Arev122 Arev122 komentáře u knih

Evangelium prokletých Evangelium prokletých Adam Blake (p)

Příběh byl plný napětí, záhad a akčních zápletek spojených s vraždou několika profesorů a tajným náboženstvím. Přesto ale občas rozporuplná a zbytečně natahovaná.

19.10.2022 3 z 5

Mayday Mayday Thomas H. Block

Román, psaný jako fikce o nehodě v letadle plném lidí, ale s amatérským pilotem na palubě. Velmi pěkně jsou popsány záporné postavy, které pro svoji ctižádost a osobní zisk neváhají zlikvidovat lidské životy.

09.10.2022 5 z 5

Rudá Sibiř Rudá Sibiř Sam Eastland (p)

Trochu zidealizovaný život v ruském gulagu , ale jinak dobrodružný příběh ze zasněžené Sibiře se zajímavými detaily o Československých legionářích.

04.10.2022 4 z 5

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Zajímavé téma a příběh byl v době vzniku hodně nadčasový. Občas se mi čtení zdálo dost složité a nevtáhlo mě do děje. Mimozemšťani se zde zastavili pouze na Piknik u cesty a nemají o nás zájem.

02.10.2022 3 z 5

Sluncem spálená země Sluncem spálená země Elizabeth Haran

Románem jsem byla dost zklamaná, čekala jsem alespoň trochu dobrodružný příběh života v Austrálii, ale nakonec to bylo pouze oddechové čtení připominající červenou knihovnu.

01.10.2022 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Pěkné napínavé čtení s trochou tajemna.

27.09.2022 4 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Sice zajímavé místo děje románu, ale občas se mi příběh jevil jako příliš nepravděpodobný, jako by zplácaný z několika příběhů.

26.09.2022 3 z 5

Další příhody z černého kufříku Další příhody z černého kufříku Archibald Joseph Cronin

Pěkné pohodové čtení

23.09.2022 5 z 5

Příhody z černého kufříku Příhody z černého kufříku Archibald Joseph Cronin

Pěkné pohodové čtení

23.09.2022 5 z 5

Přežít s vlky Přežít s vlky Misha Defonseca

Románově zpracovaný příběh malé židovské dívenky, která v době války hledá své rodiče. Děj mě vtáhl do děje, byl napínavý, i když trochu neuvěřitelný.

21.09.2022 4 z 5

Krajina ledu Krajina ledu Eowyn Ivey

Příběh z aljašské divočiny z konce 19.stol. , kde bylo spousta nečekaných dobrodružství , boje o přežití, ale i popis krásné přírody se mi moc líbil. A obdivovala jsem život Sofie, její nadšení pro přírodu a náhled na život. Sice mě zprvu vadilo, že je psán formou deníku, ale nakonec to bylo zajímavě napínavé.

19.09.2022 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Napínavý děj se strhující zápletkou, který mě vtahl do děje. Zpočátku to byla bezstarostná plavba mladých lidí, ale časem na uzavřeném prostoru jachty ožívají emoce jednotlivých členů posádky a plavba se promění ve zlý sen.

08.09.2022 4 z 5

Stryga Stryga Vlado Ríša

Pěkné pohodové čtení, kde hlavní hrdina vždy zvítězí. Přibarveno trochou fantazie a starých bytostí jako víly, strygy a trpaslíci.

26.08.2022 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Román o životě člověka a jeho obrazu, kde Dorian je stále mladý , ale jeho obraz je obrazem jeho rozmařilého života. Pro mě až příliš mnoho filozofických myšlenek, ale kniha nutí k zamyšlení.

26.08.2022 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Kniha se mi líbila, příběh mě vtáhl do napínavého děje . Jen mě bylo líto Anny.

22.08.2022 5 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Napínavá kniha o skupině narkomanů, kteří přeplaváním mezi ostrovy a krvelačnými žraloky se mohou dostat ke své droze. Ale komu se to podaří?

20.08.2022 4 z 5

Koróna Koróna Thomas Thiemeyer

Jako dovolenkové čtení se mi kniha líbila, děj byl napínavý, spíše sci-fi než dobrodružný.

15.08.2022 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Moc hezké čtení, mě vtáhlo do děje od začátku do konce.Je o cestování v čase, a byly by změny v histoii opravdu přínosné?

08.08.2022 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Napínavý příběh plný emocí, lásky ke slonům a s trochou tajemna při rozuzlení 10 let staré vraždy.

24.07.2022 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Zajímavé téma, ale nějak mě to nevtáhlo do děje. Ale příběh je napínavý a s oslavou práce hasičů.

22.07.2022 4 z 5