Arya26 Arya26 komentáře u knih

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Příjemné poutavé čtení. Tentokrát se jednalo spíš o ,,slaďárnu´´ z prostředí střední školy. Musí se ale nechat užasný styl psaní Kerstin Gier. Píše napínavě, vtipně a s nadsázkou. Drahokamy možná měly trochu lepší dějovou linku v podobě cestování časem. Zajímá mě co nám Liviny živé sny ještě přinesou. Nicméně se mi to hrozně líbilo a ukrátilo mi to čtyřhodinovou cestu autobusem.

23.05.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Velké množství lidí si tuto knihu velmi chválí. Mě ale trochu zklamala. Čekala jsem něco trochu víc. Nějak jsem se nemohla začíst. Hodně mi to připomínalo YA co jsem už někdy četla. A ten trojúhelník - prostě klišé. Já nefandím ani jednomu představiteli, protože mě ani jeden z nich ničím nezaujal. Na konci knihy si mohla Caleana odpustit to s tím Dorianem. Proč si s ním něco vůbec začínala, když věděla, že s ním být nemůže a teď mu zlomila srdce. Caleana mi sama chvílemi neseděla. Nebudu předpojatá, i když mi první díl nesedl, přečtu si další, protože tohle jak počítám bude teprve rozjezd.

23.05.2017 3 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Knížka mě velmi překvapila, byla velmi čtivá a svižná. Příběh byl velmi napínavý a pohrával si s námi až do úplného konce.

03.05.2017 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Tato knížka byla velmi zvláštní a plná fantazie. Nejvíc mě bavil začátek a konec knížky. Prostředek byl ale trochu zmatený a začal do sebe zapadat až na konci. Přesto se mi tato knížka líbila, ale čekala jsem od ní trochu něco jiného.

03.05.2017 3 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Na začátku druhé části série Mortal Instruments jsem si myslela, že budu velmi zklamaná. Od pátého dílu došlo k návratu na staré vyjeté koleje, a příběh mě neuvěřitelně bavil. Šestý díl se mi ze všech knížek od Cassandry Clare, které jsem zatím četla, líbil úplně nejvíc. Ke konci jsem se už jenom modlila, ať to nedopadne jak to vypadá, nakonec to skončilo úžasně :) ! Věc co se mi nelíbila - Maia sakra příjde o kluka, opláče ho a na konci knížky se už tahá s dalším. Maia mi nikdy k srdci nepřirostla, ale tohle mi tam absolutně nesedlo. Bylo to nádherné, jenom lituju, že jsem si dřív nepřečetla Pekelné stroje, na ty jsem teď hrozně natěšená.

14.04.2017 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Zklamání měsíce! Po úžasných prvních třech dílech jsem byla nadšená. Příběh byl originální, čtivý nápadity a pořád se něco dělo. V městě ze skla autorka defacto uzavřela hlavní linii příběhu a jak se zdá, potřebuje ze série vytřískat ještě nějaké ty peníze. Jsem vážně znechucená, Cassandra Clare mě vážně zklamala. Příbeh této knížky byl úplně o ničem. Jace se choval jako ufňukaný bulánek, Clary místy jako slepice nejvyššího kalibru. Jediné co mě tlačilo k dočtení bylo mé těšení, až se zase ,,setkám´´ s Magnusem. Ten tam skoro nebyl, nakonec to vcelku zachraňoval Simon. Shrnutí děje této knížky - Řešily se vlastně jenom vztahy, hlavní zápletka skoro žádná. Někdy jsem si přála, aby autoři pokračovali dál v mých oblíbených již ukončených sériích, díky tomu aspoň vidím jak by to vypadalo, jsem jim za to vděčná. Přemýšlela jsem mezi dvěmi nebo třemi hvězdami. Dát tomu dvě hvězdy mi bylo vcelku líto, se vzpomínkou na minulé díly tomu ještě dávám šanci...

29.03.2017 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Město ze skla se mi zatím nejvíc líbilo z prvních tří dílů smrtících nástrojů. Jde vidět, že všechny naše postavy prošly od prvního dílu velkou přeměnou a chovají se podstatně jinak než na úplném začátku. V prvních dvou dílech jsem moc nemusela Simona, které se ale v této knížce úplně úžasně zachoval, překvapilo mě že se choval hrozně hrdinsky. Musím mu dát palec nahoru. V této knize se defakto uzavřelo hlavní téma příběhu - dostat Valentýna, a tak jsem zvědavá, jakým způsobem bude vyprávění pokračovat. Taky se pěkně vyřešil vztah Clary+Jace, jsem za to ráda, prostě k sobě patří. K části, kde si lovci hledali své spolubojovníky z řad podsvěťanů, mě napadá jen jeden komentář - Dobře ty Aleku :D !
Tuto sérii vážně miluju a netuším co budu dělat po jejím dočtení!

