any37 any37 komentáře u knih

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Tohle se vůbec nedá srovnávat s druhým vycpávkovým dílem a je to o trošku lepší než první díl. Úžasné zakončení plné překvapivých momentů, zvratů jak smutných tak i veselých a šťastných. Všechny postavy i ty, které jsem dříve moc nemusela, Griz a Sven, jsem si nakonec moc oblíbila. Na Temnou krásu budu ještě dlouho vzpomínat.

24.08.2019 5 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Nedočteno. Zasekla jsem se v půlce, a tam i skončila. I když je to cestopis, čekala bych trochu záživnější vypravování a nějaký malinký děj, ne naprosto stejnou každodenní rutinu od psaní knihy po nakupování těstovin. 1*/5*

20.08.2019

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tak tohle bylo něco. Čekala jsem, že prvních sto stránek bude rozjezdových jako vždy, ale tady jste rovnou skočili do děje a napínavá dobrodružství se střídala jako na běžícím pásu. A i když se mi tento díl neskutečně líbil, přišlo mi, že je až moc přeplácaný informacemi a zápletkami.

20.08.2019 5 z 5

Caragova proměna Caragova proměna Katja Brandis

Fantasy spíše pro mladší čtenáře. Jednoduše napsaná oddechovka s dobrým příběhem, i když trochu předvídatelným. Do dalších dílů se asi nijak nepohrnu.

18.08.2019 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tak upřímně nevím, jestli to bylo horší nebo lepší než Smrtka. Nelíbil se velký počet dějových linek, ale zase ty zvraty! - byly lepší a prostě super. Nemluvě o tom konci, už se nemůžu dočkat třetího dílu a ni by mi nevadilo prodloužení série.

18.08.2019 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

WOW! Tohle bylo příjemné překvapení, čekala jsem průměrnou letní klišé romantiku, ale tohle vážně ne. Lehké a zábavné letní čtení, krátké kapitoly, díky kterým to rychle utíkalo a dobře se četlo. Do dalšího dílu se určitě vrhnu taky, už jenom kvůli filmu, který má vyjít příští rok.

18.08.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem přečetla nějaký komiks. Hildu jsem si hned zamilovala stejně tak i ty kouzelné ilustrace. Jediná chybka je ten rozsah - proč to musí být tak krátké! Klidně bych četla příběhy o modrovlasé holčičce pořád. S Hildou určitě nekončím, jednoduše jsem si jí zamilovala.

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Medvěd a Slavík byl dokonalý - líbilo se mi to nádherně popsané Rusko a ty kouzelné příběhy, i když tam akce a napěti bylo minimum. A po hodnoceních, že Dívka ve věži ho má více a je lepší jsem měla hooodně vysoká očekávání, možná až moc vysoká, protože jsem byla zklamaná. Jo, sice tam tý akce vážně bylo víc, ale tak nějak se mi zdálo, že to kouzlo středověkého a tajemného Ruska zmizelo. I přes častý výskyt pohádkových postav, jsem je už nevnímala jako kouzelné bytosti, spíš jako normální postavy v nějaké fantasy knížce.

18.08.2019 4 z 5

Harry byl, je, a vždycky bude láska. Ani tenhle díl není zklamáním, i když mezi mé nejoblíbenější nepatří. Na druhou stranu zase začínám mít ráda Harryho! - po tom, jak se choval ve Fénixově řádě, jsem se bála, že už se to ani nestane.

18.08.2019 5 z 5

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Tohle bylo super. Začátek mi připadal matoucí, ale pak... spoustu WOW momentů, napětí a akce - pořád se tam něco děje. Jak Eliana tak i Rielle mě bavili. Až do konce jsem neměla ponětí, jak to všechno skončí, jak autorka vymyslela a ty děje propletla a vlastně to nechápu i teď. Moc se těším na dvojku.

17.08.2019 5 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Tohle není žádné přelomové dílo, ale neskutečně jsem si to užila. Ten děj a hlavně těch posledních 100 stránek - co to bylo? Neskutečně napínavý a nepředvídatelný děj!

17.08.2019 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

WOW! Čekala jsem to horší. Četla jsem hodně negativních názorů na Liu a její chování - mě tak moc nevadila. Sice to není nějaké přelomové dílo YA, ale na léto je perfektní.

16.08.2019 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Takže tak … druhý díl byl horší než první. Lia mi začínala lézt na nervy s tou svojí nerozhodností, a až na těch posledních deset stránek tam nebyla žádná akce a napětí jako v Polibku. Za mě solidní průměr.

16.08.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Po dlouhé době něco, co mě od první stránky vtáhlo do děje nápadem i stylem psaní. Svět bez kouzel a magie, jen čistá technika. Budoucnost, která je i možná a vypadá dokonale, přesto se v ní objevuje schopnost lidí ničit to, ať vědomě či ne, co funguje bez jediného zádrhelu.

02.07.2019 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Jak jinak to nazvat než DOKONALOST - ten svět, ty příběhy, každý dopodrobna promyšlený detail.
Upřímně mě ale Harry hodně štval, hlavně ze začátku. Jako jo, prožil toho hodně a musí mít vztek, že mu nikdo nevěří, ale tohle bylo moc i na mě.

02.07.2019 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Tak tohle mě hodně pobavilo, nikdy jsem si nemyslela, že by to povinná četba dokázala, ale stalo se. Moliére už používal i nespisovný jazyk, což mě celkem překvapilo, ale mile.

02.07.2019 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Povinná četba, ale jedna z těch nejlepších. Bylo to vtipné, krátké a i ten jazyk mi za chvíli sedl.

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Bylo to kouzelné! Vážně jsem nečekala, že po tolika knihách na téma Kráska a Zvíře mě to bude bavit. Ale opak byl pravdou. Četlo se to samo, část Zvířete byla dokonalá a Spooner opět nezklamala.

02.07.2019 4 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Od téhle knížky jsem měla vysoké očekávání a hooodně mě zklamala. Byl to průměrný příběh při kterém není nutno nijak přemýšlet, což mi na Bardugo, která napsal tak dokonalou knížku jako Šest vran, nesedí.

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Na 150 stránce jsem se upřímně nudila, nechápala co na té knížce všichni mají. Postupně mě ale začala vtahovat do děje a já jsem hltala stránku za stránkou.

Autorka psala tak zvláštně a mě se to hrozně líbilo. Sice nechápu, co přesně se mi na tom líbilo, ale líbilo se mi to.

Bylo super vymyšlené, že každá postava měla jedno časové období. Jediné mínus: příliš, příliš dlouhé kapitoly.

29.06.2019 4 z 5