apq apq komentáře u knih

Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti James M. Cain

Kniha obsahuje dvě novely, obě jsou čtivé a zajímavé. Druhá se mi ale teda líbila o trochu více. V první teda nechápu absenci pošťáka, ale budiž.

09.09.2023 5 z 5

Do posledního okamžiku Do posledního okamžiku Traudl Junge

Kniha byla velice zajímavá a poskytuje zas nový nevšední pohled na "běžný " život Hitlera. Oceňuji, že autorka zapsala své vzpomínky brzy po válce, takže čtenář nemá pocit, že si náhle po několika desetiletích vzpomněla, jak tomu poměrně často bývá.

25.08.2023 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Od autora jsem četla již Smrtku, a tak jsem se rozhodla pustit do další jeho knihy.
Musím říct, že se mi kniha velice líbila. Samotné téma je zajímavé a v budoucnosti možná dost aktuální. Sucho je napsané čtivě a děj plynule ubíhá. Autorův popis čtenáře vtáhne a je velmi realistický. Přiznám se, že i já jsem sáhla po sklenici vody častěji, než obvykle.
Postavy byly zajímavé. Některé sympatické, některé méně, ale Jacqui mě nesmírně vytáčela a nechápala jsem, proč se jí hned zkraje nezbavili.
Jedinou výtku mám ke konci, kdy nebylo vysvětleno, proč se situace náhle zlepšila a Bezvodí pominulo.
Knihu ale stejně doporučuji.

24.08.2023 5 z 5

Vražda v minulém čase Vražda v minulém čase Marie Milovská

Přes nízké hodnocení, jsem se do knihy pustila a musím říct, že se mi líbila. Jedná se o pohodovou detektivku ze školního prostředí.

22.08.2023 5 z 5

Kočár do Vídně Kočár do Vídně Jan Procházka

Kniha byla zajímavá a téma nevšední. Bohužel jsem si ne se všemi jazykovými prostředky poradila.

22.08.2023 4 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Samotný příběh je dobrý a zajímavý, jen by nemusela být kniha tak dlouhá a některé popisy mi hlavně zkraje přišly zbytečné.

19.08.2023

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Přestože to je podle mě nejslabší díl série, pořád to je dobrý, ačkoliv ten závěr mohl být delší.

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Druhy díl se mi také moc líbil, přestože na ten první nemá. Vyprávění z pohledu více postav mi úplně nevyhovovalo, přesto to bylo ale velice napínavé.

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Skvělý díl, který se mi snad líbil víc než Propast času. Kniha je napínavá od začátku do konce.

19.08.2023 5 z 5

Římská čest Římská čest Simon Scarrow

Knihy Simona Scarrowa mě baví všechny, stejně jako i tato, ale abych byla trochu objektivní, tak mi tahle přišla již taková lehce natažená, přestože děj byl sám o sobě napínavý. Taky mi vadila nepřítomnost Catona v první polovině. Myslím, že by bylo pomalu vhodné sérii zakončit, dokud si ještě zachovává dobrou úroveň.

18.08.2023 3 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Dlouho očekávané skvělé pokračování série. Stejně povedené jako Píseň krve, rozhodně doporučuji.

08.08.2022 5 z 5

Příběh kriminálního rady Příběh kriminálního rady Ladislav Fuks

Dle mého názoru se kniha velice táhla. Určitě části mi přišly zbytečně roztažené na x stran a samotný konec byl také zklamáním.

03.09.2021 2 z 5

Náměstek Náměstek Rolf Hochhuth

Kniha se mi velmi libila a zhodnotila bych ji ještě lepší než film.

26.08.2021 5 z 5

55 55 James Delargy

Přestože jsem dlouhou dobu váhala, zda mám knihu číst, rozhodla jsem se nakonec správně.
Kniha má velice originální námět a i se zpracovaním jsem nanejvýš spokojená.
P.S. : Ten konec jsem ale vůbec nečekala.

26.08.2021 5 z 5

Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Jack Rosewood

Velmi čtivá kniha a dobře rozdělena do kapitol.
Dozvěděla jsem se i o vrazich, o kterých jsem předtím ani neslyšela (a to se docela zajímám).
Jinak by ale jednotlivé kapitoly mohly být i delší a uvítala bych i nějaké fotografie.

17.04.2021 4 z 5

Téma je velice zajímavé a kniha je čtivá.

17.04.2021 4 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Knihu jsem musela odložit, zdlouhavé úvahy mě nudily po celou četbu.

06.03.2021

Zabiják Zabiják Émile Zola

Přestože je kniha trochu zdlouhavá anektre popisy jsou zcela zbytečné, celkový dojem stojí za to. Kniha mě moc zaujala.

06.03.2021 4 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Povinná četba, která me moc nezaujala.

06.03.2021 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha mě nijak moc nezaujala.

06.03.2021 2 z 5