26.03.2017 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Od této knížky jsem čekala něco ve stylu seriálu iZombie, nebo něco na ten způsob, ale byla jsem vcelku zklamaná. Příběh mi připadal hodně chaoticky napsaný a někdy jsem absolutně nevěděla o co go. Na druhou stranu byla knížka originálí, ale určitě bych neprohlásila, že se jedná o nejlepší urban fantasy desetiletí. Celou dobu jsem čekala na to, až se dozvím něco o Nightingalovi a o záhadné služebné Molly, která vlastně za celou knížku nic neřekla. Samotný ,,kriminální´´ děj mi nepřipadal až natolik zajímavý. První díl byl asi jenom takovou ochutnávkou, slyšela jsem, že druhý díl je daleko lepší, proto mu dám šanci.

05.03.2017 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Úžasná kniha s originálním příběhem a milými postavami.

18.02.2017 5 z 5

Běsnění Běsnění A.G. Howard (p)

U některých prekvelů a nebo povídek napsaných ke knižní sérii máte ten pocit, že by jste se bez nich i obešli a jsou spíše taháním úspor z fanoušků. To ovšem není případ Běsnění..... Myslím si, že je to čtenářská povinnost pro všechny milovníky Howardové. Děj se skládá ze třech povídek (Kluk v pavučině, Můra v zrcadle, Šest nemožností) z toho první dvě jsou spíš doplňky a popisují momenty, které jsme předtím jaksi nemohli zažít a to z jiného úhlu pohledu. Třetí je spíš o Alyssině budoucnosti, jak té lidské se Zachem, tak i v roli šílené podsvětnické vladařky po Morfeově boku. Ta se mi ze všech líbila nejvíce. Díky této knize jsem po dlouhé cestě konečně dospěla k poznání, proč byl právě obyčejný a lidský Zach pro Alyssu tak nezbytný, když měla k dispozici originálního a neobyčejného Morfea. Zacha jsem delší dobu neměla ráda a nemohla jsem si k němu jako k postavě najít cestu, teď jsem ho i ,,možná´´ začala mít i ráda, ale stále stojím na opačné straně propasti, jejíž okraje se aspoň přiblížili k sobě. Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že nakonec přeci jenom definitivně zvítězil Morfeus, protože získal Alyssu a její srdce navždy.

27.12.2016 5 z 5

Tento díl mi vzal dech. Jde vidět, že příběh nabírá obrátky. Kruh se začíná uzavírat, vše neodvratitelně spěje ke poslednímu dílu. Byla jsem nešťastná z Brumbála, který pro mě byl srdcem Bradavic. Postava Snapea se začala rozvíjet a musím nesouhlasit, část s princem dvojí krve byla podle mě velmi přínosná. Snad poprvé mě bavily hodiny lektvarů s Křiklanem, doufám, že zůstane na místě učitele lektvarů. Museli jsme se také rozloučit s našim chlupatým pavoučím kamarádem který nám všem bude ,,chybět´´ , sbohem Aragogu! Moc mě také potěšil Lupin s Tonksovou a Fleur mě upřímně zaskočila. Od čtvrtého dílu byla každá kniha víc temnější, ale až teď si Harry uvědomil, že se sám musí Voldemortovi postavit a z chlapce, který přežil se musí stát mužem, který přežije.

03.12.2016 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Nekonečný příběh jsem viděla jako film, když jsem byla velmi malá. Nemohla jsem odolat a nepřečíst si knižní předlohu. Tu bych přirovnala k Malému princi, jelikož obsahovala spoustu mouder a skrytých poselství. Nic dobrého nedokáže existovat bez toho špatného a naopak. Tak to je, a tak to má i být. Byl to krásný magický příběh plný ponaučení a to se mi na této netradiční knize tak líbilo :) !

