anko57 anko57 komentáře u knih

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Z počátku mě děj chytl, ale čím více jsem četla, tím více mi vše začalo připadat natažené, děj zpomaloval a ztrácel napětí. Pro mě celkem nudné.

06.11.2017 3 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Kniha, kterou přečtete rychle a to nejenom díky krátkým kapitolám. Kniha je napínavá od samého počátku, škoda, že není trochu delší. Jinak je hrozné, že se to vše stále děje a co všechno dokáže touha po penězích.

06.11.2017 4 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Kniha, která se vám po přečtení otiskne v duši a určitě už na ni nikdy nezapomenete.

22.10.2017 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika co se nikdy neomrzí.
Moje nejoblíbenější je Svatební košile. Děj je psán podle pověsti o Velhartickém hřbitově na Šumavě. Tam to znám, dříve za hřbitovní zdí rostly modříny a dodnes je tato strana hřbitova ponořena ve zvláštním polostínu a vyřazuje negativní emoce. chybí tam poklid věčného spánku.
"Tělo do hrobu přísluší , běda, kdos nedbal o duši."
Takže....kdo ví?

20.10.2017 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

První půlka napínavá, čtivá, střídání postav udržovalo pozornost.. Druhá část trochu zpomalila, ale konec trochu předvídatelný, napětí se nějak vytratilo. Ale určitě kniha stojí za přečtení.

20.10.2017 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, jinou jsem snad víckrát nečetla.

18.10.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Moje první sci-fi a tím i nezapomenutelná, ještě teď se mi vybavuje, jak jsem se tenkrát bála, prožívala děj a přitom četla jedním dechem. Když si uvědomíme rok, kdy byla napsaná, její aktuálnost je až neuvěřitelná, nikdy nevíme co na nás číhá "za rohem". Doporučuji.

18.10.2017 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Úžasná kniha,úžasný děj, úžasná hlavní hrdinka...doporučuji.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

jedna z mých oblíbených knih a zfilmovaná? Další lahůdka pro mě.

Vodka Vodka Boris Starling

Po Mesiáši jsem se těšila na Vodku. Ale je to úplně jiná kniha, popisuje Rusko a všemocnou vodku. Určitě musím souhlasit s ostatními,že je to zajímavá kniha, ale pro mě už asi ne.

16.10.2017 3 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Jestli máte rádi brutalitu a rádi se bojíte-čtěte. Za mě fakt dobrá detektivka, která se čte jedním dechem.

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

První dojem? Pěkně tlustá knížka.
Ale nádherná, příběh se mi moc líbí, prolíná se současnost s minulostí a ještě se děj odehrává ve Skotsku. Seriál jsem neviděla, takže mohu knihu hodnotit nezatížená zkráceným dějem. Jsem z knihy nadšená a těším se na další díly, myslím, že jich je celkem sedm.

Lékař od Stalingradu Lékař od Stalingradu Heinz Günter Konsalik

K téhle knize jsem se dostala na dovolené, žádnou jinou jsem tam nesehnala. Začala jsem číst s velkým despektem. Kupodivu mě příběh pohltil, je to kniha plná lidskosti a citu, zároveň však i krutosti.. Je psaná z pohledu německého lékaře v zajateckém táboře. Kniha vás chytne a nepustí, musíte vědět, jak to skončí. Doporučuji.

15.10.2017 5 z 5

Mistr zločinu Mistr zločinu James Patterson

Alex Cross nikdy nezklame, je to můj oblíbený detektiv, resp. policejní psycholog.

15.10.2017 4 z 5

Sbírka nejkrásnějších pohádek 2 Sbírka nejkrásnějších pohádek 2 Walt Disney

Nevím , čím je kniha tak poutavá, ale má tříletá vnučka ji miluje, takže čtu a čtu.....Myslím si, že nejkrásnější jsou naše pohádky, i když některé jsou dost drastické. Ale hlavně že dobro vždy zvítězí.

15.10.2017 3 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Tuto knížku jsem četla kdysi dávno, protože mi ji tenkrát doporučila maminka. Tak jsem si ji přečetla znovu a znovu mě chytlo, jak je kniha lidsky a poutavě napsaná, určitě budete hlavní hrdince držet palce, příběh vás pohltí. Také někomu chvilku trvá, než si zvykne na dnes již nepoužívaný styl psaní, ale určitě knihu doporučuji. Je vlastně škoda, že se k našim klasikům moc často nevracíme a v tom má Čtenářská výzva velké plus.

15.10.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Jako vždy skvělá kniha, při jejímž čtení mě fakt mrazilo v zádech. Zatím pro mě jejich nejlepší dílo.

01.10.2017 5 z 5

Kruté hvězdy Kruté hvězdy Kathryn Harvey (p)

Je to pokračování Nespoutaných snů. Obě knihy čtivé, příběh v prvním díle se sice uzavře, přesto doporučuji určitě si přečíst i tento díl.

01.10.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Výborná kniha , relax, oddechovka, vtipné a osvěžující.

30.09.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Co napsat? Někdo je nadšený, jiný na rozpacích. Já patřím do druhé skupiny, moc postav v kterých jsem se občas ztrácela. Konec trochu překvapí, ale docela trvalo, než jsem se k němu dočetla. Podle reklam a většiny recenzí jsem očekávala bombu, která ale nevybuchla, škoda.

30.09.2017 3 z 5