Chlapec stále nezvěstný

Patnáctiletý Dominick se ničím neliší od ostatních dospívajících kluků – s kamarády si rád popovídá o autech, ale hlavně touží konečně objevit zapovězený svět erotiky a sexu. Zamiluje se do otcovy tajné milenky Edie. Když ale Dominickův otec zjistí, že Edie s ním čeká dítě, opustí ji. Dominick se rozhodne, že se o Edii a o svou nevlastní sestru postará sám......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6312/chlapec-stale-nezvestny-6312.jpg 4.155

Vydáno: , Metafora

Boy still missing, 2001

Kniha Chlapec stále nezvěstný

ZUZANA-123
12.09.2021

Tahle kniha byla napínavá až do samèho konce.

osuška
08.08.2021

Napínavý, ponurý příběh dospívajícího chlapce. Autor v knize vyjadřuje spoustu zajímavých myšlenek. Druhá kniha od tohoto autora, co jsem četla, obě nenápadné, přesto skvělé.

aydam
05.06.2021

Svéráznému Dominikovi budete jistě po celou dobu držet palce.
Příběh o lidech z okraje společnosti. O tom, že čestnější může být prostitutka, než-li policista.

"Máma a Marnie vždycky vyprávěly, že člověk někdy přemýšlí srdcem a někdy hlavou. A často to jde proti sobě. Ale ani jedna z nich se nikdy nezmínila o duši."

Kepida
04.04.2021

Knížka si mě vybrala v antikvariátu. Neznala jsem autora, nevěděla o ní nic..Jsem moc ráda, že mě zasáhla nejen tím pádem z police. A jednu myšlenku z ní mám pořád v hlavě, s různou intenzitou se vrací. Ještě se mi to u žádné knížky nestalo.

Roubas
12.09.2019

Stejně jako u předchozích dvou románů, které jsem od pana Searlese četl i tady je hlavní výhodou neotřelá hlavní postava, které je obyčejná, se všemi strachy a naivitou (zde hlavně z důvodu mládí), která si ale čtenáře získá naprosto bez problémů i přes velké množství kotrmelců, chybných rozhodnutí jen z čistého šlechetného, čistého, ale bezpochyby naivního záměru. Výborně pracuje se zločinem jako s kulisou a ne hlavním motivem. Jediné s čím mám problém je spoiler na zadní straně obálky. Za to bych vzal možná kladívko na prstíčky.

verka5083
25.01.2019

Velmi napínavá kniha , která je velmi čtivá a dost zajímavá. V životě by mě nenapadlo,že by se něco takového mohlo stát ve skutečném reálu. Nemohla jsem knihu dát z ruky, musela jsem vědít,jak celý příběh dopadne.

Pepina19
16.01.2019

Velice čtivé, poutavý příběh a sympatický Dominik, který to nemá vůbec jednoduché a i když dělá "špatné" věci, nepřijdou vám vůbec špatné !

Chytuš
04.12.2018

Takové příběhy mám ráda. Nečernobílé. O vině. Taky trochu o trestu. O chybách, kterých se dopouštíme. O tom, jak jim čelit. O lásce. O osudových ženách - o matce, o první sexuální bohyni pro patnáctiletého kluka, i o první skutečné, hluboké lásce. O životě. A taky trochu o osudu.
"Myslím, že existuje něco jako osud. Věci, kterým nerozumíme. Dávají nám určité šance. Kdoví, co se za nimi skrývá?"
Po úplném dočtení oceňuji skvělý název celé knížky. Je to takový dvoj až trojsmysl, nezvěstný chlapec dvakrát zmíněný v knize, kdy tato skutečnost má význam pro děj (o tom tu teď nebudu spoilerovat). Pro mě je ale nejsilnější třetí význam - přerod chlapce v muže. Na konci knihy už Dominik prostě není tím chlapcem, kterým býval... Velmi, velmi dobré, skvěle napsané. John Searles zkrátka umí.