Anne Leyyd Online Anne Leyyd komentáře u knih

Srdcový kluk Srdcový kluk Robin F. Gainey

Knížka se četla velmi dobře. Vyprávění z pohledu aristokratického pejska bylo pěkné, osvěžující a zajímavé. Čekala jsem opravdu všechno, jen ne konec, který nastal. Doporučila bych určitě jako takovou milou a odpočinkovou letní četbu :-)

18.07.2016 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tak toto bylo… NESKUTEČNÉ. Tenhle díl byl zatím z celé série jednoznačně nejlepší. Žádná hluchá místa, napětí a akce, humor a skvělé nové postavy. Bezkonkurenční Rowan a jeho vztah s Aelin byl podaný perfektně, uvěřitelně a s pořádným nábojem. Kousek před koncem jsem metala salta nadšením :-) A Aedion… - jeho rozhodnutí mi na konci zlomilo srdce. Chaol mě kupodivu trochu štval, ale ještě jsem ho dovedla pochopit. Na konci si to ovšem vyžehlil, protože se KONEČNĚ rozhoupal! Dorian - pro všechno na světe, dejte mu chvíli svátek! Ten konec byl zdrcující!!!

Nemůžu se dočkat pokračování a vřele tuto knihu doporučuji!

01.07.2016 5 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Obsahuje SPOILERY

Tak, konečně dočteno! Co k tomu dodat? Vážně jsem chtěla, aby se mi to líbilo, hrozně moc jsem se snažila, ale… tohle prostě nejde.

Námět knihy je vskutku perfektní. Oběť únosu se zamiluje do zdánlivého únosce - to je něco pro mě :D

Naneštěstí zpracování celého příběhu mi TOLIKRÁT přivodilo nutkání praštit se pokaždé něčím do hlavy, že jsem si ho užít zkrátka nemohla.

Styl psaní velmi čtivý, tady Becce nemůžu vytknout nic. Píše poutavě a děj ubíhá svižně. Kámen úrazu (zase - nevím, co to s Beccou Fitzpatrick je, že svoje hrdinky vždycky píše tak, že jsou na ránu) nastává u postav. Názory / chování / uvažování hlavní hrdinky se mění rychleji než dubnové počasí. Vadila mi její sebestřednost a předstírání zdánlivého, „já všechno zvládnu, jsem silná a chytrá a…“

Mason alias únosce mi seděl zhruba do ¾ knihy. Jenže když začal opěvovat chytrost a vynalézavost Britt, měla jsem chuť schovat se do koše. Kam ten chlap dal rozum… Epilog tomu dodal korunu, protože z toho TÁÁÁK děsně kapal cukr, že mi přišlo lehce mdlo. Jakoby toho drsného horala vyměnili za plážového playboye, který svoje repliky pochytil z červené knihovny.

Celkově se v příběhu vyskytuje několik naprosto nelogických bodů, které mi celý dojem z knihy zkazily, a já si ji nedovedla vůbec užít. Autorka se zjevně snažila dát příběhu punc reality, jenže to se jí (alespoň u mě) nepodařilo. A když už v polovině knihy víte na 97 % kdo je vrah a pak přijdete na to, kdo je Mason... Tohle mě zklamalo. Opravdu jsem čekala thriller (aspoň trošku), a ono houby. Pokud vám je tedy více jak 20 let, neočekávejte, že vás kniha nějak šokuje nebo překvapí...

Černý led tedy doporučuji jako VELMI odpočinkovou četbu, při které vám nebude vadit, když sem tam narazíte na nelogičnosti a překousnete hlavní hrdinku, která… opravdu neví, co a jak si má myslet.

Hodnoceno celkově tak na 2,5 hvězdičky... Škoda... :-(

20.05.2016 3 z 5

Můj pes Doggo Můj pes Doggo Mark B. Mills (p)

Zavádím nové pravidlo - pokud mě kniha do poloviny nijak výrazně nezaujme, nebudu ji dočítat. Tato kniha je ukázkový příklad. Autorův styl psaní není špatný, čte se dobře, místy se člověk trochu zasměje, jinde znechuceně zavrčí nad rádoby „vtipnými“ přirovnáními a pokusy o opravdové vtipy, ale to je tak… všechno.

