Harry Potter a Princ dvojí krve

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368603/big_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-TUI-368603.jpg 4.710254

Harry Potter 6.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince, 2005

Kniha Harry Potter a Princ dvojí krve

Hebrey
04. prosince

I přesto, nebo právě proto, že je poměrně dramatický až tragický, je tento díl z mého pohledu asi nejzdařilejší. Určitě oceňuji začátek, v němž se autorka vymanila ze stereotypu vše vyprávět výhradně z Harryho pohledu a stejně tak, že se vymykal i některými dějovými liniemi, které byly v předchozích dílech poněkud podobné.

Zujaja
21. listopadu

Další díl, který jsem přečetla s dcerou. A další nádhera. Ke konci jsme už hltaly kapitoly ve velkém. Jen se usmívám, jak jsem kdysi odmítala číst Harryho Pottera, na druhou stranu, ten zážitek, když si ho předčítáme s dcerou navzájem a trávíme tak spolu krásné chvilky a prožíváme spolu dobrodružství Harryho Pottera a jeho přátel... Teď na chvíli pauza, shlédneme 6. díl, ať ho srovnáme s příběhem v knize a pak už na nás v knihovničce čeká díl 7.

MocPísmenek
15. listopadu

Je zvláštní, že kdybych knihu hodnotila při prvním přečtení, řekla bych, že je to jen výplňkové čekání na finální díl. Po opakovaném čtení stále víc objevuji její zvláštní kouzlo a líbí se mi čím dál víc. To jsou paradoxy čtenářského života. :-)

hippiesak
10. listopadu

No to byl fičák. Zejména poslední 1/4 knihy. To se četlo samo. Dočítal jsem kapitolu na zastávce po vystoupení z MHD, četl cestou na oběd, během oběda, kdy to jen šlo. Zajímavé celé pozadí příběhu a samozřejmě ten konec. No nic, jdu ke knihovně a beru do ruky "sedmičku". Film znám x let. Knihu čtu nyní poprvé a je to prostě mazec!

jordys

Nejvíce oblíbený díl. Tajemná minulost Voldemorta, kdo byl ten Princ dvojí krve a o co jde tomu Malfoyovi? Knihu jsem četl dvakrát, film jsem viděl stokrát a pořád mě to neomrzelo. Rowlingová to navíc celé zakončí ve velkém stylu a dává jasně najevo, že to myslí vážně a není z toho jen kniha pro děti.

Zlajda95

Oči jsem si vyplakala.

karolina7182

Tento díl mám hodně ráda. Strašně mě bavilo povídaní o Voldemortovi, dozvěděli jsme se spoostu nových informací o jeho životě, jeho rodině.. Byla tu i spousta postav, které ve filmu nenajdete, takže za mě taky palec nahoru.

Dolik13

Po letech se opět vracím k sérii Harryho Pottera. Měl jsem štěstí, že jsem s Harrym vyrůstal a na každý díl jsem stál v knihkupectví dlouho frontu. A i když od té doby uplynulo už spoustu let, tak se moje hodnocení knih nemění ani teď v dospělosti.

Nejlepší díl pro mě stále zůstává jednoznačně Vězeň z Azkabanu a Ohnivý pohár. Pátý a tento šestý díl je dle mého ze série nejslabší. Nic to nemění ale na tom, že je to skvělá kniha a nejlepší fantasy, které zbožňuju.

Nicméně proč ubírám ten bod? Až do půl knihy se nic moc zásadního neděje, a vzhledem k počtu stran (540), je to poměrně dost. Až s blížícím se závěrem se na Vás začnou chrlit akční scény, zvraty i nečekané rozuzlení, které si do teď pamatuju, že se mnou neskutečně zamávalo.

Tahle série je ale prostě neskutečná pecka a moc bych si přál, kdyby vyšla nějaká další kniha ze světa Čar a kouzel.