Annannas Annannas komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Příběhy Paní Mornštajnové mě vždy dokonale pohltí, jako bych byla jejich součástí. Jednoznačně úžasné počtení. Smekám této autorce.

02.12.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Je to vůbec možné, aby někdo dokázal napsat tak uvěřitelnou fikci. Mrazilo mě skoro na každé stránce. Děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji, že to v listopadu 1989 dopadlo jinak. Doporučuji všem a hlavně všem brblalům a nespokojencům s dnešní dobou.

27.06.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha se velmi dobře čte. Vždy se velmi skláním nad těžkými životními osudy, které nechají po přečtení silnou stopu.

21.11.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nezbývá než smeknout a to jak před autorkou, tak před všemi, kteří za války disponovali tak obrovskou statečnosti. Tento příběh a hlavně ty velmi silné emoce jen tak z haly nezmizí. Knihu rozhodně doporučuji.

10.03.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Autorka je má oblíbená a má opravdu velký spisovatelský dar. Téma této knihy je velmi těžké, smutné až mrazivé a určitě už k této knize nikdy nesáhnu, což o těch předešlých rozhodně neplatí. Vím, že život není peříčko, ale tohle byl pořádný balvan.

16.04.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Je to opravdu velmi, velmi silný příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Chvílemi jsem při čtení opravdu skoro nedýchala.

29.11.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Naprosto strhující a pro mě rozhodně srdcová záležitost. Je neuvěřitelné co ta žena všechno dokázala zvládnout a vydržet. Velká poklona autorce.

03.12.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherné čtení, plné prostého, ale velmi silného životního bytí. A ten konec..... uf. Rozhodně doporučuji.

22.03.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Četla jsem snad po třiceti letech, kdy jsem se docela hodně nasmála, ale nyní, když už mám rodinu a mnoho domácích povinností, už mi úsměv na rtech spíše tuhnul, protože ta dřina byla úděsná. Každopádně kniha je moc dobře napsaná a její stáří jí nic neubírá na čtivosti.

15.01.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moc dobrá detektivka. Nic jí nechybělo, vše běželo jako na drátkách, vyvážené prolínání samotného příběhu a naprosto super vyšetřovatelka a její životní linie. Už se těším na další. DOPORUČUJI

14.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi dobře napsané, historii tohoto kraje jsem znala opravdu okrajově a tato kniha je skvělým průvodcem. Už se těším na další díl.

07.02.2021 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Tato autorka je moje srdcová záležitost a nikdy nezklame. Krásné plynulé čtení bez hluchých míst. Ano, konec je předvídatelný, ale byla to prostě pohádková knížka pro dospělé a já si jí užila.

03.03.2023 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Dala jsem si do ČV a měla jsem obavu, že mě to nebude bavit..... bylo to pro mě opravdu velké překvapení, tak reálné a tak mrazivé.

18.09.2021 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Moc pěkné, série s Bergmanem je prostě super. doporučuji

26.03.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Výborná kniha, velmi mě oslovila.

08.12.2020 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Nechápu, jak mi tato kniha mohla proklouznout. Mimořádně dobrá kniha o mimořádně vzdělané a přirozeně moudré ženě. Život velmi bohatý, ale i krutý. Doporučuji!!

19.06.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Byla to moje první audio kniha a zvolila jsem opravdu dobře. Ivan Trojan čte úžasně úžasnou knížku. Pustila jsem si jí dnes k vaření a je s podivem, že jsme vůbec jedli. Doporučuji.

07.11.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Milé počtení, plné lidského a velmi příjemného humoru. Doporučuji.

10.09.2021 5 z 5

Velmi dojemné čtení.

23.12.2022 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Velmi těžké a smutné téma, ale mistrovské zpracování. Doporučuji.

29.01.2023 5 z 5