Arsi007 Arsi007 komentáře u knih

Nebezpečná touha Nebezpečná touha Marcy Jell

Uřezané ruce a nohy, hromadné těhotenské testy, minutový porod v potravinách, hloupí hlavní hrdinové, spousta zvratů, které nebyly dotažené do konce..

S trochou péče, méně rádoby šokujících momentů a stylistické korekce by to byl slušný román. Nevím, jestli jen autorka není vypsaná, ale svým způsobem to určitý potenciál má. Jen to chce ve velkém krotit nápady a vypilovat chování postav.

@hanybooks

17.11.2021 2 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Až do konce plynul děj svižně, kniha se četla rychle, bavily mě obě dějové linky a konec mě mile překvapil.

Měla jsem opět milion konspiračních teorií, ale autorka vše ukončila bez jakýchkoliv na sílu šokujících překvapení a o to více realisticky, což oceňuji a troufám si říct, že pro milovníky thrillerů je tohle nutnost!

17.06.2021 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Začátek byl perfektní. Tolik vtipných scén jsem nečetla ani v lecjaké rádoby humorné povídce. Hlavní hrdinka je sarkastická, tak trochu neohrabaná Bridget Jones naopak. Nevěří na lásku, s muži si jen užívá a ráno je pakuje z bytu. Samozřejmě do té doby než se seznámí s jedním z našich hrdinů.

Děj plyne svižně, má i perfektní vedlejší postavy, což oceňuji, protože v podobných knihách na ně není moc kladen důraz, a přerod Eden v romantičku je vcelku věrohodný. Plný počet * ale dát nemohu. Pan Romantik na mě byl chvílemi až moc velké cukrátko a to poněkud zabíjelo atmosféru. Závěr má slibně nakročeno ke druhému dílu.

17.06.2021 4 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

První díl je hodnocený poměrně slabě takže jsem se vrhla hned na ten druhý. To byla ale chyba. Půlka knihy se zabývá narážkami na první díl a moc jsem netušila o co jde takže to zabíjelo atmosféru. Druhá polovina už se ale rozjela a byla to vážně jízda. Erotické scény byly vzrušující a i celá dějová linka měla spád. Samozřejmě je zde opět klasický zvrat a skoro rozchod, nicméně je vyřešen a popsán velmi snesitelně a bez kýče. Já doporučuji, ale určitě si předtím přečtěte i první díl.

03.06.2021 4 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

Oproti Rudé galerii jsou erotické scény mnohem mírnější, méně zvrácené a vše stojí v podstatě na všeobecné znalosti řecké mytologie, která věřím, že dokáže být pro někoho dostatečně sexy. U mě se to ale s úspěchem neshledalo a měla jsem mnohem raději scény odehrávající se v přítomnosti.

Narozdíl od Rudé Galerie byl ale v Růží celkový příběh a jeho pointa lépe promyšlená, víc citově zabarvená a romantičtější. Což bylo určitě pro fanoušky prvního dílu zklamáním. Já byla naopak ráda.

Co ale naprosto zabíjelo jakoukoliv atmosféru byly hlášky při sexu, u kterých se vám kroutily prsty na nohou. Ne vzrušením. Trapností. Osmá kapitola je klenot a bizár v jednom. Nevím jestli si u ní šlehla autorka nebo překladatelka, ale byl to děs Kdo se do knihy vrhnete tak ale vydržte. Pak je to už jen lepší a lepší.

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Začátek byl velice svižný a vy otáčíte stránku za stránkou a nemůžete přestat. Po první třetině příběh lehce stagnuje a to i díky většímu počtu osob, které mohou některé čtenáře zmást. Pokud si ale nedáte při čtení několik dnů volna tak se dá v ději zorientovat poměrně snadno.

Poslední třetina je nabitá akcí. Bohužel tak moc, že to bylo až na škodu. Jakmile se Jo k něčemu blížila, stalo se z ničeho nic něco, co obrátilo příběh naruby.

Osud, potažmo autorka předurčila Josie velice těžký život. Tolik psychických ran, které od života dostala by skolilo i ty nejotrlejší. Stále ale neznáme podrobnosti o jejím dětství, které vše odstartovalo. Kolem podzimu má vyjít třetí díl s názvem Matčin hrob, který nás tam už podle názvu doufám zavede a odhalí veškerá tajemství.

