asperula asperula komentáře u knih

Vtipný děj, zajímavé postavy. Jenže tak nějak to nebylo tak vtipné, jak jsem očekávala. Možná kdybych nebyla ovlivněná úžasným Staříkem a Analfabetkou, které jsem četla jedním dechem a celou dobu se jen smála. U této knížky to tak nebylo. Někdy nudné pasáže. Příběh vtipný byl, i sympatická postava Anders. Ale dávám 4hvězdy.

15.01.2018 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Dlouho mi trvalo než jsem vůbec začala knihu číst. Měla jsem strach, že s novým autorem už to nebude ono.. ale nakonec mě kniha uchvátila stejně jak předchozí díly.

25.12.2017 5 z 5

Žít feng-šuej v našich podmínkách - Životní rovnováha, duševní harmonie, vyvážené vztahy Žít feng-šuej v našich podmínkách - Životní rovnováha, duševní harmonie, vyvážené vztahy Andrew Alois Urbiš

Knizka se dobre cte, je v ni plno rad, kterymi se ridit. Trochu jsem doufala, ze zde najdu i nejake doporuceni, jak ma vypadat dum ve stylu feng suei, ale spis tam bylo jen, jak vypadat nema.

07.12.2017 4 z 5

Jasná mysl: Získejte zpět svou pozornost, paměť a radost ze života za 21 dní Jasná mysl: Získejte zpět svou pozornost, paměť a radost ze života za 21 dní Mike Dow

V knizce je hodne zajimavych doporuceni, nad kteryma je dobre se zamyslet. Zaujal me recept na ranni davku energie v podobe panaku z kurkumy a pepre. Jsem rada, ze jsem si knizku precetla, i kdyz hodne doporuceni je premrstenych.

07.12.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ackoli nevyhledavam temata z druhe svetove valky, tato knizka se velice dobre cetla a jsem nadsena. Chytlavy, zajimavy dej. Uzasne postavy. Davam pet hvezdicek.

08.10.2017 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

John Green má velice zajímavý a pro mě nový styl psaní. Hrozně dobře se čte a jsem z něj nadšená. I smutné věci umí podat tak, že se nad tím usmívam, i když je mi do breku. Určitě si od něj přečtu další knížky.

04.07.2017 5 z 5

Kúzelné upratovanie: Japonské umenie, ako zbaviť dom neporiadku a nájsť životnú harmóniu Kúzelné upratovanie: Japonské umenie, ako zbaviť dom neporiadku a nájsť životnú harmóniu Marie Kondo

Kniha mě hodně nakopla. Sice jsem nevyhodila úplně vše, co mi nepřináší štěstí, ale pár pytlů to bylo a průběžně se pokoukávám, čeho bychom se mohli zbavit dál. Je pravda, že některé věci jsme tu měli jen proto, že jsme je prostě měli, ale jen zavazely. Taky se mi líbí její způsob skládání oblečení. Jednou si pořídím zásuvkovou skříňku, ale bohužel v obyčejné skříni s poličkama, je to těžko aplikovatelné.

04.07.2017

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Knížka je napínavá, zajímavá. Přesunula jsem se s ní do doby 12. století a něco málo zjistila o životě v tomto období. Řadím mezi jednu z nejlepších, kterou jsem kdy četla.

04.07.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Četla jsem jedním dechem. Vůbec se mi nechtělo od knížky odcházet. Čtivá, napínavá, romantická. Určitě doporučuji

26.01.2017 5 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Z trilogie Game jsem nadšená. Klidně bych brala pokračování. Všechny tři knížky si udržely stejné tempo napětí a četla jsem je jedním dechem.

23.02.2016 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Buzz me nadchl stejne tak jako prvni kniha Game. Cela kniha je poutave psana a dochazi zde k prekvapivym rozuzlenim. Hned se pustim do treti knizky ze serie.

18.02.2016 5 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Po tom, co jsem tolik slyšela o Jo Nesbovi, jsem myslela, že by mohl mít knížky opravdu napínavé. Tak jsem začla od začátku a přečetla jsem si Netopýřího muže. Nebyla to nejhorší knížka, v určitých pasážích opravdu napínavá byla a taky mě zajímalo, jak to dopadne. Takže do děje mě vtáhla. Ale byly tam upřímně dost nudné pasáže, které bych vynechala, ale pak by byla knížka asi třetinová. Váhám, jestli pokračovat ve čtení dalších knížek ze série...

04.02.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

První knížka od tohoto autora a jsem teda nadšená. Sice smutný příběh, ale napsaný tak poutavě a vtipně, že jsem se nemohla od knížky odtrhnout.

15.01.2016 5 z 5

Lady Hamiltonová Lady Hamiltonová Alexandre Dumas, st.

Zpočátku se mi líbil, celkově mě ještě žádný román od Dumase nezklamal. Ale v tomto románu mi přišlo pár věcí nedotažených do konce a v celkovém dojmu mě pak velice rozčilovala jak hlavní hrdinka, tak nedotažený děj. Třeba jen to, že Emma porodila tři děti, o kterých pak dále nebyla už ani zmínka. Co se s nima stalo? To na ně zapomněla jejich matka nebo autor? Potom mě nudily pasáže o průběhu všech bitev a roztržek. Které byly vlastně obsahem celé druhé poloviny knihy.

17.10.2015 3 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Napínává kniha od začátku do konce. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Autoři píšou velice poutavě. Hledala jsem knížku, která se bude podobat sérii Milénium a toto byla výborná volba. Těším se až začnu číst další knihy v sérii Sebastiana.

17.03.2015 5 z 5

Po přečtení Staříka, jsem se na Analfabetku hrozně těšila a byla jsem stejně tak nadšená. Autor je výborný vypravěč a jeho příběhy jsou vtipně nesmyslné. Velice mě knížka nadchla.

05.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha, od začátku až dokonce napínavý děj. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Vůbec nic nemůžete vytušit, jak nesmyslné situace v knize nastávají. Doporučuji.

11.08.2014 5 z 5

Duhový had Duhový had Barbara Wood

Moje oblíbená autorka a opět vynikající knížka. Napínavý děj po celou dobu a čtivý tak, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Doporučuji

10.10.2013 5 z 5

Jak se léčit bez lékaře Jak se léčit bez lékaře Iris Hammelmann

Určitě dobrý pomocník, při běžných nemocech. Líbí se mi alternativní postupy, člověk nemusí hned sáhnout po lécích, ale může využít aromaterapii, homeopatii nebo další zmíněné.

11.09.2013 5 z 5

Noční vlaky Noční vlaky Barbara Wood

Omylem jsem si ji půjčila, protože mám moc ráda autorku, ale zarazilo mě téma. Děj se odehrává za druhé světové války a je tam popisován masakr z Osvětimi. Tomuto tématu se vyhýbám, ale knížka i přesto mě velice zaujala a přečetla jsem ji jedním dechem. Doporučuji

11.09.2013 5 z 5