asterixka asterixka komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Jedna velká deprese. Přímo ze života. Pro mnohé matky, otce, rodiče. Ode mě pět smutných hvězd.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Trhlina přečtena téměř za jeden den, rozečtena jeden večer a dočtena druhý den v noci.... uff, dobré psycho, hlavně druhá polovina knihy... Co se týká hlavní postavy, Igora, byl mi dost nesympatický a nesympatie rostly s každou stranou. Každopádně -výborné, skvělé, děsivé čtení a do Tribeče mě nikdo nikdy nedostane!

21.08.2018 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Dánovka jak má být, super, a bez politiky ještě o fous lepší :) Miluju ty vtípky vraždárskej partičky... Jinak všechny knihy Dominika Dána poslouchám; tato je druhá, kterou jsem slyšela namluvenou panem Mňahončákem a už jsem si úplně zvykla, myslím, že Martin Mňahončák je velmi solidním nástupcem pana Mariána Geišberga, bez kterého jsem si nedovedla audioknihy představit.

12.07.2020 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Nevím, jako kladnou záležitost bych na této knize našla... líbila se mi snad obálka. To byla tak nebetyčná blbost! Příběh plný nelogičnosti, lidské hlouposti a nedůvtipnosti, a zejména styl psaní...úplně katastrofální. Co se týká napětí - gradaci napětí bych porovnala k popisu plavby na výletním parníku.... A to jsem byla taaak velmi natěšená na celou vysoce hodnocenou sérii od Anhema a začala zodpovědně první částí.
Všem, kdo mají rádi kvalitní krimi, vysoce nedoporučuji! A příště si dám velký pozor na další "novou senzaci v žánru severské krimi".

13.06.2020 1 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

To teda byla pěkná slátanina...Kdo máte rádi kvalitní kriminálky, se čtením vůbec nezačínejte..možná budete chtít znát alespoň pachatele (jako já), ale nestojí to za to...

19.10.2019 1 z 5

Skála Skála Peter May

Temný thriller? Detektivka? Kdepak! Mistrovsky napsané drama, ve kterém se prolíná přítomnost s minulostí a s úžasným popisem skotské drsné, ale překrásné krajiny, které mě naprosto pohltilo. Vřele doporučuji a těším se na překlad další knihy pana Maye.

11.08.2013 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Kniha je jednou z těch, které vyčnívají mezi ostatními díly s tématem holocaustu a dalece mnohé překonává. Velmi citlivě, a přesto hrůzyplně vykreslena zrůdnost koncentračních táborů. Pět hvězd, bez debaty.

12.03.2020 5 z 5

Děkuji Martinu Goffovi (či jak se ten úžasný spisovatel jmenuje :) za jeho skvělé detektivky, které jsou s každým dílem snad lepší a lepší, díky za Mika Syrového, a v tomto díle také za hudební objev I Follow Rivers. Miko má skvělý hudební vkus :)

25.06.2019 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Pod kupolí (pod Kupolí?) jsem strávila deset dnů a musím říct, že to byly jedny z nejlépe strávených deseti "čtecích" dnů vůbec. Super, bomba, paráda, King je prostě king :)

07.02.2019 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Vyprávnění je neosobní a studené jako psí čenich, nesympatiční a nelogicky smýšlející a konající osoby, ke kterým si nelze vytvořit žádný vztah.... Joona Linna je asi nejnudnějším vyšetřovatelem všech dob (nebo alespoň Švédska :) Nyní, po páté sérii, dávám Keplerovkám asi opravdu vale...

06.06.2015 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Přesto, že jsem začala Jáchymem, po několika desítkách stran otočila na Veroniku (na zdejší mnohá doporučení) a poté dokončila Jáchyma, jsem se u knihy příšerně nudila a dočíst ji byl pro mě problém. Velmi přeceňované dílo...

18.03.2017 2 z 5

Sleduji tě Sleduji tě Michael Robotham

Nejde hodnotit hůře, než plným počtem. Knihy Michaela Robothama absolutně splňují všechny mé požadavky a obě série mají setrvalou - nadstandardní kvalitu. A já jsem opět natěšená na pokračování :)

20.02.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Miluji styl psaní Jakuby Katalpy, svou úsporností dokáže neuvěřitelné. A to se jí daří zejména v historických souvislostech, jak už ukázala v knize Němci. Za mě kniha roku (spolu s Šikmým kostelem).

18.10.2020 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Předchozí autorova kniha, Ta přede mnou, se mi líbila, takže jsem měla velká očekávání. Nakonec se z příběhu "vyvrbila" pěkná slátanina, na konci jsem už nevěděla, čí jsem :) Takže za mě určitě ne.

12.03.2020 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Život v koncentračním táboře nebyl procházkou růžovou zahradou, ale z této knihy by mnozí tento dojem mohli nabýt.... velmi nevěrohodné, i ty hrůzné pasáže nepůsobí vůbec hrozivě. Tolik opěvovanou knihou jsem velmi zklamaná, pro mě pouze jednoduchá červená knihovna... Pro srovnání vřele doporučuji knihy V pekle plynových komor nebo Narodili se, aby přežili, věnující se rovněž tématu holokaustu.

28.04.2019 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dívka v ledu je malinko preceňovanou knihou. Je to sice čtivá, napínavá detektivka, ale bohužel se v ničem nevymyká průměrným knihám tohoto žánru. Snad jen národností hlavní hrdinky Eriky, u níž mi byla sympatická velká urputnost, s jakou případ vyšetřovala.
Od Roberta Bryndzy si ráda něco dalšího přečtu.

23.01.2018 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Zdejší nadšené ovace a vysoké hodnocení nechápu...naprosto amatérsky napsaná (a stejně tak do češtiny přeložená) detektivka, nemohla jsem se dočkat konce. Goodbye, Kim Stone...

03.11.2017 2 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nevzdávejte to hned na začátku, neboť nic není, jak se zdá, totiž babička potrhlá bláznivá babka a Elsa protivná přemoudřelá školačka... Kniha je to krásná, plná lidskosti, smutku i humoru, fantazie a voňavých dřímánků : ) Moc se těším na další autorovy díla.

25.07.2015 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Při každé další knize Jo Nesbø si připomenu, jak skvěle umí psát. Další HH nezklamal, naopak!

26.10.2023 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Každý jsme jiný, divný, někdo víc, druhý méně... já sama jsem se v jedné postavě viděla také :) Výborná kniha (jako doposud vše od P. Soukupové), snad pro děti, ale dle mého hlavně pro dospěláky :)