Aredhelka Aredhelka komentáře u knih

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Serafína je velmi chytlavá a zajímavá kniha, která si žije svým vlastním světem. Hrdinka je sympatická a celý svět, který v knize existuje je zajímavou myšlenkou. Serafína by určitě mohla nabídnout více, kdyby se lépe propracovala, můj dojem na ni to však vůbec nezměnilo.

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Velmi zajímavá a jednoduchá kniha, která se dokáže zalíbit :) Rozhodně ji doporučuji dospívajícím dívkám, které mají zálibu v sci-fi a fantasy světě.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Od knihy jsem očekávala mnohem více, nemohu říct že je kniha špatná, to určitě ne, rozhodně je zajímavá a myšlenka je originální a jedinečná. Bohužel to pro mne neznamenalo tolik, abych knihu hodnotila lépe.

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Húrinovy děti by si rozhodně měl přečíst každý fanoušek pána prstenů a každý, kdo se vůbec o minulost toho, co se ve Středozemi stalo, zajímá. Ze začátku může kniha působit trochu zmateně až nečtivě, je napsaná velmi zvláštním způsobem, který se však v průběhu četby stane právě tím, co dělá knihu tak skvělou. Vše na sebe navazuje, neexistují tu hluchá či nudná místa, a kniha celkově nádherně doplňuje celou trilogii Pána prstenů. Knihu musím jedině doporučit.

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

První díl této trilogie je rozhodně také tím nejlepším, nic moc tu nevíme ani o chlapcích ani o Placu a právě tahle nevědomost dělá knihu zajímavou. Občas se tu sice dají najít vyloženě nelogické či nudné části, jako skoro v každé knize, ale můj celkový dojem z knihy to nijak nezměnilo. Jediné s čím určitě neosuhlasím je filmové zpracování, které se sice drželo hlavní dějové linie, spousty informací a věcí se přidrželo, ale rozhodně ne natolik, aby film byl stejně skvělý, jako kniha.

Z upířích archivů I. Z upířích archivů I. Otto Penzler

Tato kniha by neměla chybět ve sbírce milovníků upírů, tajemna či hororu. Myslím, že každý si tu najde to své :)

Krvavá čest Krvavá čest Ondřej Jireš

Kniha má rozhodně co nabídnout :)

Inferno Inferno Dan Brown

Rozhodně se mi Inferno líbilo ze všech Brownových knih nejvíce. Určitě se mu dá něco vytknout, nic mě však nenapadá, kniha je napínavá, zajímvá, nic neodhalující předem. Má přesně ty kvality, které by kniha měla mít.

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Kniha by mohla nabídnout mnohem více, rozhodně je povedená, jen opět nedotažená do dokonalosti.

02.08.2016 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Od knihy jsem rozhodně očekávala mnohem více, ale nemohu říct že by byla nezajímavá či nudná. Kniha má své kouzlo, bohužel mě to však vyloženě nenabudilo na to, přečíst si další díly.

02.08.2016 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Čekala jsme od tého knihy spoustu různých pocitů a myšlenek. Kniha je však neskutečně nudná, nic neříkající až trapná.

02.08.2016 odpad!

Eragon Eragon Christopher Paolini

Rozhodně skvělé a čtivé fantasy :) které by měl každý, kdo má zálibu v dracích a fantasy světě znát.

Cesta hrdiny Cesta hrdiny Morgan Rice

Kniha sice není úžasnou a napínavou, ale rozhodně se jedná o velmi povedený první díl, který dokáže nadchnout k tomu, aby si čtenář toužil přečíst i další pokračování. Jako asi každá kniha má Cesta hrdiny spoustu mínusů, ale její čtivost, nápaditost a originalita vše dokonale vyváží.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Knihu mohu jedině doporučit :)

Už se nikdy nevrátí Už se nikdy nevrátí Hans Koppel

Autor měl docela super nápad, který ovšem nedotáhl do konce. Rozhodně bych neřekla že se jedná o "mrazivý a napínavý thriller". V knize je až moc zbytečných a nudných částí a rozuzlení rozhodně nebylo nečekané, když nám autor řekl vše prakticky na začátku.