Já se nechtěl stěhovat!

Malý Martin se s rodiči o prázdninách po první třídě přestěhoval do velkého města a musel nastoupit do nové školy. Všechno je tu cizí, spolužáci se na něj dívají skrz prsty, a tak je mu jasné, že udělat si nové kamarády nebude jen tak. To ale není to nejhorší. Kvůli tomu, že je nováček, trochu nesmělý a navíc z malého města, se brzy stává obětí šikany svého spolužáka, který na svou stranu přetáhne i pár dalších. Dokáže se Martin této nespravedlivosti postavit sám?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49737/ja-se-nechtel-stehovat-49737.jpg 4.419

Kniha Já se nechtěl stěhovat!

Greena
15.08.2019

Knížka pro začínající čtenáře autorky Daniely Krolupperové děti zavede do nového prostředí školy, kam se náš hlavní hrdina dostane po přestěhování. Do nového kolektivu se mu vůbec nechce. Jmenuje se Martin Vokurka a v nové třídě se mu hned začne dominantní kluk Vašek posmívat a šikanovat ho. Kniha je cestou takového problému i radou, jak se s tím postupně vyrovnat a radou pro kolektiv, jak podobnému chování tiše nepřihlížet. Martin je trochu roztržitý kluk, který v učení nevyniká, ale je to skvělý fotbalista. Právě fotbal bude jeho velkým pomocníkem při zdolávání problému.
Kniha je čtivá a poučná. Byla bych ráda, kdyby si ji hodně dětských čtenářů přečetlo…

bookwoman
27.04.2016

Tuto knihu už jsem četla před mnoha lety a myslí,že stojí za přečtení.Autorka zvolila dobré téma-dětská šikana.Tato kniha je plné homoru a vcítění se do pocitů hlavního(šikanovaného) hrdiny -Martina.

aninka.b
29.12.2015

Knížka o závažném a často se objevujícím tématu šikany ve škole a mezi kamarády. Zábavně i poučně psáno pro děti. Může být velkou motivací a inspirací pro rodiče i děti, kteří se setkávají s šikanou.

MartinaF
25.10.2013

Dětská šikana je vážné téma, ale příběh je psaný tak, aby děti moc nevyděsil, ale poučil. I přes toto vážné téma je kniha psaná s citem a humorem.