Aurorita Aurorita komentáře u knih

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Mně se kniha moc líbila. Vím, že si spousta lidí stěžuje na to, že kniha je krátká, na to, kolik děje v ní je, mně to ale naopak vyhovovalo. Nemám ráda knihy o pět seti stránkách, které jsou de facto o ničem, a skutečný děj je pouze na polovině.
Právě to, že kniha byla kratší, jí prospělo, byla velmi chytlavá a svižná, žádná zbytečná omáčka okolo.

22.09.2018 4 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Druhý díl opět velmi příjemné čtení. Velmi mě překvapilo, co všechno se v této knize stalo a i konec byl pro mne celkem překvapivý. Postavy znovu nezklamaly. V této sérii se mi moc líbí, že svět není vykreslen jen černobíle, ale, že v každém je kousek od obojího. Jsem zvědavá, jak bude vypadat další díl, doufám, že mě nezklame.

30.08.2018 3 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Tuto knihu hodnotím velmi pozitivně, nápad a celý děj je poměrně originální. Ikdyž dle anotace jsem čekala něco krapet jiného, kniha mě velmi bavila a navíc se četla neskutečně rychle, nejen díky tomu, jak dobře a čtivě je napsaná, ale kapitoly jsou na střídačku vyprávěny z pohledu různých postav. Právě proto jsem knihu četla tak rychle, protože jsem se vždy těšila na jinou postavu a další vývoj příběhu.

29.08.2018 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Kniha byla velmi originální a čtivá, styl autorky mi neskutečně sedl, děj ubíhal velmi rychle a svižně. Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli je toto to pravé pro mne, ale po pár dalších stránkách jsem se začetla a byla to skvělá jízda. U knihy se určitě nebudete nudit, je plná všelijakých zvratů (některé jsou předvídatelné, jiné dosti překvapivé) a krásně celou dobu plyne, nemám pocit, že bych se u nějaké části vyloženě nudila.

29.08.2018 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Od této knihy jsem zřejmě očekávala něco úplně jiného, než co mi bylo nakonec nabídnuto. Knihu jsem sice dočetla, ale měla jsem s tím velké problémy. Chvílemi mě bavila, chvílemi zase vůbec. Rádoby vtipné scény mně osobně vtipné nepřišly, postavy mi nebyly sympatické a na můj vkus až moc přitažené za vlasy.

Tanec stínů Tanec stínů Kalayna Price

Tato série je pro mne jedno velké utrpení. Bohužel mě nenadchnul ani tento díl. S knihami z této série mám jeden velký problém a to takový, že se do nich nemohu vůbec začíst. Nevím, čím to je, tento žánr mám moc ráda a zápletka je zajímavá, nicméně od této autorky mě to prostě nebaví. Doma mám ještě třetí díl, ten asi ještě přečtu, ale do dalších dílů této série se už rozhodně pouštět nebudu.

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

Opět skvělá kniha od tohoto autorského dua. Trochu jsem se ze začátku bála, zda mě bude kniha, kde je hlavní hrdinkou Andrea, bavit, ale bylo to vážně skvělé čtení. Jen rada na úvod, nejdříve začněte Magickými dary a až poté čtěte Magii střelného prachu. Povídky na sebe navazují v tomto pořadí.

22.08.2018 5 z 5

Víkend s přáteli Víkend s přáteli Sophie Kinsella (p)

Ani nevím, co k této knize napsat. Prostě dobrá oddechovka, u které nemusíte moc přemýšlet. Nenadchne, neurazí.

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Šest vran se mi líbilo, nicméně nebylo to pro mě nic tak skvělého a úžasného jako pro ostatní, prostě fajn fantasy. Na prohnilé město jsem se moc těšila (už jen kvůli těm kladným recenzím), bohužel ani zde se nekonalo nic extra. Jako ano, knihy jsou dobré, ale za mne trochu hůře napsané, občas jsem měla problém se začíst a přečíst třeba padesát stran vkuse jsem nezvládala. Za mne takový lepší průměr.