03.06.2021 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Přiznám se, že mi ze všech dílů trvalo nejdéle přečíst právě Temný vzorec. Začátek byl velmi slibný, do půlky autor stále udržoval napětí, ale poslední třetina byla na můj vkus zbytečně natahovaná a samotný závěr tak zcestný, že to vypadalo jako by autor nevěděl, jak vše zakončit, ale zároveň chtěl šokovat. Bohužel naprosto pohřbil dosavadní linii příběhu i veškerý vývoj postav.

Konec byl tak trochu otevřený a tuším, že málokdo ho pochopil a spojil si jméno, které tam padne s tím, čím měl. Pokud to chcete vědět, mrkněte, co v originále autor ještě napsal.

Tanec se sluncem Tanec se sluncem Kay Bratt

Matka s dcerou se ztratí v Yosemitském parku a bojují o přežití.

...to jsem od knihy alespoň očekávala. Dostalo se mi ale slzavé údolí marnosti protkané laciným citovým vydíráním. Obě hlavní postavy byly tak nesympatické, hloupé a protivné, že po každé jejich konverzaci jste si museli dát pauzu a prodýchat jí. Jediný záblesk naděje byla linka minulosti, na kterou často vzpomínala matka.

Nejde o thriller a není to psychologické drama ani psychothriller. Je to studentský, nebála bych se říct i středoškolský pokus o napínavý román o vyrovnávání se se ztrátou milované osoby.

... mimochodem to není spoiler. Je to již patrné z prvních stran.

Vrcholem pro mě byl důvod proč se ztratily. Nic blbějšího asi autorku napadnout nemohlo. Celé to měl šanci zachránit konec, leč nestalo se tak. Byl totiž plný kýče a rádoby srdceryvných scén, které ale působily spíše trapně.

Pokud budu hodnotit knihu z hlediska přežívání v národním parku tak to je největší bizár. Na druhou stranu pro velmi občasného čtenáře to bude prostě klasická víkendová oddechovka s náznakem hlubšího smyslu, vzhledem k té zmiňované ztrátě. Já ale říkám ne. Asi jsem už náročnější čtenář. Bylo to amatérské, naivní, místy hloupé a plné kýče. Plusem je snad jen to, že to má 200 stran a čte se to rychle.

03.06.2021 2 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Tohle je ta nejnádhernější, nejmilejší a nejlidštější dětská kniha, kterou jsem doposud se synem (4 roky) přečetla. Miluje jí od první kapitoly i on a popěvek ,,Kousek falunské uzenky, té nejlepší..." už mi leze krkem. Ale pořád tak nějak mile a s úsměvem.

A vůbec nevadí, že byla napsána před více než 70 lety. Děti jsou stejné i teď. A je úplně jedno jestli existují mobily nebo ne. Přestěhujte se do Bullerbynu a určitě budou vymýšlet úplně to samé jako naši hrdinové.

03.06.2021 5 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Začátek byl velmi rychlý a slibný. Seznamujeme se se všemi postavami z minulosti i přítomnosti, ve druhé polovině začínáme pomaličku rozplétat, co se v domě stalo, ale bohužel konec byl o ničem.

V celé knize není jediná postava, se kterou sympatizujete. Vše je postaveno na atmosféře tajemna a stísněnosti, bohužel nic takového se nekoná. Jeden moment překvapení tu tedy byl, ale to je na tenhle žánr poněkud málo. Scény, ve kterých máme spolu s hlavní hrdinkou zadržet dech zde nejsou, protože už daná fakta dávno známe z minulosti. Navíc bylo v příběhu několik situací, které nemají dohru a v podstatě tam byly navíc. Prý má ale vyjít druhý díl tak předpokládám, že právě tam budou objasněny. Nicméně já ho nejspíš číst nebudu. Ten nesourodý konec, který byl vzhledem k vážnosti celé situace poněkud odbytý a dehonestující celý dosavadní příběh mě poměrně naštval.

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Od autorky jsem četla Skříň plnou Diora a Pařížská švadlena je kniha, kterou napsala ještě před ní. A já měla to štěstí, že jsem jí četla až jako druhou v pořadí.

Obě dvě knihy jsou si totiž tak moc podobné a zároveň tak rozdílné až to bere dech.

V obou máte linku z minulosti a jednu z přítomnosti, v obou jde o velké a nevyřčené rodinné tajemství, v obou hraje nejdůležitější roli láska a válka, v obou se řeší identita. Přesto je Švadlena o level jinde. Bohužel směrem dolů. Vypadá to jako by autorka měla v hlavě až moc myšlenek a nápadů, které chtěla do děje zakomponovat, jenže z toho vznik mišmaš, který byl ve finále až moc červená knihovna a až moc velké klišé. Ale přesto..

