asam asam komentáře u knih

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Některé povídky nemůžu vymzat z paměti. Opravdu horor.

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Četla jsem už před časem a velmi často si na tuto knížku vzpomenu. Moc pěkné čtení a neotřelá zápletka.Vždy, když si pouštím od někoho půjčené DVD si se mi tento příběh vybaví . Co kdyby?..........?

Frajeři Frajeři Ben Mezrich

Zajímavé čtení, kdo z nás se dostane do burzovního světa a to ještě v Japonsku????

Židovský policejní klub Židovský policejní klub Michael Chabon

Dlouho jsem tomu nemohla přijít na chuť, ale pak mě to chytlo, doporučuji k přečtení

Pomalý muž Pomalý muž John Maxwell Coetzee

J.M.Coetzee - nositel Nobelovy ceny za literaturu z roku 2003
cituji z jedné recenze: "Je to nádherný příběh na odporné téma".

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Skvělá kniha, vřele doporučuji.Velice často si na ni vzpomenu. Hrůza a děs, ale přečtete / i když nechcete/ až do konce

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Velice čtivá kniha.strhující děj. Film nemůže být nikdy stejný jako kniha, přesto se mi líbil také.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Znovu jsem se do ní pustila, po shlédnutí filmu a i když znám děj, přesto je to znovu napínavé . Jedná se určitě o klasiku americké literatury a i naše doba má k tomu co říci. Potvrzuje Balzakova slova" V pozadí každého velkého majetku je zločin"

Blázinec Blázinec Régis Jauffret

kniha byla oceněna francouzskou literární cenou Femina 2005,
pro mě to ale žádný mimořádný prožitek nebyl.

30.11.-0001 2 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

cituji "Jen člověk se zcela zatrvzelým srdcem se může ubránit dojetí "...Glamour

Cesta na Mars Cesta na Mars Eric Idle

Kdo má rád Monty Pythony tak je pro něj povinnost si toto přečíst. Vřele doporučuji.

30.11.-0001

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymista byla první knížka, kterou jsem od autora přečetla a opravdu mě oslovila velmi pozitivně.
Později jsem od něho přečetla vlastně všechno co u nás vyšlo, ale Alchymista vede.
Na každé stránce moudrost

Chlapec stále nezvěstný Chlapec stále nezvěstný John Searles

Než začnete číst, dejte své rodině a známým vědět, že si berete volno, protože se od knihy nebudete moci odtrhnout, radila prvním čtenářům americká kritika.
Já s tím plně souhlasím a vřele doporučuji.

O čem sní ženy 1 O čem sní ženy 1 Olga Sommerová

použiji citát z knihy
"„Můžeme mít manžele, děti, rodiče,ale pokud nemáme přítelkyni, není náš život úplný. Každá žena by ji měla mít“
Važte si svých věrných kamarádek.

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

opravdu brutální, ale přitom úžasný román. Ani se nechce věřit, že je to pravdivý příběh prožitý za jediný lidský život. Je v tom i spisovatelova osobní zpověď.
Ivan Klíma své pocity shrnul do jedné věty: "Je to román, jaké se už dnes nepíší."