Artemis886 Artemis886 komentáře u knih

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Musím se přiznat, že detektivky moc nečtu, ale Sherlock Holmes je jiná liga. Bylo to napínavé, nečekané a hlavně se to krásně četlo. Děj klouzal a vše vytvářelo temný až krapet hororový dojem.
Jedno se musí autorům minulého a předminulého století nechat, uměli vytvořit skvěle ponurou atmosféru a nádherně popsat okolí. Na tuhle knihu jen tak nezapomenu...

01.01.2023 5 z 5

Nádherná kniha. O dobrodružství tady opravdu není nouze. Tolkien umí nádherně psát a vtáhnout do děje jako žádný jiný autor. Příroda, mytologie a národy jsou úžasně vykreslené. Je mi líto že se musím rozloučit s dobrodružstvím výpravy.

28.03.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Naprosto dokonalá satira. Celá kniha dokonale podtrhuje komunistický režim a to ještě předtím než se takhle stihl vybarvit. Autor má můj velký obdiv za tak geniální dílo.

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Když jsem knihu začal číst, byla jsem v šoku. Tohle nám dávají za povinnou četbu?! Ale potom jsem pochopila proč. Tahle kniha je brutální, krutá a rozhodně není pro slabé povahy, avšak přesto všechno co se v ní děje jakýmsi způsobem vyvolává pocit, že naděje je, i když tak malá, že ji skoro není vidět. Tato kniha mě svým způsobem donutila dívat se na svět trochu jinak a vážit si více toho co máme, protože se kdykoliv může stát, že vzápětí o to přijdeme.

10.03.2023 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Neboj se Antoine, až se malý princ vrátí, okamžitě ti dáme vědět....

15.05.2022 5 z 5

V téhle knize se člověk opravdu nenudí. Konečně jsem dostala vynikající vysvětlení všeho co mi vrtalo hlavou a co jsem se z filmu vážně nedozvěděla. Byla opravdu napínavá a velice smutná. Dokonce jsem poznala nové postavy o kterých jsem neměla ani ponětí, což mě velice potěšilo. Doporučuji všem je to nádherné a rychlé čtení.

19.12.2021 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

(SPOILER) Tuhle knížku jsem četla jako povinnou četbu a líbila se mi. Bylo to zase úplně něco jiného než dnešní literatura. Harpagon je vykreslený jako dokonalý padouch i když si jeden myslí že horší být nemůže, na další stránce se ukáže jak jsme se pletli, avšak nutno dodat že takhle podobně to vypadalo ve francii, v 17. století kde se děj odehrává. Určitě tuhle knihu doporučuji

28.11.2021 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Jako by to vystihovalo dnešní dobu!
Nechápu jak to Čapek udělal. Napsal úžasné dílo, které bude vždycky aktuální, hlavně v dnešní době....
Četla jsem to jako povinnou četbu a jsem opravdu ráda že jsem se k tomu dostala.

02.03.2022 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Páni jak já miluju tuhle sérii. Postavy, Araluen, děj, napětí, hraničáře, zápletku, no prostě všechno na tom. Už se doopravdy nemohu dočkat na další díl.

12.03.2023 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

(SPOILER) Myslím že knížka dostála své chvále. Je skvělá. Fantasy a filozofie vytvářejí krásnou kombinaci.
Když jsem to četla, tak jsem si myslela, že je to velmi předvídatelné, ale není. Pokaždé se děj nějak zamotal a nemilosrdně pokračoval dál, stejně jako čas… A nejvíc mě dostal konec, pro tuhle knihu byl přesně ta třešnička na dortu co jsem potřebovala. (Ano lámalo to srdce, ale nakonec o to víc je ta kniha nezapomenutelnější.)

29.09.2022 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Knihu jsem četla kvůli povinné četbě, ale byla pěkná. Měla dobrou pointu.
Některé příběhy byly napínavé a čtivé, některé však byly zdlouhavé a trochu moc kruté, ale s historického hlediska se ani nedivím, takže bych to nebrala jako výtku. Myslím si že je to klasika kterou by si měl přečíst opravdu každý aspoň jednou v životě.

