AnykaLovesBooks AnykaLovesBooks komentáře u knih

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Tenhle žánr moc nečtu, ale když jsem si přečetla, že je to psáno z pohledu schizofreničky, tak jsem jí brala, a nelituji! Je to fajn oddechovka, taková přímo do léta. Určitě jí někdy budu číst znova :) Je velmi čtivá a rozhodně doporučuji!

09.07.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Jsem asi jen jedna z mála, ale Eadlyn mi byla neuvěřitelně sympatická. Byla vychovaná v zámku, takže se nedalo očekávat, že se bude ke služkám chovat podobně jako její matka v původní trilogii. Namyšlená mi přišla jen na začátku, do konce knížky se docela dost změnila. Nejvíce držím palce Kilovi a Henrimu. Ovšem vzhledem k jazykové bariéře si myslím, že by Henri nemohl stát v čele státu. Kilea si ale jako krále představit dokážu, a fandím mu více. S Eadlyn se k sobě neskutečně hodí. Ke konci: Jestli ta jistá postava umře, ať si mě paní autorka nepřeje!
Takže, podle mě se klidně může srovnávat se Selekcí, a může si jí v pohodě přečíst i ten, kdo původní trilogii nečetl. Za mě rozhodně super, sem s pátým, bohužel posledním, dílem!

02.07.2016 5 z 5

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Julie Kagawa

Místy dost podobné Drakii. Zezačátku mě knížka nudila, ale posledních pár desítek stránek se to pořádně rozjelo. Taková průměná knížka, ani špatná, ani nějáká super skvělá. Jak jsem říkala, dost se to podobá Drakii, ale přijde mi to určitě trochu lepší než Drakie. Nemůžu se rozhodnout, jestli tři nebo čtyři hvězdičky.

24.05.2016 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Lepší než první díl. Vážně super knížka ^^

23.05.2016 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Po pár letech jsem si to četla znovu, a nelituji. Klasický příběh, známý většině lidem. Nádherná knížka.

12.05.2016 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Podle mě nejhorší díl. Byl úplně zbytečný a s dějem vůbec nesouvisel. Myslím to tak, že ostatní díly do sebe zapadají jako puzzle, ale tohle je kousek z jiné skládanky. Nejhorší díl z celé série. Vůbec mě to nebavilo, ani jsem to nechtěla dočítat.

12.05.2016 2 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

SPOILERY
Můj názor na tuhle knihu není moc pozitivní. Nápad dobrý, ovšem v postavách se nejde vyznat, celý příběh se točí v podstatě kolem milostného trojúhelníku, a aby se neřeklo, v pozadí je nějáký náznak dějě, který ovšem autorka asi nebrala jako podstatnou část příběhu. Chybí mi popisy. Člověk vůbec netuší, jak si hrdiny a prostředí představit. Hlavní hrdinka mi nebyla symatická ani trochu. A Shay je hroznej, Ren byl prostě best. Jenže já mám ten problém, že v milostném trojúhelníku si vždycky oblíbím toho, s kým hlavní hrdinka nakonec nezůstane. Další díly číst nebudu, i když ten první skončil hodně otevřeně, a taky je hodně nevyřešených otázek, ovšem autorka to napsala tak, že mě ani nezajímají odpovědi na nezodpovězené otázky. Mimo jiné se vůbec nejde vyznat v postavení oněch nadpřirozených bytostí. Ochránci, Strážci, Stíny, Hledači? Nejde se v tom vůbec vyznat.

29.04.2016 2 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Úžasné, skvělé, výborné, dokonalé! Zjištění o Celaeně, ta poslední kapitola! Na poslední stranu jsem koukala asi deset minut... Já potřebuju další díl!

10.02.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Skvělá knížka :3 Rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější knihy :) Od začátku jsem si neskutečně zamilovala Chaola, a rozhodně mi k sobě více sednou Celaena s Chaolem než Celaena s Dorianem.

20.01.2016 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Skvělé, jako první díl :) První část byla slabší, ale ta druhá byla naprosto úžasná. Opět, jako u prvního dílu, je mým oblíbeným místem v knize Zkouška příběhem. Nemůžu se dočkat třetího dílu :)

18.01.2016 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Rozhodně super knížka :) Má nejoblíbenější část byla rozhodně Zkouška příběhem, a zamilovala jsem se do ilustrací Bruna Iacopa, můj nejoblíbenější obrázek je když Agáta leží v ledové rakvi a nad ní je mučící sekera. Ilustrovanou knihu jsem četla naposledy někdy v devíti letech...

17.01.2016 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Docela fajn knížka :) Zezačátku jsem nevěděla co znamená slovo chucpe, takže jsem musela googlit, a taky mi vadilo neustálé opakování slova xakru.

10.01.2016 4 z 5

Únos Únos Kathy Reichs

Ten pocit když dočtete poslední větu... Další den jděte do knihovny... A oni tam nemají poslední díl....

To naštve. Hodně.

17.12.2015 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Přečetla jsem prvních pár kapitol, a knížka mě vůbec nezaujala. Hrdinové mi nejsou sypatičtí.

08.12.2015 1 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Mně se kniha hodně líbila, ale dost mě zaskočilo zjištění o Lucy, Poulovi a Grace...

08.12.2015 5 z 5

Šifra Šifra Kathy Reichs

Super knížka :) ten epilog mě hrozně nalákal na další díl, a při nejbližší příležitosti pobežím do knihovny si ho půjčit.

20.11.2015 5 z 5

Poklad Poklad Kathy Reichs

Opravdu super knížka :)
Myslela jsem, že mě pirátská tématika nebude bavit, ale je to super. Lepší než první díl.

16.11.2015

První První Kiera Cass

Super stejně jako předchozí dva díly.Amerika je hrozná, ale nemám ráda ani Maxona, ani Aspena.Nejradši mám May, Gregoriu a Italskou princeznu.
Škoda, že má tak málo stran.Přečteno za tři hodiny.

03.11.2015 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na to,že je psáno něco z pohledu Tris a něco z pohledu Tobiase.Dřív jsem žádnou takovou knihu nečetla.Konec mě opravdu překvapil,něco takového jsem vůbec nečekala.Musím se přiznat že jsem měla na krajíčku.

02.10.2015 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Horší než Divergence,hrozně se vleče.Ale podle mě má z celé série nejhezčí obálku :)

30.09.2015 5 z 5