Příběh absolutně není ničím originální, s výjimkou většího důrazu na čtyřnohého Dogga. Zbytek je typická zápletka typického románu, kdy se nový „páníček“ snaží uspět v nové práci, na truc své bývalé se zákonitě musí vyspat s její sestrou, a zákonitě se mu musí líbit nová mladá kolegyně z práce, kterou se nejspíš pokusí získat…

Ne, fakt mi není líto, že to nedočtu. A jako odpočinkovou knihu si rovněž představuji něco více smysluplného.

18.04.2016

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Upřímně přiznávám, že mě tento díl VELMI MILE překvapil. Oproti Skleněnému trůnu se zde stále něco dělo, vše na sebe pěkně navazovalo, scény byly mnohem více dramatické a měly pořádný spád!

Konečně se zde omezily Celeaniny (téměř) pubertální sklony a odhalila se více její pravá povaha. I když tedy toho vraždění by se mohlo ubrat. Autorka očividně zastává názor, že buď všechno, nebo nic…

Každopádně jsem si četbu opravdu užila. Části s Chaolem byly opět nejlepší. Má romantická duše metala salta a jásala jako o život... než ovšem nastal onen inkriminovaný moment, který všechno poslal do… háje. Ach jo :-( Jejich vztah je bezesporu jedním z nejsilnějších opěrných bodů celého příběhu a já pevně doufám, že se v příštím díle neomezí na minimum.

Je vidět, že autorka vytvořila opravdu velmi důmyslně poskládaný svět se spletitou historií, která se začíná nádherně rozvíjet a nám nezbývá než číst dál. 3. dílu se nemohu dočkat :-)

Poznámka: Poslední věty v knize sedly. Ano, Chaole, zamířil jsi vysoko :D

08.04.2016 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Tuhle knihu mi trvalo přečíst neúměrně dlouhou dobu. Příběh je napsaný neskutečně vytříbeným stylem, kdy doslova cítíte, jak kolem vás poletují sněhové vločky, mráz vás štípe do tváří a za každým stromem v lese se může skrývat Faina nebo její liška.

Dcera sněhu v sobě nese pohádkový příběh s nádechem té nejčistší zimní magie spolu se silným lidským příběhem, jejichž postavy vám v hlavě začnou od 1. kapitoly neuvěřitelně ožívat.

Přes všechna pozitiva jsem však z knihy cítila hluboký smutek a tíhu, která mizela jen v některých krásných, veselých a vtipných scénách… Proto také uděluji 4 hvězdy, ačkoliv pokud bych hodnotila jen a pouze styl psaní, bylo by to na snad na hvězd 10.

Kniha spíše pro starší čtenáře, kteří ji dokážou lépe pochopit, více ocenit…

28.02.2016 4 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

5 ZCELA ZASLOUŽENÝCH HVĚZD

Pokud jste se s tímto autorem ještě nesetkali, považujte to za chybu a napravte ji! Věřte mi, že absolutně nebudete litovat ;-)

Guillaume Musso je naprosto famózní autor, který vás dovede během dvou stránek zcela pohltit a vtáhnout do jakéhokoliv děje svého příběhu.

Tato kniha byla NEUVĚŘITELNĚ SKVĚLÁ. Do detailu propracovaný a vyšperkovaný příběh, který je na 100 % určen pro ženy i muže. Geniální zápletka, kterou byste nerozluštili ani kdyby vám za zády stál Sherlock Holmes. Nejméně 30x dokázal autor změnit směr, kudy by se příběh mohl ubírat a VŽDYCKY jste skončili někde jinde.

Samotný závěr naprosto PERFEKTNÍ. Romantický thriller jak má být přímo z hlavy předního průkopníka tohoto žánru.

Nemůžu se dočkat, až si od Guillaume Mussoa budu moci přečíst další knihu. Řekla bych, že Volání anděla dokonce trumflo i mou velmi oblíbenou knihu Protože tě miluji.

Ach, zkrátka čtenářský požitek nejvyšší kvality! :-)

16.02.2016 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Tak jsem dočetla a dávám zasloužených 5 hvězd. A jsem plně spokojená, i když… CO TEN KONÉÉÉC?

Samantha Shannon umí psát opravdu čtivě, že vtáhne do děje ať už se děje cokoliv. Upřímně přiznávám, že jsem se v těch intrikách syndikátu (a hlavně jednotlivých vidopánech a vidopaních a kočích a kočenách) lehce (no, možná trošku víc) ztrácela, ale vcelku mi to bylo jedno :D Autorka má můj OBDIV, protože vytvořit tak propletený děj a zápletku vůbec není snadné.

