asam asam komentáře u knih

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Toto mě zklamalo. Dívka ve vlaku byl trhák- ale toto se vleklo, rozvláčné, nic neříkající.

28.12.2021 1 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Děj knihy se odehrává v době boje za odstranění rasové diskriminace. Hlavní hrdinky neměly lehký život, musely o své místo na slunci bojovat. Napínavý příběh, plný emocí, smutku, ale i odhodlání poprat se s nepřízní života.

17.12.2021 4 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Autor opět nezklamal. Velice čtivý román. Je tady vše, napětí, láska, dobrodružství.

30.11.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

5 hvězdiček je málo. Nádherný příběh, který ve čtenáři dokáže vyvolat vlnu emocí, od lítosti po radost. Vezme je to za srdce.

10.11.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moc pěkně a věrně zpracované osudy lidí. Všechny si zamilujete a sdílíte s nimi jejich denní problémy a všechny útrapy, které jim život způsobil. Autorka velice citlivě a přitom pravdivě líčí život na polsko -českém území se všemi klady i zápory.
Doporučuji. A těším se na další pokračování.

04.11.2021 5 z 5

Transsibiřská odysea: Po stopách legionáře Jana Kouby Transsibiřská odysea: Po stopách legionáře Jana Kouby Ina Píšová

Bez příkras popisuje nejen historii, ale i dnešní pohled na Rusko.
Hrdinství legionářů by mělo být více ceněno.

26.10.2021 5 z 5

Hlavně o mamince Hlavně o mamince Arnošt Goldflam

Milé čtení plné lásky k mamince.

14.10.2021 4 z 5

Světla jihu Světla jihu Nina George

Kniha mě moc nenadchla.

14.10.2021 2 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Pár stránek, přečteno za odpoledne, ale musíte na to myslet i dlouho po přečtení. Já hlavně špatně usínala.

05.10.2021 4 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Kniha plná romantiky, ale naleznete zde tajemství, napětí a dokonce i prvky detektivky.
Oddychové čtení, pěkně se čte. Doporučuji.

20.09.2021 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Kniha o vztazích mezi lidmi, o vzájemné toleranci - to že se děj odehrává většinou na ledě není podstatné. Moc pěkné, místy smutné čtení.

29.08.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Autor mě zatím vždy pobavil. I tato knížka je velmi vtipná. Leckde poznávám sebe i své přátele - s humorem.

29.08.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Tak toto bylo o mnoho lepší /oproti I. dílu této série Krev na sněhu/.
Napínavé, dobře prokreslené postavy - opět Nesbø jak ho známe.

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Něco nového v autorově díle, ale trochu moc překombinované. Chvílemi jsem nevěděla kdo je kdo a o co vlastně kráčí. Přesto jsem vydržela až do konce.
Nenechám se odradit, autorovi věřím a zkusím II díl této série.

Noční host Noční host John Lutz

O autorovi jsem četla samou chválu - tak jsem to zkusila. Není to nic světového, ale číst se to dá.

28.08.2021 2 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Oddechové čtení - vhodné tak na pláž u rybníka.

28.08.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Docela mě z toho běhal mráz po zádech. Co by, kdyby ....bylo tak blízko.

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Historický román z doby II. světové války. Trochu jiný pohled. Sousedé udávají sousedy, nikdo si není ničím jistý, nikdo není v bezpečí. Přesto se najdou opravdoví hrdinové, kteří chtějí pomoct. Příběh, na který jen tak nezapomenete. Zpracováno tak opravdově, že ani nepochybujete, zda se to mohlo stát či ne.

22.06.2021 5 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Nádherně zpracovaný román, Dojemný příběh. Hon na kulaky, vysídlování obyvatelstva. Budování kolchozů v drsné přírodě. Boj o přežití si těžko v dnešní době dokážeme představit.
Rozhodně doporučuji a těším se na další autorčina díla.

22.06.2021 5 z 5

Horečka nad ránem Horečka nad ránem Péter Gárdos

cituji z knihy a na 100% souhlasím.
" Horečka nad ránem je dojemná, veselá, bláznivá, groteskní a neuvěřitelná love story, která se skutečně stala!

28.05.2021 5 z 5