobré řešit jako drogy a týrání děti. Dodatek na konci po 10 měsících dodával knize ještě lepší konec, než by kdo mohl čekat.

Hlavní postava Eden mě velmi oslovila, čekala jsem namyšlenou princeznu, ale tou vůbec není. Celkově její myšlenky a chování bylo fajn a pochopitelné. Zamrzel mě přistup otce, který se nesnažil s ní více komunikovat, když už za ním přijela.
Tylera jsem myslela, že budu doopravdy nesnášet, ale kupodivu se mi nakonec taky velmi líbil. Hlavně protože není tím na koho si hraje a jak sama Eden v knize řekla - jsou to obranné zdi. Akorát jsem nechápala, jak mohl vydržet s Tiffani takovou šílenou dobu.
Tiffani mi lezla krkem od začátku knihy do konce. Čekala jsem, že doopravdy udělá nějaký podraz, aby vyklopila tajemství Eden a Tylera. Ani mě nepřekvapilo, že skončila s Jakem.
Dean byl strašně milý kluk, ale bohužel jako vedlejší postava nedostal moc prostoru, což je škoda a celou dobu jsem si přála, aby Eden skončila právě s ním.

Celkově knihu hodnotím velmi kladně a je to taková velmi povedená romantická zápletka a dobré čtení na léto.

05.08.2020 3 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Všudypřítomná chvála na autorčina díla, mě nutila ke knize přistupovat s velkým skepticismem. Není to zrovna styl knih, který bych přímo vyhledávala a celkem jsem se bála, že budu zklamaná. Opak byl pravdou. Kniha je napsaná čtivě a rychle v ní postoupite dál. Líbil se mi styl psaní a též vykreslení situace a prostoru, který je doopravdy nádherně popsán a připadáte si, že jste přímo na místě s hlavní postavou. Zaujali mě popisy scén filmu, který celý příběh doprovázely a knihu okořenily. Hlavní hrdinka Lacey je studentka posledního ročníku, ale kromě školy musí stíhat i herectví. Najednou má pocit, že jde vše proti ní. Sama musím přiznat, že jsem neodhadla, kdo by za problémy mohl stát. SPOILER: Grantův agent to není. Vsázela jsem na to všechno, vážně! ????
Kniha je krásná letní pohodovka a oddechovka (zvládnete to za cca 4 hodiny). :)

⭐ 4/5

P. S.: Jinak můj sen aktuálně není být herečkou, i když..... :D ne byl to dětský a dlouholetý sen a neznám moc knih, kde je hlavní hrdinka nutriční terapeutkou, takže jsem se rozhodla zařadit tuhle knihu do vysněného povolání :)

23.07.2020 3 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Vážně skoro prvních 100 stran knihy mělo patřit k dílu předtím? Nechápu.
U minulého dílu mi přišlo, že chybělo nějaké vzrušení a tady ho máme hned na začátku knihy.
Kniha udržuje napětí delší dobu a víc vás nutí a baví číst, protože tady akce doopravdy nechybí. Když už se něco vyřeší, tak se najednou objeví další problém a další... Ani nevíte jak, ale jste na konci knihy. Velký rozdíl oproti druhému dílů, u kterého snadno čtenář ztrácí svou pozornost a neděje se tam skoro nic zajímavého.
Tato kniha mě hodně bavila a bylo to skvělé vymyšlené, promyšlené a dobře dotažené do konce. Pozor spoiler na konci je takový happiend, jaký se dá od dystopie očekávat.

08.07.2020 3 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Cesta věčnou nocí
Stále od prvního dílu čekám na nějaké podrobnější informace o světě, nějaký informace o historii, prostě něco, co by to o trochu více obohatilo.
Kniha měla pár milých překvapení a zásahu do děje, ale čekala jsem něco zásadnějšího než proběhlo. Příběh se stále dobře čte a má celkem dobrý spád.
Rozhodně to není žádný "Wow efekt", ale příběh není k zahození a jsem zvědavá, jak to celé dopadne. ????
Druhý díl mě oslovil o něco méně než první a překvapilo mě Áriino rozhodnutí opustit svou lásku. Naopak u Kirry mi chybělo něco víc, protože čtenáře to vede k nějakému nečekanemu rozhodnutí či k nějakým pochybnostem a pak to není vygradováno.

⭐ 3/5

06.07.2020 2 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Nevěděla jsem, co od toho čekat a řekla si, že to zkusím. Po prvních stránkách jsem nebyla nějak zvlášť oslovená, ale pak se to rozjelo a já v napětí čekala, co bude dál. Obě dvě postavy jsem si zamilovala, i když z počátku Ária působila nepříjemným dojmem. Svět i příběh mě nadchnul a má skvělý spád a dobře se čte. Je tam několik nečekaných zvratů. Trochu bych ocenila větší popis tohoto světa a nebo nějakou hlubší historii, třeba se dočkám. Rozhodně se těším na další díl a jsem zvědavá, co přinese.
⭐ 3.5/5