Proč mi trvalo tak dlouho se do knihy pustit, když jsem ji měla koupenou ihned, co bylo možné ji objednat? Protože jsem se TAK MOC BÁLA, že tam Strážce nebude skoro vůbec nebo maximálně na konci. Ťula jsem. Autorka opravdu dobře ví, jaká muka provází čtenáře, pokud jej ochudí o jednoho z hlavních tahounů příběhů a tím Strážce spolu s Paige, Nickem a Jaxonem rozhodně je (ale Strážce je bezesporu nejsilnější). Takže se nebojte! Warden se objeví ani nebudete ještě v polovině knihy ;-)

Dějová / vztahová linka mezi Paige a Wardenem byla… ÁÁÁH. Perfektní. Konečně jsem zase dokázala cítit nějaké emoce, které na mě ze stránek přeskočily. Ty scény s nimi byly skvělé! Ne jako v dalších knihách ve stylu neustálé stagnace a váhání „Co budeme dělat? Co dál?“ VŮBEC NE! ("Bláznovství je relativní pojem, můj malý snílku." - jop, tála jsem :D)

Co mě dostalo, tak byl závěr - zhruba posledních 150 stran. Nervy napínající k prasknutí, procítěné, milé, akční a se špetkami humoru. Poslední strana mi připravila děsuplné obavy, protože jsem si myslela, že tou osobou, která se na konci objevila, bude úplně někdo jiný, než ten, kdo se nakonec objevil. Ne že by mi ten, kdo se objevil, nezpůsobil šok. To tedy byl šok! Ale ne takový šok, jako kdyby se objevila ta postava, kterou jsem s hrůzou myslela, že to bude - a to jakkoliv nelogické a zcestné by bylo, kdyby to byla ona!

Jestli jste se ztratili, neřešte to. Zkrátka si Vidořád přečtěte… a bude ;-)

01.02.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knize dávám 4 hvězdy za skvělý styl psaní autorky a čtivost příběhu - proti tomuto nemůžu vytknout nic. Zbylou hvězdu však udělit nemůžu. Proč? Kvůli konci.

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY

Opravdu jsem do poslední strany doufala, že si to Will rozmyslí a pak jsem na něj byla kapitálně naštvaná, když to neudělal, protože:

A) se zachoval jako ukázkový POKRYTEC. Po Lou chtěl (a prakticky celou knihu do ní hučel), aby změnila svůj život a začala žít ten, který si nikdy sama nepředstavovala, že by žít mohla. Aby čelila neznámému a tomu, co ji děsilo… a on sám? Hmm. A pokud někdo ospravedlní jeho rozhodnutí + řekne, že kniha vlastně měla šťastný konec díky tomu, že Will Lou „předal recept na šťastný život + jí dodal odvahu a prostředky“, aby ho žít mohla? A jak se neznámému a děsivému postavil on?

B) Will měl rodinu, která stála za ním a s dostatkem peněz, aby mohl i se svým postižením žít 100x lépe než jiní lidé v horším stavu.

C) měl možnost mít skvělý vztah (i když omezený) s báječnou holkou, která by se pro něj roztrhala. A jeho vysvětlení? Ona mu nestačila, potřeboval být „hřebec a dobrodruh“ - bez tohohle to pro chlapa očividně není život.

D) měl zdravý mozek - a mozkem se dá dělat spousta věcí, navíc v dnešní době a se všemi vymoženostmi, které máme k dispozici. Co např. takový Stephen Hawking - pro pána! A i kdyby byl Will „jen“ nějaký poradce a pracoval přes internet - tak i TOTO je pořád konstruktivní činnost.

E) jako věřící člověk prostě nemůžu souhlasit s tímto přístupem - uznávám, že díky Pánu Bohu nevím, jak těžké musí být nemoci se o sebe vůbec postarat (díky praxím v nemocnicích mám jen hrubou představu), ale i přesto jsem ZÁSADNĚ PROTI EUTANÁZII. Věřím, že VŠE v životě člověka má smysl a i tato hrůza je dána do cesty člověku z nějakého důvodu. Což se mi teď samozřejmě snadněji takhle hodnotí, když jsem víceméně zdravá. Ale to, co se tím snažím říct je to, že pokud máme ve svém životě JAKÝKOLIV kříž, můžeme ho vždy využít k něčemu, co může pomoci druhým. Třeba obětovat svoje trápení za nějaký účel anebo nechat druhé lidi díky svému trápení prokazovat milosrdenství, lásku a soucit…

Navíc zastávám další názor, a sice ten, že pokud NEJSME schopni sami život dát a opravdu ho SAMI OD SEBE vytvořit, nemáme právo na to ho brát.

