asam asam komentáře u knih

Nikdy Nikdy Táňa Keleová-Vasilková

Oddychové čtení, vhodné na deku k vodě. Nenadchne. ale taky neurazí.

26.06.2023 2 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Milé čtení, rodinný příběh.

26.06.2023 4 z 5

Mojenka Mojenka Olga Stehlíková

Pro mládež knížka velmi prospěšná. Jednak s citem vypráví o bolestech, která se v rodině stávají a pak taky moc pěkné vyprávění o přírodě.

20.06.2023 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Čtu už podruhé a opět se směji i nahlas.

26.05.2023 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Opravdu dost rozvleklé a často jsem se ztrácela mezi jmény, kdo je kdo a kde se zrovna tahle postava tady vzala. Závěr trochu rozpačitý.
Přesto jsem to dočetla až do konce . I když 700 stránek je na mě dost

22.05.2023 3 z 5

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Kniha je poutavým vyprávěním o lásce, odvaze a nejvyšší lidské oběti. Určitě si ji přečtěte. Doporučuji.

09.05.2023 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Pět hvězdiček je málo. Strhující příběh podložený skutečnými událostmi.
Doporučuji.

01.05.2023 5 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Na základě svých vlastních zážitků vypráví autor neuvěřitelný příběh malého chlapce, který se skrývá na půdě a čeká na příchod svého otce. Každá stránka knihy je kouskem života malého chlapce v polském židovském ghettu. Smutný osud, ale z každé stránky na vás dýchá odvaha, naděje.
Kniha je určena pro děti od 10 let a určitě u knihy vydrží až do konce i jejich rodiče.
Doporučuji.

18.04.2023 5 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Napínavé čtení, až do konce. Nenechte se odradit velkým počtem stránek. Když se začtete, nemůžete jen tak přestat.

15.04.2023 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Dojemný příběh, plný emocí. Málokdy se mi stane, že se do příběhu tak ponořím až mi tečou slzy. Kniha mi zůstane v paměti.

01.04.2023 5 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Neuvěřitelný příběh. Podle skutečných událostí. Kniha určená pro mládež, ale i pro dospělé.

25.03.2023 4 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Mnoho postav a někdy jsem ztrácela souvislost- kdo ke komu patří. Ale to je asi jen mojí nepozorností při čtení
Oddychové čtení.

22.03.2023 4 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Limonáda. Ale proč bych si nepřečetla oddychový příběh. Docela se mi to líbilo, má to spád a trocha té romantiky se také snese. Dokonce si asi budu hledat další díly, abych ty sestry dobře poznala všechny.

17.02.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Zklamání, Sice jsem dočetla / málokdy vzdávám/, ale vůbec mě kniha neuspokojila.

06.02.2023 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Překombinované, zdlouhavé. Místy to ani nedávalo smysl. Překombinované. Přečetla jsem jenom z úcty k autorovi. Ze série asi nejslabší díl,

26.01.2023 3 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Jsem stálá příznivkyně DB. Tento počin vydat knihu na podporu "Prales dětem" velmi oceňuji. Děkuji i autorům, že se podíleli na této akci. Povídky jsou čtivé, milé. Přeji Danovi, ať má hodně takovýchto dobrých nápadů. A ráda je podpořím.

17.01.2023 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Silný příběh na který dlouho nezapomenu.

04.01.2023 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Jsem na rozpacích. Čtení o schopnostech slonů mě zaujalo, věštění už vůbec ne a
pátrání po zmizelé nemělo konce. Kniha mě zklamala.

14.12.2022 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Trochu pomalejší rozjezd, ale pak vás to chytne a nepustí. . Ponaučení pro mě, které z knihy vyplynulo - jdi tvrdě za svým vysněným cílem a snaž se proto udělat co nejvíc.

27.11.2022 5 z 5

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Richard Askwith

Dosud jsem neměla ani tušení o této ženě. Obdivuji její vytrvalost, odvahu a sílu vydržet všechna příkoří, kterým musela čelit. V jejím životě je celá historie našeho národa - první republika, nacisti, komunisti - v každé době se musela porvat s osudem.
Překvapilo mě , že osudy této ženy zpracoval anglický spisovatel. V české literatuře jsem o ní nikdy nečetla. / možná, že je to moje chyba/
Určitě doporučuji .

18.11.2022 5 z 5