Špaček v porcelánu

Špaček v porcelánu https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85919/bmid_spacek-v-porcelanu-Aeh-85919.jpg 4 25 10

Vtipná knížka odborníka na slušné chování s množstvím názorných ilustrací. Předcházet netaktnostem a trapným situacím je lepší, než je později napravovat. Naše chování je ta nejlepší prezentace a tato kniha je právě o tom, jak se zachovat v každodenních situacích, ale i při slavnostních příležitostech. Dobré vychování je dnes opět žádané a nepostradatelné pro každého, kdo chce být úspěšný! V knize najde každá slečna i kluk vše, co potřebuje, aby elegantně a s přehledem zvládl každodenní i výjimečné situace.... celý text

Maki229
25.09.2023 4 z 5

Dobře, jasně, stručně a humorně popsaná pravidla společenského chování pro puberťáky. Myslím, že i nejeden dospělák by si je měl přečíst a žilo by nám ve společném prostoru snadněji. Humor, nadhled a schopnost diskutovat - opravdu diskutovat, ne se hádat a vést samolibé monology potřebujeme totiž úplně všichni

vlkove
28.04.2023 3 z 5

Dobrá souhrná kniha. Nebudu však zastírat, že některé zastaralé poznámky vůči ženám, mě trošku naštvaly.

carbici
30.12.2020 3 z 5

Většinu doby jsem netušila/nedokázala určit, pro jak staré čtenáře je kniha určena. Jsou v ní jak naprosté základy, tak informace o kouření a pití alkoholu na veřejnosti.

AnjaM
26.04.2020 5 z 5

Moje úplně první kniha o etiketě, která mě i dotáhla k většímu zájmu o etiketu. Krásně sepsaná kniha pro děti, ale i pro starší. Rozhodně doporučuji všem, spíše tedy mladším, ale ani starší by po přečtení nelitovali.

Patrikcz
05.07.2019 4 z 5

Pokud se chcete vyznat v někdy obtížných pravidlech etikety, tak určitě doporučuji přečíst - především náctiletým...7/10.

michal7592
29.10.2018 5 z 5

Knihu jsem dostal asi jako 11letej kluk od Maminky "Ježíška" k Vánocům a dnes za to mamince děkuji, díky knize jsem se naučil, jak se chovat se společnosti, k děvčatům a v mnoha případech mi to život ulehčilo. Myslim si, že díky této knize jsem dneska lepším člověk. Knihu bych určitě doporučil spíše pro děti, ale i mnoho dospělých by si jí mělo povinně přečíst.

bookwoman
04.07.2018 5 z 5

Opravdu skvělá etiketa, u které se nejen něco dozvíte, ale i se zasmějete. Líbily se mi příklady "neslušného chování" a potom to, jak má vypadat opak. Fajn mi přišel i test na konci knížky, kde jste mohli zjistit, jak moc jste se toho dozvěděli. Tato knížka mi určitě něco dala a doporučuju všem, i když je to etiketa určená spíše pro děti a teenagery.

Danago
24.01.2016 5 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem od aninka.b. Je to moc dobrá knížka, vhodná úplně pro každého , krásně popsané jak se chovat při jaké příležitosti. Rozhodně hodně dala mě i mým dcerám.

aninka.b
08.01.2016 4 z 5

Zajímavou formou podaná etika a etiketa primárně určená pro děti, ale vhodná i pro dospělé. Adekvátně rozdělené do kapitol. Možná bych vymazala části s otázkami a popisem nevhodného chování. Může sloužit i jako inspirace pro praktické příklady ve škole, jak se chovat v daných situacích a prostředích.

Mrs.Domis
18.02.2012

etiketa no..:D je to jen tak když už neni co číst..:DD