Ještě mě napadlo: víte, jak se nám někdy stane, že něco zapomeneme, nebo zaspíme, zmeškáme vlak atd… a pak jsme STRAŠNĚ naštvaní, hodinu nadáváme a zuříme? A že se někdy stane, že to nakonec bylo naše štěstí? Že jsme třeba díky tomu někoho potkali, nedostali se k nehodě nebo mohli pomoci tam, kde to bylo více potřeba? Dosaďte si sami, jestli se tenhle příklad nějak hodí k této knize.

A pokud někdo kroutíte hlavou nad mým názorem, kruťte si jí dál a klidně si říkejte, že to za a) moc prožívám nebo za b) mám zastaralé názory z nedělení školy či za c) oboje. Četba knih / sledování filmů nám do hlavy vkládá myšlenky a ty pak postupně mohou měnit / utvářet naše názory a postoje - a pokud někdo napíše knihu s takto závažným tématem - SEBEVRAŽDA (vynechme všechny eufemismy), nedovedu to přejít a do komentáře napsat jen to, že kniha byla čtivá.

Pokud jste došli až sem, tak vám upřímně děkuji za čas, který jste komentáři věnovali.

19.01.2016 4 z 5

Slib - intimní příběh z války Slib - intimní příběh z války Audrey Magee

Jak tuto knihu zhodnotit? PROBLEMATICKY.

Na začátku jsem byla v šoku a zděšeně opakovala: Cože? Cože? Cooo?

Vyděsila mě rychlost, s jakou se autorka do děje opřela, že jsem se ani nedovedla zorientovat. To, jak jedna nepatrná věc určovala druhou a než jsem se stačila rozkoukat, byli jsme úplně jinde. Pak se to nějak uklidnilo a já si začala na tento zvláštní styl psaní zvykat. Příběh byl zajímavý, a ačkoliv jsem byla hrůzou bez sebe z chování německých vojáků stejně jako německých občanů, nějak jsem s hlavními hrdiny jakžtakž soucítila. Nicméně jak už psali další čtenáři - NEDOVEDLA JSEM SI K HRDINŮM VYTVOŘIT ŽÁDNÉ SILNĚJŠÍ POUTO, což je naprosto DIAMETRÁLNÍ ROZDÍL OPROTI MĚDĚNÉMU JEZDCI!!!

Čekala jsem na konec a opravdu byla zvědavá (a zděšená již dopředu), jak to asi dopadne. No - připravovala jsem se na VŠECHNO, jen ne to, jak to nakonec skončilo. A jak jsem JEDNÉ URČITÉ POSTAVĚ držela celou dobu pěsti, tak za tu poslední kapitolu jsem měla chuť udělat jedině 2 věci: a) OPAKOVANĚ mu vrážet jednu facku za druhou a za b) uštědřit mu bezpočet kopanců do holeně. Když už nic, tak mohl, PRO VŠECHNO NA SVĚTĚ, projevit aspoň více soucitu a pochopení!!!

NEPOCHOPÍM DO KONCE ŽIVOTA. Zmetek zmetkovská!!! AGR!!!

Každopádně kniha stojí za přečtení, ubíhá rychle a pohled na válku ze strany Němců je rozhodně zajímavý a vskutku nečekaný, hrozný a děsný, ale již patří k historii... Ale stejně. Je to děsivé i dnes.

15.11.2015 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Povedený příběh, které opět nepostrádal originální hrdiny, které si nešlo neoblíbit. V Cath jsem se často našla, Levi byl bezva a ostatní dotvářeli pěkný celek.

Ale přece jen - abych byla upřímná a spravedlivá, tak bych spíš dala 4,5 hvězdy, protože mám dojem, že se mi Eleanor a Park líbili víc.

Každopádně si velmi ráda přečtu cokoliv, co od této autorky vyjde ;-)

16.09.2015 3 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Od příběhu Levany jsem čekala opravdu VŠECHNO, jen ne to, co se skutečně stalo. Marissa Meyer napsala nesmírně zajímavý, silný, depresivní, krutý a bolestivý příběh. Svým způsobem mi je Levany tak z 10 % líto, protože nebýt jejích děsných rodičů a zavrženíhodné výchovy + naprosto otřesné sestry, možná by to s ní dopadlo jinak. Zbylých 90 % ale věnuji tomu, že ji fakt nesnáším a to hlavně kvůli KONCI!