03.02.2022 4 z 5

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Tahle kniha mě hodně oslovila už na začátku jelikož jsem se chtěla dostat do světa mořeplavců a záhad. Dick Sand je neskutečně odvážný kluk, rychle jsem si ho oblíbila i s celou jeho posádkou. Jsem opravdu ráda že jsem na tuhle knihu přišla a kdyby to bylo možné tak bych si ji přečetla znovu poprvé

12.05.2021 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

(SPOILER) Nádherná kniha, která mě oslovila už na začátku. Viděla jsem film už dřív ale můžu říct že se mi líbilo obojí. Dokonalá zápletka a děj až jsem místy uvažovala jestli Gatsby není padouch ale jeho láska mě vždycky překvapila stejně tak i Nickův vztah s ním byl originální jako celé kniha, prostě paráda. škoda jen že to skončilo špatně.

04.05.2021 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Viděla jsem film už dříve a přišel mi ze všech filmů nejslabší, a tak jsem se lehce obávala téhle knihy. Avšak naprosto zbytečně, byla naprosto skvělá. Dokonale popisovala všechno co filmu unikalo. A já jsem tak konečně pochopila, proč se všechno stalo, tak jak se to stalo. Úžasný konec série, která mi vždy bude ležet v srdci.

15.01.2023 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Skvělá kniha s neobvyklým nápadem. Podkultura osmdesátých let vytváří nezapomenutelný zážitek. Vřele doporučuji.

26.06.2022 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Tak tohle byla opravdu úžasná kniha. Willa jsem si hned oblíbila a celé to prostředí taky. Zápletka byla velice nečekaná jako její rozuzlení. Myslím že můžu s klidem říct že to byla jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem kdy četla a kdybych mohla dát víc hvězdiček tak bych je hned dala. Velice doporučuji.

04.12.2021 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Konečně jsem se po dlouhé době dostala ke knize. Viděla už jsem film, a tak jsem něco očekávala ale jak už všichni víte, tak tohle byla jízda jiného měřítka :D. Je to sice určené pro děti ale ani to mi nezabránilo si to užít. Percy, Anabeth, Grover a spousta dalších postav jsou úžasní a hned jsem si je oblíbila. No a nakonec ten plottwist (sice očekávaný kvůli filmu ale i tak) byl úplně skvělý.

14.01.2024 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Emocionální jízda jako vždy, kterou si užívám jak nejvíc umím. Těším se na vývoj děje a osudy postav.

P.S.: Doufám, že se zde ještě objeví Erak, nějak mi přirostl k srdci.

Kirké Kirké Madeline Miller

(SPOILER) Když jsem knihu začala číst, myslela jsem si, že to bude příběh se zápletkou někde na konci knihy a potom bitvou na závěr, prostě takové normální ya. Jsem tak ráda, že to tak nebylo, protože styl vyprávění byl neskutečný, tak poetický a plynulý, že by člověk uvěřil, že je to životopis.
Kirke mi rychle přirostla k srdci a stala se z ní moje oblíbená postava, stejně tak i Daidalos a Odysseus. Vlastně u Odyssea se mi líbilo ta změna osobnosti, o které jsem se dověděla až po příjezdu jeho manželky a syna.
No a konečně ten konec?
Dlouho jsem uvažovala jak by tenhle epos mohl skončit a docházela jsem jen ke špatným závěrům. Ale pravý konec byl procítěný a tak lidský až mi ukápla slza.
Velmi knihu doporučuji.

02.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Neumím pochopit proč má kniha tak malé hodnocení, byla naprosto skvělá. Zápletka, děj, postavy, netvoři, ostrov a smyčka vytvářeli dojem kdy jsem si nebyla jistá co se bude dít dál. Na první pohled to vypadá jako psychologický román o chlapci s problémem, ale opak je pravdou. Navíc ty fotky, dokonale se k příběhu hodí a ještě o to víc když jsou skutečné....

01.05.2022 5 z 5