03.12.2016 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

No, i když bych měla patřit mezi cílovku, tak postupně zjišťuju, že z YA odrůstám. Většina knihy bylo jen vleklé lovestory, musím ale vyzvednout ten konec. Jelikož mi knížka přišla na oddech vhod dávám ji 3 hvězdy, ale nečekejte nějaké mistrovské dílo, prostě jen fantasy pro náctileté holky. Nejde vůbec o žádné epické fantasy jako od Tolkiena a nebo Martina.... Nehluboký děj, ale 100% lásky

14.11.2016 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Fénixův řád, nebyl podle mě zrovna ten nejlepší díl Harryho Pottera, který bych si ihned představila. Harry mi chvílemi hrál na nervy, ale chápu, že za to vlastně ani nemohl. V tomto díle začal příběh strmě nabírat temný nádech. Přišla jsem o hromadu věcí, které jsem na Bradavicích milovala. Přesto nejde knihu hodnotit jinak než 5. Je ale velice pozoruhodné, jak zpočátku jednoduchý příběh o malém klukovi nabírá na hloubce a rozměrech a nenápadně se čtenáři vryje do kůže, aniž by si toho všiml. Nevím co budu dělat až Harry Pottera dočtu.

11.11.2016 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

No nemůžu si pomoct ale 1/2 pro mě byla trochu horší, ale potom se příběh rozjel. Řekla bych, že Harryho život začíná být těžší a bylo mi ho až líto. Na začátku přišel o nejlepšího přítele (s kterým se zase našli) a celou dobu musel čelit smrtelné výzvě. Jsem ráda, že do příběhu vstoupil Sirius, který vlastně do jisté míry nahrazuje Harrymu ztracené rodiče. Paradoxně se mi nejvíc líbila závěrečná pasáž s Voldemortem, ve filmu mi připadala ochuzená. Naštěstí pro mě si ty novější díly od čtyřky moc nepamatuju, a tak mě nakonec rozuzlení překvapilo :)
O svém hodnocení se nemusím zmiňovat - to je všem jasné :D

30.10.2016 5 z 5

Když se zamýšlím, tak se mi zatím nejvíc líbil Vězeň z Azkabanu. Příběh se začal rozvjíjet a dostávat trojrozměrný nádech. Šíleně jsem si oblíbila postavy Siriuse Blacka a Remuse Lupina. Určitě by byly zajímavé třeba nějaké povídky ze školních dob Harryho rodičů. Příběh nemůžu hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček.

30.10.2016 5 z 5

Princ Lestat Princ Lestat Anne Rice (p)

Jeahyun : Na Interview navazuje kniha Upír Lestat. Další ,,jakž takž´´ do češtiny vydaný navazující díl je Upír s tváří anděla. Bohužel knihy Anne Rice nejsou všechny přeložené do češtiny a ještě k tomu různě na přeskáčku. Princ Lestat je zatím nejnovější. Neboj i tak pochopíš děj, jsou to úžasné knihy :) !

22.10.2016 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tajemná komnata mě bavila snad ještě víc než Kámen mudrců. Příběh je zábavný, čtivý a dobře napsaný - ideální oddechovka. Chvílemi jsem se vážně ztotožňovala s Hermionou a říkala jsem si, sakra nejsem to já?! Doporučuji ji všem od 9 až do 99 (a starším :D).

16.10.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ke knize jsem se dostala paradoxně až v 15 letech. Zdá se mi že má věkovka teď zažívá velké boom okolo Harryho Pottera - to byl i jeden z důvodů proč jsem si ho taky přečetla. Jako malá jsem milovala ty filmy, chodila jsem asi tak do první třídy a Harry Potter byl pro mě chvílemi jako horor :D .
Kámen mudrců se mi skvěle četl, byla to jednoduchá knížka pro mladší čtenáře. Nevím jak ji mám hodnotit. Kdybych ji objevila před 2 lety, tak bych tím byla posedlá. Moc se mi to líbilo, roztomilý magický příběh, plný přátelství, odvahy a moudrosti. Nakonec se asi přikloním k čtyřem a půl hvězdičkám (zaokrouhleně 5).

10.10.2016 5 z 5

Co jsem si nadrobil aneb Sypání ptáčkům Co jsem si nadrobil aneb Sypání ptáčkům Rudolf Křesťan

Ke knížce jsem se dostala jen díky tomu, že jsme si měli jako povinnou četbu přečíst nějaké fejetony od Křesťana. Knížka mě celkově překvapila, protože mě moc pobavila a líbil se mi moc autorův styl psaní - inteligentní smysl pro humor a hra se slovy. Určitě si od něj něco zase přečtu. Také se mi líbilo, že fejetony byly krátké, a tak se dobře četly třeba cestou v autobuse nebo na zastávce.

07.10.2016 5 z 5