Ježkovy oči! Já čekala, že to s chudákem Evretem nedopadne dobře (mimochodem ten chlap si zaslouží poklonu!!!), ale teda že to dopadne TAKHLE! - ne, to jsem opravdu nečekala. Srdce mi pro něj a pro Winter pukalo :-'(

Nicméně jsem si zde oblíbila Jacina :D Trochu napravil svou (budoucí) reputaci z Cress a té jeho nesnesitelné arogance. Tady to vypadalo na fajn kluka :-) Kdo ví? Třeba se z nás ve Winter stanou přátelé :D :-) Uvidíme! Prosííím, ať už je tady Winter! Nemůžu se dočkat! Chybí mi Cinder... a Kai... a Cress... a Vlk... a Thorne... a Scarlet... a Iko... no prostě všichni!

Jinak mám pocit, že by se tento příběh mohl prezentovat spíše jako TRAGÉDIE, za kterou by se nestyděl ani SHAKESPEARE.

05.09.2015 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

DÍKY HVĚZDÁM, že jsem si tuto sérii četla až nyní, protože představa, že bych musela čekat víc jak 2 ROKY na Winter je naprosto neslučitelná s mým psychickým zdravím!

Cress (a celá série) je opravdu skvělá kniha - maximálně podařené pokračování série Měsíčních kronik a já jsem TAK ŠÍLENĚ RÁDA, že jsem se k nim dostala. Marissa Meyer píše neskutečně poutavě, mile, filmovým tempem se řítí vpřed a vám nezbude nic jiného, než se nechat jejím příběhem unášet.

Tolik naprosto dokonalých, emocemi nabytých scén v jedné knize jsem už dlouho neviděla! Bezkonkurenční scéna, když se Cinder konečně viděla s Kaiem - moje srdce metalo salta z nervozity! A poslední 2 kapitoly byly... OH MY DEAR! A co teprve celá pasáž odehrávající se v paláci?!!!

Co se týče Cress a Thorneho - jsou skvělí, miluju jeho humor a tu praštěnost říznutou přehnanou sebedůvěrou. I přesto všechno je to dobrák :-) Ale nemůžu si pomoct a mým oblíbencem z mužského osazenstva je prostě Vlk s Kaiem v těsném závěsu :-) Cress byla skvělá a celkem dost věcí máme společných :D

A co celkově? Jak mi někdo řekne, že tato série je blbost, tak ať se těší! Něco zažije! Nemůžu se dočkat Winter, i když mám nutkání Jacina praštit po hlavě. Jsem zvědavá, jak se vybarví dál :-)

27.08.2015 5 z 5

V podsvětí V podsvětí Meagan Spooner

Tedy... otevřeně doznávám, že druhou polovinu knihy jsem prolétala očima a četla jen tak, abych věděla o co právě jde. Nemůžu si pomoct, ale tato série jde mimo mě. Hlavní hrdinka na můj vkus mění své nápady a názory tak rychle, že nestíhám sledovat, proč to vlastně udělala takhle. Její chování je fakt na ránu, hlavně taky proto, jak se chová k Orenovi.

SPOILER
Co se týče jejího bratra, tak ten by ránu zasloužil též. Tak jako - nejprve se chová jako barbar, pak si s Lindou popovídá a najednou chápe, že se choval jako kruťas???!!! REALLY???!!! Trocha psychologického odůvodnění by prosím nebyla? Nějak se mi těžko věří, že někdo, kdo věnoval svému cíli tolik času, se změní během chvíle. Tohle neberu.
KONEC SPOILERU

Oren - ten, který zachránil můj dojem z 1. dílu knihy - na záchranu 2. knihy nestačil. Chlapec se snažil, bylo mi ho celkem líto - a opravdu bych mu přála lepší druhou polovičku a ne Lindu... Ježkovy oči, tak holka mi fakt šla na nervy!

Poslední díl si asi přečtu, ale mám dojem, že budu postupovat stejně jako u tohoto - tedy číst letem světem...

19.08.2015 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Ačkoli budu nucena ve čtenářských kruzích připustit, že jsem si toto časem nestárnoucí a lesk neztrácející dílo četla až v tolika letech, kolik mi nyní je, přesto se nehanbím, neboť je mi útěchou vědomí, že jej díky svému "stáří" mohu nyní lépe ocenit. Pevně doufám, že se mi jednou dostane toho štěstí, abych si tuto knihu mohla vystavit na poličku vlastní knihovny s touto krásnou obálkou - bude její ozdobou jednak pro potěchu oka, tak i pro potěchu mé mysli a duše, kteréžto se k tomuto dílu budou nyní vracet s velkým zalíbením.

