aquaver aquaver komentáře u knih

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

(SPOILER) Nádherná, zajímavě a celkem i zvláštně napsaná kniha. Líbilo se mi, že to bylo psaný z obou pohledů, a jak bylo skvělé ukázané, že často se nejedná o lásku na první pohled... Byli i skvělé napsané postavy... Fakt nechápu proč jsem tuto knihu odkládala tak dlouho. Jediný za mě takový menší mínus je rozhodně konec. Jsem trošku zmatená z toho, jestli jsem s koncem spokojená nebo ne. Na jednu stranu to byl zase jiný konec a ne ten klasický... Ale mohlo to přeci jen skončit aspoň trošku jinak... A ne tak otevřeně? Hádám, že mě teď čeká zase nějakou chvilku dumaní, jak to tedy pokračuje... Nejsem si úplně jistá, jestli se k příběhu někdy zase vrátím. Jestli to třeba není jedna z těch knih, kterou si stačí přečíst jednou. Ale kdo ví... třeba se budou vracet aspoň k nějakým pasážím. Rozhodně ji ale zařadím ke speciálním knihám... Doporučuji.

14.11.2022 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Skvělá kniha. Kniha vás hned na začátku chytne a nechce vás pustit. Doslova. Měla jsem to přečtené během pár hodin. Což mě na jednu stranu mrzí, protože nemám druhý díl (což budu muset rychle napravit) a ten konec rozhodně končil tak, že potřebuji další díl. Jen nevím co budu dělat až přečtu i dvojku a to čekání na pokračování bude fakt asi krušné... Proč jen já se pouštím do knihy, když hned nedostanu pokračování? :D Stopro doporučuji. Podle mě to ocení i ti co zase až tolik nepotřebují nutně v příběhu romantickou linku.

10.11.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Od autorky je to v pořadí třetí kniha co jsem od ní četla (nečetla jsem Kultiho). V některých věcech se s hlavní postavou bych řekla ztotožňuji. Taky bych se chtěla věnovat práci, která by mě bavila a kterou jsem i vystudovala. A fakt je to jen náhoda, že je to úplně to stejný co dělá Vanessa. Jen narozdíl od ní mě se to ještě jaksi nepodařilo.
Někomu třeba tato kniha nesedne kvůli pomalejšímu rozjezdu, ale když dáte příběhu trochu víc trpělivosti, tak si vás možná nakonec tato kniha získá. Nemohu se ale pořád rozhodnout, která kniha od autorky je pro mě asi nejlepší, jinak řečeno, která se mi líbila nejvíc... Těžko říct :)
Jen obálka je podle mě trošku slabší. Ty předchozí byly povedenější.

27.10.2022 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Tak úplně nevím jak tuto knihu ohodnotit. Svět HP mám ráda, a nějaké zajímavé věci jsem se taky dozvěděla, ale na druhou stranu, jak tu někdo zmiňoval, připadalo mi to dost jak učebnice. Jsem ráda, že jsem si to konečně přečetla, ale v budoucnu se do ní pouštět taky už nebudu. Jednou mi to bohatě stačilo.

12.10.2022 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tohle je čtvrtá kniha od autorky, kterou jsem přečetla. Tahle série se doslova stává mojí srdcovou záležitostí Jen pro mě bylo trošku kruté číst zrovna cukrárnu, protože zbožňuji sladké a hned jsem měla u čtení na něco chuť :) Taky že jsem se po dočtení hned pustila do pečení, protože mě to velmi namotivovalo a pečení mám ráda. Taky jsem se ztotožnila s Ninou u toho jejího kuchařského kurzu... asi bych dopadla podobně. Tuhle milou oddechovku doporučuji každé duši, která zbožňuje jemnou romantiku. Ty zbylé díly si asi fakt budu muset šetřit... Jen se obávám, že to dopadne jako sladké... Dlouho to nevydrží :D

12.10.2022 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Od Elle Kennedy jsem už něco málo četla. A pokaždé jsem mile překvapená, že se mi to stále líbí a její příběhy mě neomrzí. Ani nemohu říct, která kniha se mi od ní líbí nejvíc, protože si vybrat... To fakt nejde. Každopádně Risk jsem si dost oblíbila. Na příběh Brenny a Jakeyho jsem se těšila už od Lovu. A rozhodně se mé očekávání splnilo. Taky se mi líbilo, jak se tentokrát nahlédlo do jiného prostředí. Snad v brzké době se dostanu k dalšímu dílu.

