Evangelium prokletých

Londýnská kriminalistka Heather Kennedyová nemá v práci zrovna na růžích ustláno. I proto jí přidělí případ, jejž nikdo nechce: smrt profesora Stuarta Barlowa, která se zřejmě neudála nešťastnou náhodou, ale někdo jí napomohl. Avšak nejen jí: během pár dnů došlo k záhadným úmrtím několika vědců, kteří se zaobírali analýzou středověkého kodexu, jež měla vrhnout nečekané světlo na texty novozákonních evangelií, uctívané celým křesťanským světem. Pojítkem mezi vraždami je muž jménem Michael Brand. Muž, jehož už několik let hledá i Leo Tillman, bývalý žoldák, kterému se ze dne na den zhroutil život a on chce vědět proč. Nitky pátrání se sbíhají u tajného společenství vyznavačů jiného evangelia, evangelia zatraceného – Jidášova…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170978/big_evangelium-prokletych-s5B-170978.jpg 3.340

Leo Tillman & Heather Kennedy 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Dead Sea Deception, 2011

Kniha Evangelium prokletých

TeaPeter
17.11.2019

Po dlouhé době přiměřeně originální a dobře uchopený námět thrilleru s příchutí detektivky. Ještě nějaké rezervy tam byly, ale kniha mě rozhodně zaujala.

pingu1
03.03.2019

Jidášovo pokolení se snaží zabít ty, co odhalili jejich existenci - zajímavé téma, pěkné, akční, napínavé :-)

Regger
10.09.2017

Napínavé, zábavné. Přečtu si ráda další díl.

DuncanIdaho
04.07.2017

Kniha se rozhodně dá číst, ikdyž jsem už četl lepší. Je to opět další kniha o spiknutí, sektě, náboženském přesvědčení na základě nějakého dokumentu. Nechybí tam mrtví, akce, vyšetřování. Určitě si tahle kniha najde své příznivce.

ferda
16.03.2016

Prvních tak 70. stránek jsem to chtěl zahodit, no přežil jsem to a dočetl, ale že by mě to nějak nadchlo , to tedy ne.

Mako123123
01.02.2016

spomínam si že to bolo taký priemer, odvar Browna.

Dandulka
26.01.2016

Jelikož jsem nejprve četla druhý díl, zhruba jsem věděla, o čem je tento díl. Byl samozřejmě mnohem lepší a proto doporučuji jak první, tak i druhý díl.

trudoš
13.01.2016

Problém Evangelia prokletých je především v tom, že nemá zdaleka takový spád jako žánrově podobné romány Jamese Rollinse či dua Douglas Preston & Lincoln Child. Přitom si osobně myslím, že po stránce stylistiky je na tom Mike Carey oproti jmenovaným daleko lépe. Jenže příliš mnoho informací, které se čtenáři snaží zprostředkovat, jde na úkor akce, která pak často přichází jako blesk z čistého nebe, aby se vzápětí zase schovala na stovku stran do kouta.
Na druhou stranu autor je bravurní mystifikátor a to zde zúročuje se vším všudy. Jeho znalost mytologie i historie je doslova omračující, což si uvědomují především ti, kteří zbožňují - jako třeba já - jeho Lucifera či Mezi řádky. Zde takové kejkle nepředvádí a možná proto zarytí skeptici zůstanou trudomyslní. Navíc to co mu ve fantastice funguje dokonale, se paradoxně v mainstreamu najednou zdá laciné a lehce komické. Ovšem ti, kteří čtou pro potěšení z nových, pestrobarevných konspirací, nebudou mít s jeho fabulací nejmenší potíže.