Pan Darcy se mi samozřejmě zapsal do srdce jako jedna z těch mužských postav, které si budu navždy připomínat a které mi vykouzlí na tváři úsměv, jaký tam dovede vytvořit jen hrdina, který je toho dle mého mínění hoden.

Elizabeth nejinak - její tvrdohlavost, hravost, humor a vlídnost, rozvaha a moudrost (včetně chyb a jejich následných náprav) mi budou připomínkou a potvrzením toho, co by zdravý partnerský vztah mít měl - tedy úctu, trpělivost, schopnost odpuštění a chuti začínat stále znovu s vírou, že láska, pro kterou (a o kterou) se bojuje, nemá být jen záležitostí chvilkovou, nýbrž věčnou...

Ach, nemohla jsme si pomoci a musela své hodnocení napsati tímto stylem :D

5 NAPROSTO BEZESPORU ZASLOUŽENÝCH HVĚZD A DALA BYCH I VÍCE ;-)

13.08.2015 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Velice působivě, zajímavě a realisticky napsaný 1. díl série, kterou bych doporučila spíše starším čtenářům. Suzanne Collins stvořila příběh, který vás ochromí krutostí, zlem a bezuzdností lidí z jedné části světa a velkým srdcem, laskavostí a obětavostí těch druhých.

Více v recenzi: http://zefill.blogspot.cz/2015/08/hunger-games-arena-smrti-recenze-na.html

08.08.2015

Cinder Cinder Marissa Meyer

BYLA NEBYLA... žila jednou jedna osoba a ta nechápala, jak někoho mohla napadnout taková blbost jako je napsat knihu o Popelce, udělat z ní mechaničku a ještě k tomu kyborga. Po mnoha a mnoha měsících ta osoba konečně překonala předsudky a knihu si přečetla a můžete se všichni podívat, jak to dopadlo :-) 5 ZASLOUŽENÝCH HVĚZDIČEK.

Na první pohled nesmysl, který se změnil v dílo velmi propracované, originální, dobře napsané, skvěle a rychle čtené, humorné a se sympatickými postavami a koncem, který nutí číst dál (a přesně to byl zjevně autorčin záměr, ale mě je to jedno). Dalšího dílu se nemůžu dočkat! Marissa Meyer ve své knize geniálně zkombinovala drama, romantiku, humor a detektivní příběh, který se nám zde začal teprve pomalu odvíjet - tímto mi dokázala, že je skvělou autorkou, která si zaslouží pozornost a stejně tak její série, jejíž 1. díl Cinder vám opravdu VŘELE doporučuji. Nenechte se odradit předsudky a zkuste se začíst ;-)

07.08.2015 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Velice zajímavý, napínavý a neskutečně čtivě napsaný příběh, který se kromě dobré zápletky může pochlubit i sympatickými, reálně vyhlížejícími hrdiny, které si oblíbíte a budete jim držet palce.

Dalším nezaměnitelným plusem je i realistický pohled na práci policistů a novinářů, včetně samotného děje založeného na skutečných událostech.

27.04.2015 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Jen si troufni je velmi zdařilý román, který volně navazuje na knihu Překroč svůj stín. Hlavní postavy Ryan a Beth jsou mnohem reálnější a stejně tak jejich problémy, které přímo vychází z dnešní doby a mnoha lidem nebudou cizí.

Nebýt nudnějších a mnoha zbytečných pasáží, které jsou do děje zařazeny, neměla bych jí téměř co vytknout. Pokud se vám styl psaní Katie McGarry v předchozí knize líbil, neváhejte nad touto.

15.03.2015 4 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Pokud jste viděli film War Horse, pak si rozhodně nenechte ujít příležitost přečíst si jeho knižní předlohu. Válečný kůň vám ukáže pohled na válku ze zcela jiné perspektivy.

Kniha je psaná citlivě a lidsky / koňsky :-) Nezabíhá do detailu ani nerozpitvává hrůzy války, takže si ji klidně mohou přečíst i opravdu mladí čtenáři.

Strohost a rychlost vyprávění jedni mohou hodnotit jako plus, jiní jako mínus. Sama se přikláním ke zlaté střední cestě a ocenila bych přece jen trochu větší propracovanost.

15.03.2015 4 z 5