Stryga přehled

Stryga
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3054/bmid_stryga-oG8-3054.jpg 4 20 20

Bruncvík série

< 2. díl

Fantasy, skládající se ze čtyřech příběhů Bruna Zweigsteho, přezývaného Bruncvík, které se odehrávají jak v Čechách, tak i v Polsku a Rusku. Život rytíře Bruncvíka není v žádném případě jednotvárný, občas se ocitne v nesprávný okamžik na nesprávném místě, takže legrácky pražských tovaryšů ho zapletou do vražedného spiknutí. I setkání s přítelem ve venkovské hospodě, či doprovod české šlechtičny se mohou zvrtnout zcela nečekaným směrem. A první návštěva nového panství? I ta se změní v noční můru. Bruncvík není sám, přísný otec Stillfred či královský alchymista a čaroděj Rolland, nebo jeho přátelé mu v mnoha případech pomohou. A znalost Staré řeči, díky níž mu víly, strygy, trpaslíci a jiné staré bytosti neodepřou pomoc, se může hodit.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stryga. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (3)

Arev122
26.08.2022 3 z 5

Pěkné pohodové čtení, kde hlavní hrdina vždy zvítězí. Přibarveno trochou fantazie a starých bytostí jako víly, strygy a trpaslíci.

hanzmb
27.12.2018 3 z 5

Vtipné využití jediného českého "bohatýra" ze Starých pověstí českých. Navíc i on zde spíš vítězí většinou hlavou než svaly. Příjemně se čte, ale spíš to je pro náctileté.


tenax
17.08.2013 3 z 5

Soubor povídek o Bruncvíkovi, které se časově prolínají s příběhy z Putování za jantarovým drakem, na které je zde několik odkazů. Opět se zde vyskytují pohádkové bytosti, skřeti, víly, obři, strygy, trpaslíci, domovici a další. Zábavné čtení, žádná těžká literatura. Vhodné na dovolenou nebo do vlaku.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Stryga v seznamech

v Přečtených25x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce25x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit4x