22.08.2018 4 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Kniha se mi líbila, četla se opravdu dobře a námět byl zajímavý. Co mě ovšem trochu zklamalo, byla překombinovanost, která vyvrcholila na konci knihy, kdy jsem už jen nechápavě kroutila hlavou, co všechno se ještě může v tak malém městě stát.

22.08.2018 4 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Všechny knihy od Richelle mám moc ráda, ale tohle byl docela přešlap. Téma mi přijde splácané z jiných knih, autorka sice umí psát, ale proč to sakra mělo skoro 500 stran? Klidně bych to o půlku zkrátila. Na jiné její série to ani zdaleka nemá, snad jako by to ani nenapsala stejná osoba. Vrcholem všeho byl pro mě rozvleklý konec, který jsem už ani neměla silu dočíst.

29.06.2018 2 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Kniha se mi líbila, i když kvality Měsíčních kronik prostě nedosahuje. Nicméně čtení bylo rychlé a příjemné, žádná hluchá místa, kde bych se na dvaceti stránkách jen nudila. Ovšem celý dojem z knihy mi kazily ty neskutečné překlepy, snad na každé druhé straně byla nějaká chyba, asi je pevná vazba dražší a tak už nezbylo na korekturu.

18.05.2018 4 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Na knihu jsem se velmi těšila, slyšela jsem na ní jen samé ovace, možná i proto mě trochu zklamala, že jsem měla přílišná očekávání. Nápad mi přijde hodně dobrý, nicméně děj je takový nedotažený až plytký, za mě tomu prostě něco chybělo. Myslím,že i postavy by si zasloužily více prostoru, přišlo mi, že je vlastně vůbec neznám. Druhý díl asi zkusím, ale tento hodnotím jako (slabší) průměr.

21.02.2018 3 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Opět skvělý díl, nechybí napětí, akce, intriky, láska, prostě vše, jak jsme od autorského dua zvyklí. Minulý díl se mi možná líbil o kapičku více, nicméně i tak je tohle parádní jízda. Kniha se četla velmi dobře, nebyla zde žádná hluchá místa, při kterých bych se vyloženě nudila. Takže za mne rozhodně 5* a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

21.02.2018 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Před touto knihou jsem od autora četla dvě knihy, jedna se mi líbila moc a druhá zase moc ne, doufala jsem, že tato kniha se mi bude také líbit, ale byla jsem z ní spíše zklamaná. Pro mne to prostě nebyl napínavý thriller, ale jen trochu akčnější detektivka.

30.09.2017 3 z 5

Láska na třetí Láska na třetí Nick Spalding

První kniha mě strašně moc bavila, byla plná skvělého humoru, smála jsem se u ní od začátku do konce. Totéž jsem čekala i od tohoto dílu, ovšem dost jsem narazila. Kvalitou se nemůže ani v nejmenším rovnat dílu předchozímu, pasáže s Jamiem mě ještě celkem bavily, ale s Laurou... Až moc přehnané. Autor se snažil udělat vtipnou knihu, na mě to působilo už jen trapně

21.06.2017 2 z 5

Cesta domů Cesta domů Bobbie Pyron

Kniha se mi velmi velmi líbila, přestože už nějaký ten pátek nejsem cílová skupina. Kniha je určena spíše pro děti, ale lidé, kteří mají rádi psy, si tuto knihu mohou přečíst v každém věku.

07.06.2017 5 z 5

Tajuplná žena Tajuplná žena Nora Roberts

Za mne je to jedna z těch lepších knih, které jsem dosud od Nory četla. Není to až tak naivní a líbí se mi, že hlavní hrdinka není zakřiknutá bojácná žena (jak to u Nory často bývá), kterou musí muž zachránit.

01.06.2017 5 z 5

Od této knihy jsem upřímně nic moc nečekala, asi i proto jsem z ní byla nakonec tolik nadšená. Hlavní hrdinka je příjemná, každý měsíc byl jiný a tak trochu zvláštní. Kniha se četla velmi dobře

01.06.2017 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Opět skvělý díl, prostě Zaklínač, k tomu asi není potřeba nic dodávat. Tento díl se mi asi zatím líbil z celé série nejvíce.

01.06.2017 5 z 5