aninka.b aninka.b komentáře u knih

Proč (a jak) psychosomatika funguje? Proč (a jak) psychosomatika funguje? Jarmila Klímová

Kniha zaměřená na oblasti, které souvisejí s psychosomatikou. Některé kapitoly jsou přínosné, jiné mi do kontextu moc nezapadají. Většinou jsou tam popsány věci, které příliš nefungují a měli bychom je nějak napravit, ale není psané jakým způsobem, což jsem od knihy mnohem víc čekala. Výborné jsou ilustrace, avšak písmo je velmi malé.

25.01.2016 3 z 5

Špaček v porcelánu Špaček v porcelánu Ladislav Špaček

Zajímavou formou podaná etika a etiketa primárně určená pro děti, ale vhodná i pro dospělé. Adekvátně rozdělené do kapitol. Možná bych vymazala části s otázkami a popisem nevhodného chování. Může sloužit i jako inspirace pro praktické příklady ve škole, jak se chovat v daných situacích a prostředích.

08.01.2016 4 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Složitý a nezajímavý děj. Kniha se mi vůbec nelíbila. Jediné plus za formát.

08.01.2016 1 z 5

Zmizelá škola Zmizelá škola Daniela Krolupperová

Knížka s fantazijním dějem o zmizení školy. Děti si však postupně uvědomují, že není správné nechat zmizet školu, proto svůj čin chtějí napravit, což je však komplikovanější. S pomocí tajemných bytostí se jim to však podaří. Knihu bych doporučila pro malé i větší čtenáře, chlapce i dívky.

03.01.2016 4 z 5

Sedmilhář Josífek Sedmilhář Josífek Daniela Krolupperová

Dobře napsaná knížka, zajímavě zpracovaný děj i hezké ilustrace. Podobně jako Josífkův pekelný týden ukazuje na chování dětí, které mají rodiče zrcadlit, aby si dítě své negativní počiny uvědomilo. Doporučuji pro všechny čtenáře.

30.12.2015 5 z 5

Zuzanka Zuzanka Daniela Krolupperová

Knížka s dívčí hrdinkou určená pro menší čtenáře. Příběh nenadchne, ale ani neurazí. Jedna z mých méně oblíbených knih od této autorky.

30.12.2015 3 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Pěkný příběh o zážitcích chlapce z prázdnin. Knížka je čtivá, má spád i zajímavý obsah vhodně doplněný ilustracemi.

29.12.2015 4 z 5

O modrém světle O modrém světle Daniela Krolupperová

Zajímavý a motivující příběh pro děti, který je donutí dočíst knihu až do konce a zjistit, jak to celé dopadne. Občas zdlouhavě a nezajímavé psané, avšak bych jej dětem doporučila.

29.12.2015 4 z 5

Kouzelná třída Kouzelná třída Zuzana Pospíšilová

Pěkně zpracovaný školní příběh pro děti. Výrazně rozvíjí fantazii díky nové paní učitelce. Vhodný formát i ilustrace. Doporučuji i pro malé čtenáře.

Dědečku, ještě vyprávěj Dědečku, ještě vyprávěj Ladislav Špaček

První díl Dědečku vyprávěj mě velmi zaujal. Tento druhý díl již není tak poutavý jako první. Čekala jsem od něj mnohem víc, např. další běžné situace, ve kterých se dětí učí etice a etiketě.

29.12.2015 3 z 5

Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Ladislav Špaček

Zajímavě zpracovaná a čtivá kniha. Přibližuje dětem vhodnou formu etiky a etikety. Děti se seznamují s množstvím běžných denní situací. Obsahově, ilustračně i formátově vhodná i pro malé čtenáře.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Obsah knihy mě nijak zvlášť nezaujal, i když jsem knihu přečetla celou. Děti z Bullerbynu mají některé zajímavé příhody, avšak velmi zdlouhavě psané. Doporučila bych spíše pro starší a zkušenější čtenáře.

29.12.2015 2 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Velice krásný a poutavý příběh o lásce - partnerské i rodičovské. Ráda ho čtu i po několikáté. Opět se mi potvrdilo, že kniha je mnohokrát lepší než film.

Josífkův pekelný týden Josífkův pekelný týden Daniela Krolupperová

Výborně zpracovaný příběh dětské lenosti a odmlouvání. Může být motivací pro rodiče, aby chování (zejména negativní) svých dětí zrcadlili a pozorovali reakci svých dětí. Některé možnosti vyzkouším i v mé učitelské praxi.

Já se nechtěl stěhovat! Já se nechtěl stěhovat! Daniela Krolupperová

Knížka o závažném a často se objevujícím tématu šikany ve škole a mezi kamarády. Zábavně i poučně psáno pro děti. Může být velkou motivací a inspirací pro rodiče i děti, kteří se setkávají s šikanou.

Policejní křeček Policejní křeček Daniela Krolupperová

Velice povedená knížka pro malé čtenáře, neotřelý děj, hezké ilustrace, dobrý formát pro děti. Doporučuji zejména pro chlapce, ale určitě i dívkám by se knížka líbila.

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Velice krásná knížka, silný a dojemný příběh, který se může stát každému z nás. Kniha je velkou motivací pro přemýšlení o svém životě a vážení si každé malé drobnosti. Člověk nikdy neví, jaký bude jeho život za minutu, hodinu, den, měsíc, rok atd.