...to, jak si dokázala autorka vyhrát s reáliemi (při čtení si doporučuji vyhledávat budovy i jména osob, protože někteří opravdu existovali) bylo perfektní! Vykreslení postav a vztahů mezi nimi ale nemělo takovou hloubku a chvílemi mi některé zvraty přišly až moc na sílu. Smrt jedné z nich byla až neuctivě rychlá a k postavám jsem si prostě nedokázala vybudovat nějaký citovější vztah.

Na druhou stranu byl román napsaný čtivě a dozvědět se něco o módním průmyslu za druhé světové války bylo zajímavé. Také jsem moc ráda, že se autorka skokově zlepšuje, protože Skříň plná Diora byla dokonalá kniha a za mě stále nejlepší, kterou jsem letos četla.

Osudný pád Osudný pád Christina McDonald

Tajemství, o kterém si myslíte, že není tak složité uhodnout se v příběhu čím dál víc zamotává až vyvrcholí pro mě naprosto perfektním závěrem, který se přiznám, že jsem neodhadla. A to se mi stává málokdy. Byla to tedy jedna z možností, která vás při čtení napadne, ale do poslední chvíle se nedá s jistotou říct, že je správná.

Střídají se zde kapitoly Abi ze současnosti a Olivie z minulosti před nehodou. Příběh plyne svižně a postavy jsou napsané velmi realisticky.

Z Osudného pádu by byl naprosto perfektní seriál pro Netflix
Doporučuji jako super jednohubku na víkend.

01.05.2021 4 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Jde o napínavý thriller, děj je svižný, kniha se čte dobře.

Po 7, kapitole jsem už ale přišla na hlavní pointu celé knihy. Jde o x krát provařenou zápletku nejen v knihách ale i ve filmech.

Pokud si tak jako já nehrajete na Sherlocka nebo Dr. House, nepitváte vše do detailů a nesnažíte se přijít na to, kde je zakopaný pes tak vás Sama proti všem překvapí. Na můj vkus ale autor dává čtenáři až moc indicií. A protože je tahle kniha založená právě na plot twistu tak je to za mě dosti nešťastné.

16.04.2021 3 z 5

Piknik na Hanging Rock Piknik na Hanging Rock Joan Lindsay

Námět je to jistě zajímavý. O to víc, že je inspirován skutečnými událostmi, ale na můj vkus byl hodně pomalý.

Nevím, jestli šlo o to, že jsem četla knihu ve čtečce a chyběly tam volné řádky mezi odstavci, což se v e-podobě děje často, ale měla jsem obrovský problém s tím, jak autorka skákala z jedné postavy na druhou a vracela se v čase. Opravdu jsem mnohokrát vůbec netušila, která bije.

Také jsem se nedokázala do příběhu začíst. Až asi posledních 20 stran. A přesto, že je kniha, co do rozsahu tenká, má nějakých 250 stran, trvalo mi týden než jsem jí přečetla. Jazyk, kterým je napsaná na mě byl prostě složitý.

Za sebe nedoporučuji, ale abych knihu jen nehanila tak musím objektivně uznat, že jde o kvalitní čtení. Jen mě osobně se to vůbec nečetlo lehce.

11.04.2021 2 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Psychothriller nebo spíš psychodrama je rozdělené na několik částí, ve kterých autorka skáče v čase a seznamuje nás s minulostí, která vede až k samotné dovolené a tomu, co se stalo poté. Některé části jsou napínavější než jiné, ale podle mě jsou stále konstantní, co ro kvality.

Kniha je také neskutečně čtivá. Přečetla jsem jí během dvou dnů. Umí ve vás vzbudit silné emoce a otevírá téma, které je ve společnosti stále velkým tabu. Za to autorce velké díky.

11.04.2021 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Přečetla jsem už poměrně dost erotických (chcete-li romantických) knih. Málokdy se ale stane, že nemám podobnému příběhu téměř co vytknout. Tak je tomu v tomto případě. Uvěřitelné dialogy, sympatické postavy, příběh, který plyne s takovou lehkostí, že nemůžete přestat číst. Já přestala ve 4,30 ráno. Jediné, co mi přišlo trochu přitažené za vlasy byla až moc rychlá změna v Garrettově chování oproti úplnému začátku. Ale nebylo to nic vyloženě na škodu.

