Annannas Annannas komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nezbývá než smeknout a to jak před autorkou, tak před všemi, kteří za války disponovali tak obrovskou statečnosti. Tento příběh a hlavně ty velmi silné emoce jen tak z haly nezmizí. Knihu rozhodně doporučuji.

10.03.2023 5 z 5

Holkám se nedá věřit? Holkám se nedá věřit? Stanislav Rudolf

Tak jsem se díky ČV vrátila do náctiletého čtení.

04.03.2023 3 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Tato autorka je moje srdcová záležitost a nikdy nezklame. Krásné plynulé čtení bez hluchých míst. Ano, konec je předvídatelný, ale byla to prostě pohádková knížka pro dospělé a já si jí užila.

03.03.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Uf.... to bylo silné čtení.

24.02.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Příběh zasazený do zajímavého prostředí. Celkový dojem mě pokazil zdlouhavější průběh, bez takové té chuti neustále bez odtržení číst. Dám, ale dalšímu dílu určitě šanci.

19.02.2023 3 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Míšo držím moc palce a rovněž všem, kteří zahájí svůj boj se závislostí.

06.02.2023 3 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Velmi těžké a smutné téma, ale mistrovské zpracování. Doporučuji.

29.01.2023 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Začátek knihy byl dost velký zmatek postav, pak se příběh velmi dobře rozběhl.

22.01.2023 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Četla jsem snad po třiceti letech, kdy jsem se docela hodně nasmála, ale nyní, když už mám rodinu a mnoho domácích povinností, už mi úsměv na rtech spíše tuhnul, protože ta dřina byla úděsná. Každopádně kniha je moc dobře napsaná a její stáří jí nic neubírá na čtivosti.

15.01.2023 5 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Autorka rozhodně neztrácí dech, opět velmi, velmi dobré čtení. Mistrně rozehrané dějové linky několika postav. Moc bych si přála, aby série pokračovala. Doporučuji.

12.01.2023 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Výborná kniha o nelehkém Emilčině životě. Krásně napsané, těším se čím nás autorka příště potěší. Doporučuji.

09.01.2023 5 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

První setkání s autorkou a rozhodně nezůstane poslední. Velmi čtivě zpracovaný spletitý život kamarádek plný překvapení a životních překážek.

01.01.2023 5 z 5

Velmi dojemné čtení.

23.12.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Super napínavé čtení na pozadí lesů naší rodné hroudy. Možná se budu chvíli bát jít do lesa a procházku.

18.12.2022 4 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Osudy lidí, kteří zažívali strasti války jsou vždy velmi silné. V tomto příběhu je to také tak a nedá se skoro přestat číst. Doporučuji.

04.12.2022 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Tato autorka zraje jako víno, každá další kniha je zralejší a čtivější. Moc mě kniha bavila. Doporučuji.

22.11.2022 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Poslouchala jsem jako audio knihu. Nejprve mi trvalo než jsem se do příběhu úplně vplula, ale pak to byla jízda.

19.11.2022 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Krátké, ale velmi ,velmi silné. Rozhodně doporučuji.

17.11.2022 5 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Tato autorka je jistota dobrého čtení a tyto povídky jsou tomu důkazem. Velmi milá víkendová jednohubka.

14.11.2022 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Mám tento druh literatury moc ráda, dvě časové linky a jejich vzájemné prolínání, ale tady musím hvězdičku ubrat. Čtení bylo zbytečně zdlouhavé a to hlavně první třetina, pak už se příběh rozběhl, ale tak trochu to "drhlo" stále. Konec mě přiměl ubrat jen jednu hvězdičku, protože byl opravdu překvapující.

12.11.2022 4 z 5