05.10.2022 5 z 5

Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Mlok Scamander (p)

Nádherně zpracováná kniha. Ty kresby či náčrtky byli překrásné. Nejvíc se mi asi líbil Kentaur, Hipokampus, Sfinga, Zlatonoska či vodní lid, Gryf, Polovid, Augurey, Fénix a samozřejmě draci... I když bych asi takhle mohla pokračovat dál... Tuhle knížku jsem si opravdu užila a určitě bude patřit k mým největším knižním pokladům, neboli knih kterých si nejvíce cením :) Doporučuji každému fanouškovi HP nebo těm, kteří ocení pěkné kresby v knihách. Rozhodně tato kniha za to stojí :)

29.09.2022 5 z 5

Harry Potter 1–4 (box) – První čtyři roky v Bradavicích Harry Potter 1–4 (box) – První čtyři roky v Bradavicích J. K. Rowling (p)

Zase jsem se po nějaké době vrátila ke své oblíbené sérii, kterou jsem četla už tolikrát, že už sama snad ani nevím, kolikrát že to bylo. Na HP jsem vyrostla (a to jak na knihách, tak i na filmech). A snad nikdy mě neomrzí. A jsem si celkem jistá, že se za pár let znovu do světa HP podívám. Za mě je to prostě klasika. Ani si nedokážu vybrat, který díl se mi líbí nejvíc... To dokonce snad ani nejde. I když musím uznat že třetí díl mám hodně ráda i ve filmovém zpracování. Vlastně díky Harrymu jsem se i celkově dostala ke čtení... ne tedy doslova, ale čtení mě ve velkým chytlo potom co jsem se rozhodla porovnat filmy s předlohou. A za mou lásku ke knihám vděčím převážně právě Harrymu.

Určitě doporučuji každému, kdo by chtěl začít s fantasy. Sice se najdou i tací, které to neosloví a nebude to podle jejich chuti, ale za pokus to rozhodně stojí :)

27.09.2022 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Tohle je první kniha co jsem od autorky četla. Dlouho jsem zvažovala jestli se do toho vůbec pustit, ale byly na to dobré ohlasy a zvědavost vyhrála... Takže jsem to riskla a knihu si pořídila... A za to rozhodnutí jsem vděčná. Jak už tady někdo níže psal, u knihy jsem si celou dobu připadala jako u dokumentu. Ani chvíli jsem se nenudila. Rozhodně si přečtu nějakou další knížku od autorky. Snad co nejdříve.

17.08.2022 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Další skvělá kniha od autorky. Její série Off-Campus se mi moc líbila. Tak trochu jsem si i myslela, že tohle už nebude úplně ono, že to určitě bude slabší jak předešlá série... Ale ono ne.. Stránky rychle utíkali. Fitzyho jsem si oblíbila a Deanovu sestru stejně tak. Jinak to vlastně ani nešlo :) Těším se na další díl. Obzvlášť když má být o Brenně. Určitě doporučuji.

17.08.2022 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Tohle byla pecka. I přes celkem veliké očekávání, kniha mile překvapila. A ač jsem na konci nebyla překvapená a čekala jsem to, bavila mě každá stránka. Emilii, celou její rodinu a Iru jsem si oblíbila. A jsem dosti zvědavá jak bude tato skvěle naběhla série pokračovat. Jen mám teď problém, že nevím jak vydržím čekání na další díl :( Asi jsem si to přečetla moc brzy. Určitě doporučuji

31.07.2022 5 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Další kniha od autorek a podle mého názoru asi zatím nejlepší (je pravda, že dost knih jsem od nich ještě nepřečetla). Víc mě bavila asi první polovina (ale jen o trošku), a pak se mi moc líbil ten dojemný epilog. Jestli někdy budu zase potřebovat oddechovku, tak rozhodně se pustím do další knihy od nich. Určitě doporučuji :)

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Hodně jsem se u této knihy nasmála. Za mě parádní a ideální oddechovka. Myslím, že víc k tomu dodávat už ani nemusím :)

