Další příhody z černého kufříku

Knížka vypráví životní příběhy mladého venkovského lékaře.

Moudrý, chápající pohled bývalého lékaře spolu s pohledem pozorovatele sociálních skutečností byl stejně jako u předchozích knih i zde inspiračním zdrojem vyprávění.

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35552/big_dalsi-prihody-z-cerneho-kufriku-nQF-35552.jpg 4.741
Literatura světová, Povídky, Zdraví

Vydáno: , Motto

Further Adventures of a Black Bag, 1966

Kniha Další příhody z černého kufříku

harena
16.04.2021

Krátké, čtivé, milé a lidské povídky skvostně napsané. Většinou s humorem, někdy smutnější příběhy venkovského lékaře, který zná u svých pacientů nejen jejich nemoci, ale i chybičky v jejich charakterech a dokáže si s nimi poradit. Krásné bylo, jak se pan doktor zamilovával, aniž o tom věděl. Působivé vyprávění s pestrými charaktery postav. Dávám si pana Cronina do oblíbených a těším se na jeho dalších 14 knih, protože příjemného čtení je pomálu.

Radka1911
22.05.2019

Druhá řada Příhod z černého kufříku. Oba svazky mne provázejí už od dětství, jednotlivé povídky čtu opakovaně a vždy mne potěší.

meluzena
11.04.2019

Kratičké čtivé příběhy s ponaučením.
Na můj vkus možná až příliš krátké a příliš čermobílé, což je trochu škoda - všichni zlí/sobečtí/arogantní/atd. lidé dojdou buď zaslouženého trestu nebo prozřou a změní se k lepšímu, přičemž moudrý, prozíravý a skromný lékař jedná vždy správně (až na dvě výjimky, kdy tím hlupcem je on sám). Od začátku víte, kdo je černý a kdo bílý, moralizující vztyčený ukazováček je stále přítomen - skoro jako v bajkách. Mno.. A přitom možná stačilo jen netlačit tolik na pilu.

ArwenAragorn
09.01.2017

Moc hezké příběhy.

h2220
04.11.2016

pokračování předchozích povídek z lékařské praxe na venkově ... vtipné a humorné, jindy spíše závažné s důrazem na sociální tématiku, když si někteří venkovští lidé nemohou dovolit zaplacené lékaře nebo mezi nimi panují mylné představy o příčinách chorob a léčbě. Povídky se vyznačují vykreselením svérazných venkovkých postav. V záverečných částech se mladý lékař setkává s půvabnou a odborně zdatnou sestrou, která ho nejdříve štve, protože je z místní velkopodnikatelské rodiny, a lékař si myslí, že práce v nemocnici není pro ni, že ji tam dostail tatínek. Pak je s ní nucen hrát tenisový turnaj a jeho postoj se mění. Nakonec k ní zahoří láskou a způsobí, že i ona odmítne snoubence, který po ni jinak prahne.

lukazsss
06.09.2013

Krásné pokračování, jen škoda, že není ještě další :) zajímalo by mě jak to s doktorem Finlayem a tou sestrou dopadlo dál :)

jitka
12.04.2012

Úžasná knížka. Některé povídky jsou plné humoru, z jiných člověka mrazí...