asam asam komentáře u knih

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Napínavé až do konce. Oddychová četba na dovolenou

14.06.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Milé, oddychové čtení. Nehledejte v ni kdovíjaké moudro, ale užijte si pohody v kavárně, dobrou kávu, křupavé sušenky, prohlídněte si památky v Kodani. Příběh je živý, čtivý. A trochu té romantiky, lásky a sexu taky přežijete.
Navíc mě zaujala obálka, která je rovněž pohodová.

26.04.2022 5 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Jsem na rozpacích. Předesílám, že jsem knížku přečetla až do konce a nenudila se,
Ale – byl to chaos, zmatek. Čtěte pozorně, nebo se budete v ději ztrácet. Několikrát jsem se musela vracet zpět abych neztratila nit a ujasnila si kdo je kdo.
Nechce se mi věřit, že by někdo jednal takovýmto způsobem. Asi by se to dalo řešit úplně jinak.
Tím vás nechci odradit od čtení. Asi jsem čekala více.

13.04.2022 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tato kniha mě nenadchla. Deprese máme kolem sebe dost a já ráda čtu knihy optimisticky laděné. Toto není oddychová kniha.
Co se mi velice líbilo je obálka,

05.04.2022 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Určitě bych ke knize měla připomínky - zbytečně moc příběhů najednou . Adopce sama o sobě je příběh složitý, vztah obou stran se stále musí upevňovat a hlavně stále nehledat co jsme udělali dobře či špatně. Často si rodiče neumí poradit s vlastními potomky, natož s dětmi o jejichž matkách nic nevíme. Chvíli jsem Malku litovala, chvílemi jsem ji nechápala.

31.03.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Trochu zklamání. Některé pasáže jsou rozvleklé, dočetla jsem sice do konce, ale čekala jsem, že děj bude mít větší spád.

25.03.2022 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Začátek svižný - způsob střídání rozhovorů přidal na rychlosti a spádu. Od půlky se to vše zpomalilo a začala mě to docela nudit. Přečetla jsem jenom ze zvědavosti jak to skončí.
Pro mě zklamání.

21.03.2022 3 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Krásné, dojemné, citlivé čtení. V úvodu je uvedeno - historický román - to není historie, bohužel. Podobné věci se dějí i dnes. Kniha mě v této době, kterou právě prožíváme, velice zasáhla. Nemám slov.

04.03.2022 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Strhující příběh. Napětí až do konce. Závěr - naskočí vám husí kůže a chvíli se nemůžete nadechnout.
Skvělý thriller. Doufám, že jen vymyšlený.

09.02.2022 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Děj má spád. čte se dobře. Téma trochu neobvyklé, ale proč ne.
Doporučuji.

03.02.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Neobvyklé téma. Od začátku do konce zajímavé a napínavé. Závěr trochu překvapující, ale jinak se četlo velice pěkně. Děj má spád, A neodložíte, dokud nepřečtete.

28.01.2022 5 z 5

Mazel Mazel Akwaeke Emezi

Zpočátku rozpaky, o co vlastně jde? Ale pak mě to chytlo a nepustilo až do konce. Příběh plný otazníků, plný pravdy, plný odvahy.
Určitě doporučuji.

23.01.2022 5 z 5

Jmenuji se Orel Jmenuji se Orel Romi Grey

Pro děti přínosné. A krásné ilustrace.

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Docela depresivní čtení.

17.01.2022 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Nezklamal. Vždy propracované do detailu a napínavé až do konce

17.01.2022 5 z 5

Sladké poklady české a moravské kuchyně Sladké poklady české a moravské kuchyně Roman Vaněk

radost se dívat na obrázky a ještě větší radost podle toho péct. Vždy se povedlo a chutnalo

Můj odpočinkový rok Můj odpočinkový rok Ottessa Moshfegh

Recenze na obalu knihu vychvalují až do nebe. Já jsem to asi nepochopila. Přesto jsem knihu dočetla do konce--podle návodu Járy Cimrmana - ze zvědavosti, zda je druhá půlka stejně blbá jako ta první---. Byla. Omlouvám se.

17.01.2022 odpad!

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Jedině snad zajímavé prostředí , jinak mě kniha zklamala.

05.01.2022 2 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Toto mě zklamalo. Dívka ve vlaku byl trhák- ale toto se vleklo, rozvláčné, nic neříkající.

28.12.2021 1 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Děj knihy se odehrává v době boje za odstranění rasové diskriminace. Hlavní hrdinky neměly lehký život, musely o své místo na slunci bojovat. Napínavý příběh, plný emocí, smutku, ale i odhodlání poprat se s nepřízní života.
Doporučuji.

17.12.2021 4 z 5