O čem sní ženy 1

Tato knížka není pouhým přepisem úspěšného dokumentu O čem sní ženy, který byl natočen v roce 1999 pro Českou televizi ve filmové společnosti FEBIO. Je záznamem celých rozhovorů z natáčení, z nichž byla do filmu zakomponována jenom část. Autorka poprvé vstupuje na literární pole s dokumentárním textem, ale bez nástrojů své profese - obrazu, zvuku, střihu a hudby. A opět s invencí, pochopením a láskou. výsledkem jsou autentické - někdy dojemné, jindy drsné příběhy žen, které otevřeně svěřují svůj intimní životní příběh. V každém sděleném osudu (včetně osudu autorky) můžeme rozpoznat vlastní prožitou zkušenost, objevit sounáležitost s jinými lidskými příběhy a dobrat se v osobní katarzi k dalšímu poznání sebe sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/5899/o-cem-sni-zeny-5899.jpg 4.389
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Sláfka

Kniha O čem sní ženy 1

Jana283
17.08.2018

Knížky paní Sommerové mi osvětlily mnohé o tom, co to znamená být ženou (nikoli feministkou). A že věci, které mne trápí, bolí nebo se za ně stydím, jsou běžnou součástí ženských životů a osudů.

Chesterton
24.07.2018

Dokumentární tvorba Olgy Sommerové mě velice baví. I přesto, že je prodchnuta feminismem v podobě se kterou nedokážu souznít. Přesto, že jsem dokument viděla, přečetla jsem si se zájmem i knihu. Určitě rozšířila moje barevné vidění světa o další odstíny :)

oladnb
15.07.2017

Několikrát jsem knihu v knihovně převracela, zda půjčit či ne. Nebyla jsem si jistá, zda mě osloví styl psaní v podobně rozhovorů. Oslovil mě velmi. Zkušenosti, trápení a radosti žen kolem padesáti byly pro mě velmi zajímavé a poučné a to jsem o více než 20 let mladší.
Chystám se přečíst další autorčiny knihy.

StihOMam
14.03.2017

Když si člověk přečte o trápení druhých v takové míře, cítí se najednou šťasten a vděčen za všechno, co ho obklopuje.

Ronny
06.11.2012

Všechny knihy Olgy Sommerové na téma o čem ženy sní, nesní nebo o čem sní muži, jsem s velkým zájmem přečetla a všechny mají místo v mé knihovně. Pokud si ty příběhy dobře vybavuji, je to už pár let zpátky, jednalo se o ženy (a muže), ale především to byly příběhy žen, které už něco prožily, byly zhruba v mém věku, a tím si vysvětluji, že mne oslovily - a v této databázi jsme na ně našla jen málo pozitivních ohlasů. Protože zde většinou jsou mladší čtenáři. Každý příběh je jiný, ale je to čtivé a pravdivé a velmi mne to oslovilo.

asam

použiji citát z knihy
"„Můžeme mít manžele, děti, rodiče,ale pokud nemáme přítelkyni, není náš život úplný. Každá žena by ji měla mít“
Važte si svých věrných kamarádek.

Olga Sommerová
česká, 1949