Perfektní byla i skutečnost, že autorka do příběhu velmi citlivě zapojila i tak silná témata jakými je např. znásilnění (nejde o spoiler, máte to na první straně). Díky tomu má pro mě kniha i přesah, který je v tomto žánru vítanou změnou.

A pozor! Je tu absence roztodivných názvů pohlaví. Třikrát hurá!

11.04.2021

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Autorka v této knize dává prostor sedmi uprchlíkům, kteří vypráví o svém šokujícím životě v totalitou sužované KLDR. O útěcích se zde kvůli bezpečnosti dotyčných nedočtete, což mě na jednu stranu mrzelo, na druhou jsem více než ochotná tuto skutečnost pochopit.

Rozhovory jsou vybrány velmi pečlivě a různorodě. Najdete zde mladou dívku, která žila v Severní Koreji život v nadstandardním luxusu a rodiče, kterým to dodnes vyčítá jí bez jejího vědomí poslali za hranice; důchodkyni, která dodnes věří režimu; muže z velmi nízkého postavení, který pašoval, co se dalo, aby přežil on i jeho nejbližší nebo profesorku na vysoké škole.

Explicitně zde není popsané žádné násilí a vše je napsáno s citem. A ač nejsem naivní a nenosím růžové brýle, přesto jsem často měla pocit, že čtu dystopii z jiného světa a že přeci není možné, aby se něco takového dnes kdekoliv nasvětě dělo.

Doporučuji všem.

11.04.2021 5 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Pokud jste již četli něco od autora tak Na útěku není žádnou výjimkou z Cobenova klasického schématu. Hlavní námět, k tomu pár dalších linek, vyprávění z pohledu několika lidí, kteří nemají zdánlivě nic společného a velké finále, kdy se vše propojí.

Hlavním tématem je zde i dnes tolik populární testování DNA komerčními firmami, které vám za poplatek a vaše sliny zjistí váš původ a najdou uživatele, kteří jsou vaši vzdálení či bližší příbuzní.

Příběh byl možná místy přitažený za vlasy. To nepopírám. Nicméně vše bylo vysvětleno, nenašla jsem zde žádnou nelogičnost, stránky ubíhaly skoro samy a epilog mě překvapil.

16.03.2021 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Uf. Tady půjdu proti proudu asi celé čtenářské komunity. Nebyl to špatný příběh a je pravdou, že nejsem cílová skupina, ale i přesto mě může YA zasáhnout a zanechat ve mě víc než jen letmou vzpomínku. Za pár měsíců už totiž nebudu vůbec vědět o čem kniha je. Bylo to na můj vkus ploché, vše šlo po povrchu, bylo to plné všemožných klišé, nevymáčklo to ze mě jinou emocí než kroucení hlavy nad chováním hlavních aktérů, které prostě nebylo uvěřitelné. Bylo jim 18 a chovaly se na 15. Ze ,, šokujícího" odhalení dělali konec světa, přitom vyřešit se dalo xy způsoby. A ještě si neodpustím jednu věc. Básničky, které v knize byly.. to tedy bylo něco. Připomnělo mi to film Taková normální holka a divadelní vystoupení Laney ,, Buď tiše, buď klidný" :-D Ale je možné, že šlo jen o nepovedený překlad. Abych knihu úplně nehanila tak se četla neskutečně rychle a pro 14+ bych jí s klidem i přes mé výtky doporučila.

50% = 2.5*

06.03.2021 3 z 5

Výměna Výměna Rebecca Fleet

Očekávala jsem psychologický thriller. Dostala jsem podprůměrný román s pár napínavými epizodami, které ale byly vcelku předvídatelné.

A přitom stačilo málo a pěla bych ódy o tom, jak byl příběh překvapivý a nečekaný. Bohužel překladatelka udělala takovou chybu v překladu, že by za to měla být vydavatelstvím vyhozena, protože zničila celý twist.

V angličtině nemáte při čtení šajn jestli jde o může nebo o ženu. Nemají koncovky, které by to rozdělily. Narozdíl od nás. Příklad: šel/šla, byl/byla. Tahle bezpohlavnost byla pointou celé knihy. A místo toho, aby překladatelka podobná slovesa nějak zaonačila tak to napsala natvrdo. Přišli jste tak o veškeré překvapení. Jsem si naprosto jistá, že v angličtině na této skutečnosti stojí celá kniha.

03.03.2021 2 z 5