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Trilogii Hladových her jsem už četla pár let zpátky a celkem dost jsem si je oblíbila. Takže dříve či později jsem se k této knize musela dostat. A ani nevím jak, ale měla jsem ji přečtenou velmi rychle a bavila mě celou dobu. Očekávání splnila. Sice jsem věděla jaký Snow je, ale jako ten konec byl i na mě moc. Takhle rychle otočit postoj k Lucy. A co se týče samotného Snowa, tak asi půjdu proti ostatním, ale že bych si ho tedy nějak oblíbila se říct nedá, naopak mi z něho bylo dost zle. I když je pravda, že ze začátku jsem si taky říkala, že snad nejde o tu samou postavu jaká byla v předešlých knížkách (což tím asi dokazuje jak je kniha výborně napsaná, obzvlášť vývoj jeho charakteru). Za mě byl super Sejanus. Toho jsem si oblíbila, podobně jako to bylo u Peety... o to víc mě ten konec přijde krutý a bolestný... vlastně bych i řekla přímo odporný.
Určitě moc doporučuji. Je to pěkné doplnění k Hladovým hrám. Zvažuji že si přečtu celou trilogii znovu.

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Tohle byla tak zvláštní kniha! Měla jsem v plánu si ji už nějakou chvíli přečíst. Zaujalo mě to téma a byla jsem zvědavá na zpracování. LGBT téma sice nevyhledávám, ale tady mi to nevadilo.
Sice to asi není kniha, kterou bych si někdy přečetla znova, myslím že jednou to bohatě stačilo, ale za to rozhodně mě nutí pořád nad ní přemýšlet... Je to přesně jedna z těch knih, co vám nedá spát... Byla bych radši kdybych věděla že se blíží konec nebo ne? No myslím že nakonec bych zvolila sladkou nevědomost. Sice to mělo pár nedostatků, ale za mě to rozhnodně ztráta času nebyla a jsem ráda, že jsem si jí nakonec ze svého seznamu k přečtení nevymazala. I když je to jasné, stejně je ten konec bolestivý.

13.07.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Další perfektní oddechová kniha. Je to třetí kniha od autorky a každým dalším dílem snad tuhle sérii zbožňuji víc a víc.
Jen malinko ten konec mohl být delší, přišel mi až moc krátký.
Už se nemohu dočkat až se pustím do dalšího dílu. I když si chci tak trochu tuhle sérii i šetřit.

03.07.2022 5 z 5

Kacířství Kacířství Christie Golden

Kdybych knihu nedostala jako dárek, tak bych se pravděpodobně do ní ani nikdy nepustila. Což by byla možná trochu škoda. Bylo to celkem zajímavé čtení. Dokonce zvažuji že se někdy pustím i to dalších dílů.

03.07.2022

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Pěkné zakončení série... Blaka jsem si oblíbila už v předchozím díle, který byl za mě rozhodně nejslabší, a proto jsem se na Snít znovu nemohla dočkat. Nějakou chvíli jsem se tomu vyhýbala, protože jsem si chtěla šetřit poslední díl, ale stejně jsem to nevydržela a musela se do toho konečně pustit :D
Přišlo mi že to strašně rychle uteklo. Sotva jsem začala číst a už přišel konec :( Což trochu mrzí, protože mi bude tahle série chybět.
Určitě si od autorky něco v budoucnu zase přečtu. Jen se obávám že na tohle to mít už nebude. Kdybych měla říct, který díl se mi líbil nejvíc, tak na to asi přesnou odpověď znát nebudu... nejspíš ale 3 a nebo tento poslední díl.
Stoprocentně doporučuji těm co mají rádi romantiku s vážnějšími tématy.

16.06.2022 5 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Letos jsem se rozhodla přečíst pár svých restů, a tahle trilogie k tomu patřila. A jsem ráda, že jsem se k tomu opravdu dokopala. Čekala jsem, že mě to tak bavit nebude, protože přeci jen jsem to měla v plánu číst už nějakou delší dobu zpátky. Ale musím přiznat, že jsem byla celkem mile překvapena. Stránky rychle utíkali, s romantickou linkou a postavami jsem taky spokojená, no a ten konec... Ten byl krásný... Perfektně se jako ukončení série hodil (aspoň tedy podle mě).

14.06.2022 4 z 5

Druhá tvář Kaie Druhá tvář Kaie Estelle Maskame

Tahle kniha mi tak trošku ukazuje, že už začínám přeci jen být asi na tyto typy knih tak trošku stará... Což se není asi čemu divit, když už nejsem cílovka. O pár let dříve bych byla asi nadšenější. Až na ten detail, kdy mi vadilo trošku chování postav, jsem s knihou spokojená. A jako oddechovka splnila mé očekávání.

01.06.2022 4 z 5