04.07.2020 2 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

(SPOILER) Takový průměr, některé povídky se mi líbily více a některé mě neoslovily.
Jako ukončení celé série si myslím, že to bylo zajímavé, hlavně dokončení linie všech hrdinek Elity.
U první povídky mě zklamalo, že král Clarkson (první tři knihy) svého otce nesnášel, jak se choval ke své manželce, ale přesto jeho chování nebylo o nic lepší vůči té jeho vlastní a jejich synovi. Očekávala jsem větší vysvětlení.
I u druhé povídky jsem očekávala něco víc, ne jen první setkání, ale i celkové postoje vůči některým Američiným výstřelkům. Maxon by si zasloužil hlubší odhalení jeho osobnosti a jednání.
Obě dvě povídky s Aspenem mě nijak neoslovily a ať už se autorka snaží obhájit jeho postoje a názory jakkoliv, můj se nezměnil ani v poslední knize. A rozhodně mi chybělo vysvětlení části příběhu, kdy při odchodu Americy se objímá s jinou dívkou, i přes to, že Americu nikdy nepřestal milovat?, jak sám tvrdil.
Část s Americou, Celestou i Marlee mě oslovily asi nejvíce a i přesto, že první dva díly Celestu proklínáte, tak nakonec je vám líto, že v "budoucím" životě není.

19.06.2020 2 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Trochu jsem se 4. dílů bála, protože předchozí tři díly byly krásně komplexní a skvěle ukončený. Po dotčení této knihy jsem se lekla, že to končí tak nějak nedokončené, ale pak zjistila, že je další díl.
Rozhodně jsem se bavila a zajímá mě to jak to bude pokračovat.
Eadlyn kolem sebe postavila zbytečně barikády a vidí jen její povinnost vládnout a vlastně nic jiného. Na začátku působí trochu namyšleně, ale postupem čtením se i do této postavy zamilujete.

18.06.2020 4 z 5

První První Kiera Cass

Rozhodně dle mého nejlepší díl série. Zase mě to vzalo od začátku do úplného konce. Knihu jsem přečetla jedním dechem a celá série mě zatím velmi baví. Všechny 3 knihy mě vážně oslovili a dokazuje to i, že jsem je zvládla za 1.5 dne, což je docela slušný skóre.
Líbí se mi změna vztahu u jednotlivých postav a doopravdy mě překvapil Aspen, čekala jsem od něj něco špatného, vážně. Dokonce jsem myslela, že jsem odhadla konec knihy, že doopravdy Americu pošlou domů a o to víc mě závěr překvapil.

16.06.2020 4 z 5

Spoutaní temnotou Spoutaní temnotou Alexandra Ivy

Další úžasné pokračování a už se nemůžu dočkat dalších dílů, akorát budu muset číst v angličtině, ale zajímá mě konec :)

24.07.2019 4 z 5

Pohlceni temnotou Pohlceni temnotou Alexandra Ivy

Přečteno jedním dechem během jednoho dne. A doopravdy se to čím dál tím víc zamotává, doopravdy se těším na pokračování a na poslední dva díly série. Dobře se to četlo, neztracelo to šmrnc a vyvstalo plno otázek. Jedem dál!

19.05.2019 4 z 5

Odhalená temnota Odhalená temnota Alexandra Ivy

Skvěle to graduje, příběh je stále poutavý a zajímavý. Člověk by se bál, že to bude furt stejný, ale ne! Každá kniha se liší od předchozí a jsou skvěle provázány s předchozími. Další poutavé a skvělé čtení.

03.05.2019 4 z 5

Chuť temnoty Chuť temnoty Alexandra Ivy

Člověk by se bál, že knihy budou monotónní a nebudou se vyvyjet, ale to je opak. Skvělé pokračování, jsem ráda že ve větší míře se vyskytují postavy z předcházejících dvou knih. Doopravdy další skvělé fantasy a těším se na další díl. O kom asi bude?

30.04.2019 4 z 5

Zrození temnoty Zrození temnoty Alexandra Ivy

Napínavý a čtivý příběh, kde nechyběl vtip. Skvělé postavy a už se těším na další díl :) doufám, že se tam Dante s Abby znovu objeví, protože si je člověk zamiloval. Kniha mi trochu připomíná Polibek půlnoci, tak jsem zvědavá, jak se vyvine celá série.

26.04.2019 3 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Poslední díl jedním slovem ÚŽASNÝ. Neodtrhla jsem se od něj. Sice díl nejkratší, ale mělo to svůj důvod, aby neztracel na svižnosti. Skvělý ukončení celé série. Rozhodně doporučuji.

24.04.2019 4 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Další skvělý pokračování a rozvíjení příběhu mezi Tessou a Hardinem. Prostě je to reálný a je naprosto jasný, že život není jednoduchý. Líbí se mi jak se Hardin učí ovládat a Tessa, jak s ním pracuje. Docela jsem se bála, že bude holka, co si nechá vše líbit, ale ne, je to velká bojovnice. Příběh se mi strašně moc líbí a rozhodně mi to nepřijde nudný a jednotvarný. Vývoj postav i děje a ten konec, bomba!! Už se těším na poslední díl.

23.04.2019 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Skvěle pokračování. Život jako na houpačce - jednou se daří a podruhé spadneš na dno. Líbilo se mi, že zde byly časti i podle Hardina. Líbí se mi, že postavy se výrazně nemění, člověk by se bál, že z Hardina bude najednou svatoušek, ale není tomu tak. Už se těším na další díl a jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

22.04.2019 4 z 5

Země věčného léta Země věčného léta Lee Carroll

Super!

21.03.2019 4 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Super, miluju fantasy a tohle bylo napínavý ????

21.03.2019 4 z 5