asam asam komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z mých nejoblíbenějších. Krásná čeština, vtipné narážky, elegance Moc ráda se k ní vracím

09.08.2011 5 z 5

Tokio Tokio Mo Hayder

Nejsem expert na tento žánr, ale četla jsem s napětím.Od začátku do konce vás děj udržuje v napětí. Doporučuji.

24.07.2011 5 z 5

Rabi Rabi Noah Gordon

Ráda čtu rodinné kroniky, ráda čtu židovské autory, proto tuto knihu doporučuji.Autor je velice dobrý vypravěč.

14.07.2011 5 z 5

Přes matný sklo Přes matný sklo Petra Hůlová

Můj názor - Jeden ze slabších románů této spisovatelky.

14.07.2011 3 z 5

Udělej si ráj Udělej si ráj Mariusz Szczygieł

Velice zajímavý pohled Poláka na nás Čechy. V mnohém s ním souhlasím, občas se za nás trochu stydím, ale určitě doporučuji k přečtení .

12.07.2011 5 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

Nedočetla jsem. Asi nebyla k tomu ta pravá chvíle. Venku krásně, všechno kvete a proti tomu boj s nemocí. Taky mi vadil styl psaní - bez velkých písmen - rušilo mě to v soustředění.

20.06.2011 3 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Anotace je asi z čtenářského deníku žáka ZŠ, ale nechť.
Taky jsem na této literatuře vyrostla. A s jakým napětím jsme četli.

01.06.2011 4 z 5

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

Mnoho povyku pro nic. Přečetla jsem, ale jen proto, že jsem neměla nic jiného po ruce. Ztráta času.
Cituji: A rozuzlení jsou doslova šokující.......Šokující je celá knížka, nejen rozuzlení. Už nikdy více.

31.05.2011 1 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Přečteno několikrát. Lepší knížka než film i když Polanski jako režisér nezklamal a Adrien Brody do toho dal taky kus sebe. Já mám raději knížku, kde si to můžu vychutnat podle svého.

28.05.2011 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Skutečný strhující příběh. Neuvěřitelná síla a vůle člověka dosáhnout svobody.
Kniha vyšla v roce poprvé v roce 1956 v Londýně a stala se téměř kultovní knihou.

27.05.2011 5 z 5

Ten večer Ten večer Susan Minot

Téma sice silné, ale knížka mě nenadchla. Ani jsem ji nedočetla.

02.05.2011 2 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Já si myslím, že to patří ke klasice sci-fi.

05.04.2011 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Velice zajímavé.Kniha o lásce, toleranci, pochopení.
Představte si, že zjistíte, že váš manžel, kterého milujete, se cítí a chce být ženou. Smiřte se s tím, že nemáte manžela, ale kamarádku. To chce opravdu velkou dávku porozumění a tolerance.

05.04.2011 5 z 5

Pravidla směšného chování Pravidla směšného chování Emil Hakl (p)

Každému doporučuji.Obyčejný člověk, obyčejné příběhy, ale věrně barvitě s humorem vyprávěné, zaujmou a máte pocit, že to můžete prožívat společně. Nejvíc mě dojala / až k slzám/ kapitola o umírajícím otci. Nedávno jsem prožila něco podobného s maminkou - smrt blízké osoby je bolestivá i pro tvrdého chlapa. Moc panu Haklovi děkuji za silný zážitek při četbě.

21.03.2011 5 z 5

Ruská konkubína Ruská konkubína Kate Furnivall

Knížku jsem přečetla, ale chvílemi jsem měla dojem, že čtu červenou knihovnu. Což není můj šálek......

14.03.2011 3 z 5

Obyčejní lidé Obyčejní lidé Judith Guest

Přiznávám, že jsem tuto knížku nedočetla. Dlouho jsem nevěděla oč tu běží,a kdo je kdo..,Prostě mě nezaujala.

02.03.2011 2 z 5

Klec pro majáky Klec pro majáky Mike Perry

Obdivuji obrovskou odvahu a sílu člověka podstoupit přeměnu a vrátit se do skutečné identity, která mu byla vložena od narození, odvaze čelit všem nástrahám okolního světa, překonat strach z případného zklamaní. Tato kniha je upřímná, otevřená zpověď transsexuála,který to dokázal. Doporučuji.

19.02.2011 5 z 5

Matky po e-mailu Matky po e-mailu Jiřina Šiklová

Vztah dcera-matka je vždy komplikovaný, hlavně v pubertě.
Tato knížka se ale věnuje jinému období lidského života a to stáří. Nedá se číst jako beletrie, jedním dechem -o každé kapitole je třeba přemýšlet, .Domnívám se, že by to měla být snad povinná příručka pro rodiny, kde maminky i otcové jsou nemocní nebo už na sklonku života.Byla bych ráda, kdyby si ji jednou moje děti přečetli.

14.02.2011 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Četla jsem s obrovským napětím a dojetím.

14.02.2011 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Román, připomínající osobnost otce genetiky Johanna Gregora Mendela, prolínající s napínavým, až detektivním příběhem vědce Benedicta Lamberta jsem přečetla jedním dechem. Někde jsem pravda v genetice trochu bloudila, ale knížka stála za to. Moc doporučuji.

08.02.2011 5 z 5