Princ Lestat

V Princi Lestatovi, dlouho očekávaném návratu do říše Upířích kronik, znovu ožívá neodolatelný svět duchů, nejstarších a nejmocnějších sil mezi nebem a zemí. Tam patří i nezkrotný, neviditelný Amel, jehož žízeň po lidské krvi ohrožuje nesmrtelné nemrtvé po celém světě. Anne Riceová pokračuje tam, kde před více než čtvrt stoletím v mimořádně působivé Královně prokletých a Upíru Lestatovi skončila, aby vytvořila nový výjimečný okruh duchů a sil – postavy, legendu a tradici všech Upířích kronik. Román se přesouvá ze současného New Yorku a západního pobřeží USA do starověkého Egypta, Kartága ve třetím století, Říma čtrnáctého století a renesančních Benátek. Pohybuje se mezi světy a bytostmi všech Upířích kronik – nevynechá Louise de Pointe du Lac; věčně mladého Armanda, jehož tvář patří Botticelliho andělu; hovoří o Mekare a Maharet; Pandoře a Flaviovi; Davidu Talbotovi, upírovi a hlavním zástupci utajované Talamasky; neopomene pravé tisícileté dítě Maria a přidá spoustu nových podmanivých nadpřirozených postav. Ti všichni se setkávají v tomto obsáhlém, barvitém, ambiciózním románu, aby nakonec povstali a vypátrali, kdo (nebo co) je hlas, a odhalili, po čem touží a proč… Zdánlivě nepřítomnou ústřední postavou, všemi postrádaným potulným hrdinou je nebezpečný rebel, psanec a naděje nemrtvých – okouzlující princ Lestat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269947/princ-lestat-Ul6-269947.jpg 3.421

Upíří kroniky 11.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Práh

Prince Lestat, 2014

Kniha Princ Lestat

martina1199
09.03.2018

Anne Rice v plné síle. Příběh splétaný z osudů prastarých, starších i mladých krvesajů, kteří všichni stanuli na osudové křižovatce, kdy jejich prazáklad - bytost, která je všechny stvořila, stále tvoří a navždy spojuje - po tisíciletích nevědomí procitne. Bude to znamenat konec celého upířího rodu? Nebo se tento Lid měsíce a hvězd vydá společně jinou, společnou cestou a konečně se naplní Lestatovo tvrzení, že "peklo nebude mít žádnou moc"?

Pokud jste fanoušky Upířích kronik a dalších vyprávění Anne Rice, stejně jako četby příběhů, které jsou plné myšlenek mnohem hlubších, než se na první pohled mohou zdát, pak si knihu Princ Lestat jistojistě užijete :-)

Jennkie
23.02.2018

Tato kniha mě tedy zklamala. Ve srovnání s ostatními díly Upířích kronik, co jsem četla, je tohle slabota.
Přečíst to mi zabralo nekonečně času, protože mne to vůbec netáhlo. Děj byl rozvláčný, neměl spád, pletly se mi tam mnohé zbytečně podrobné medailonky upírů, kteří do děje téměř nezasáhli. Květnatá mluva, která se mi vždycky líbila, se překlopila do čisté romantiky, často až s homosexuálními prvky podle popisu vztahu některých upírů. Také už mě tam začaly iritovat opakované obdivné vzdechy nad sebenedůležitější činností nebo prostě obdiv nad tím, jak někdo nádherně chodí,obléká se, vypadá.
Na mě zbytečně překombinovaný děj a nekonečné diskuze nad řešením. Konec byl nakonec téměř pohádkový na to, jak dramaticky to začínalo.

silvara
03.10.2017

Lestat se vrátil! Návrat epických rozměrů to sice není (Upírovi Lestatovi se vyrovná jen máloco), ale pro znalce Upířích kronik (nepřeložené díly mě nezastavily, plus jsem si procvičila angličtinu) je to příjemné překvapení, že vidí dílo Anne Ricové v češtině. Začátek je trošku rozvláčný, uznávám. A Lestata je tam málo, uznávám. Za to jsem ochotna sundat v hodnocení jednu hvězdičku, ale to je asi tak vše :)

LMFantasy
28.09.2017

Nudné, nezáživné, ukecané... nemám na to dosť energie...

Padla Hvezda
27.06.2017

Na to, jak mě nadchlo Interview a Upír Lestat mě tohle neskutečně zklamalo a nudilo. O více jak třetině postavách jsem nevěděla kdo jsou, třebaže byli prezentování jako stáří znami, protoze knihy o nich nebyly přeloženy do češtiny a další třetinu jsem si nedokázala zapamatovat. Největší problém byl asi s druhou polovinou knihy, která byla ale zároveň nejzajímavější, protoze než autorka představila všechny ty postavy, dej neplynul a dávno mě to přestalo bavit.
Přijde mi to az moc prekombinovaného. Škoda. 2*
Obálka hezka.

Arya26
22.10.2016

Jeahyun : Na Interview navazuje kniha Upír Lestat. Další ,,jakž takž´´ do češtiny vydaný navazující díl je Upír s tváří anděla. Bohužel knihy Anne Rice nejsou všechny přeložené do češtiny a ještě k tomu různě na přeskáčku. Princ Lestat je zatím nejnovější. Neboj i tak pochopíš děj, jsou to úžasné knihy :) !

Arya26
02.07.2016

Opravdu jsem byla neskrývaně nadšená, když jsem zjistila, že vyšla nová kniha od Anne Rice. Byla jsem napjatá jako struna až se dozvím co se po letech přihodilo mým oblíbeným nemrtvým hrdinům (respektive pro mě to byly měsíce a pro ně celé roky). Šíleně moc mě mrzí to jaký malý zlomek jejích knih je vydán do češtiny, a proto je i samotný čtenář vydán v milost mezerám v příběhu. Ze začátku jsem se orientovala pomocí ,,šikovného´´ průvodce světem krvesajů v zadní části knihy (do té doby jsem neměla vůbec páru o tom, že existuje nějaká Maharet nebo snad Mekare :D).
K příběhu - už nevím kde, ale někde jsem slyšela o tom, že Anniny knihy jdou kvalitativně trochu dolů. Já jsem žádný takový dramatický posun nepozorovala. Je naprosto samozdřejmé, že po takovém množství knih fanoušky už jen tak něčím nezaskočí. Mě osobně se tato kniha moc líbila, ale přeci jenom mi tam trochu chyběla ponurá atmosféra starých časů, kterými nás provázeli Louis s Lestatem. I samotný Lestat mi přišel změněný od doby ve které jsme ho opustili - už není tím zasněným chlapcem, buřičským rebelem, ani vycházející rockstar. Louis mi zase připadal vcelku vyrovnaný a doufám že bude s našim Princem šťastný . Potěšila mě myšlenka sjednocení všech krvesajů do jednoho národa, který by už vlastně nemusel věřit v to, že je prokletý.Tato kniha by mohla být důstojným ukončením zápisů Upířích kronik. Legendární příběh ale stále pokračuje, žije si svým vlastním životem, je nesmrtelný - to co je mrtvé nemůže znovu zemřít, odvíjí se stále dál a dál a uhání ďáblovou cestou až ke hvězdám .